Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu il votez pe Ciolos presedinte. ce gluma...
    Glumesc eu acum, dar daca o sa am de ales intre ciolos si lohanus?

    Comment


    • Un partid a lui Ponta, care va fi nevoit sa voteze intotdeauna alturi de... greu de ucis psd si impotriva dusmanilor traditionali deja, pnl&usr.
      Daca ramane in psd, are sansa sa-si consolideze pozitia si sa aspire la fotoliul lui dragnea; daca va pleca va fi acuzat ca a tradat partidul si imi este greu sa cred ca va mai putea fi vreodata reabilitat in fata electoratului fidel psd.
      Prin urmare, ideea unui partid nou condus de Ponta=sinucidere politica a acestuia.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Tariceanu si-a facut barcuta lui proprie cu care navigheaza intre stanga si dreapta, dupa ce a plecat din PNL.

        Comment


        • Nu-i acelasi lucru; sa nu uitam cum s-a constituit ALDE, înfiinţat prin fuziunea Partidului Liberal Reformator cu Partidul Conservator. Deci nu vorbim de un partid nou infiintat, in sensul adevarat al cuvantului.
          Ponta nu a avut niciodata prestanta si diplomatia lui Tariceanu, ca om politic, vorbesc. Ce are Ponta in spate si ce-l indreptateste sa infiinteze si sa conduca o grupare politica in Romania? Deteriorarea imaginii lui dragnea si unele nemultumiri din psd, nu sunt suficiente si in orice caz nu pot fi confiscate de o persoana pentru a-si incropi un nou partid. O noua conducere la varful psd e o masura mult mai acceptata de catre electorat, decat divizarea acestuia. Parerea mea.
          Last edited by IancuMIC; 10 March 2017, 16:03.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Au 2 lucru in comun: au fost prim ministri si lideri ai partidelor.
            Ar mai fi unul: ambii sunt cercetati penal.


            TNR

            Studiu. La cât măreşte PSD-ul salarii şi pensii, PIB-ul României îl va depăşi pe cel al Chinei în luna iunie.

            Veşti extrem de bune pentru România. Analizând programul PSD de mărire a salariilor şi pensiilor, se pare că economia statului nostru, supranumit deja Tigrul din Balcani, o va depăşi pe cea a Chinei în luna iunie, urmând să întreacă şi Statele Unite undeva prin septembrie, când salariul minim pentru bugetari va atinge 90.000 de euro lunar, şi pensia medie va fi undeva la 120.000 de euro.
            Evident, ne vom confrunta cu o uşoară inflaţie, şi probabil un carton de ouă va costa cât costă o Dacie acum, dar nu cred că românilor le va păsa foarte mult de asta, pentru că vor fi atât de bogaţi că vom fi toţi cu iahturile prin Mediterana şi le vom striga “Săracilor!” de pe punte amărâţilor din Monte Carlo”, spune un ministru PSD.
            Last edited by mr.K; 10 March 2017, 16:04.

            Comment


            • vorbim de "prestanta" in ochii unora, in ochii altora a fost, este si va ramane mereu o curva politica. lucru care contravine grav cu notiunea de "prestanta" prstanta presupune oarece integritate morala, iar in cazul d efata, in mod evident nu este cazul de asa ceva. asadar, ponta, nici macar curva politica nu e. doar o alta nulitate cu functie publica, cel putin la fel de incompetent ca tariceanu. asta ar fi asemanarea intre ei. a...si ca pe amandoi i-a fript base, alta nulitate. pe amsura ce ma gandesc la nume din politica, am senzatia ca numai gunoaie imi vin in minte. de ce?
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Pai , nah, politica e plina (doar) de curve, dar nu toti sunt si oameni destepti.
                Base i-a ars pe multi, pentru ca era cu 5 minute mai destept ca altii.

                Comment


                • Seba cred ca n-ai inteles; prestanta in comparatie cu Ponta.
                  Nu uita de perioada cand Tariceanu a fost prim ministru. Parca nu a fost la fel ca prestanta lui Ponta, nu?
                  Doar despre asta era vorba. Adica despre oamenii politici pe care ii avem in acest momeNT.
                  Si ai dreptate; prestatie e cuvantul mult mai potrivit.
                  Last edited by IancuMIC; 10 March 2017, 16:13.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Prestatia CCR e in limite normale, adica jalnica.
                    Bine e sa nu ai nicio raspundere. Spuis faci ce vrei, ca nu te poate nimeni contrazice macar, dar sa te mai si traga la raspundere.
                    CCR: Niciun ministru nu poate fi tras la raspundere daca adopta acte normative cu incalcarea legii
                    Niciun ministru nu poate fi anchetat penal pentru adoptarea unui act normativ cu regim de lege, chiar daca acest lucru s-a facut cu incalcarea legii. Acest lucru reiese din motivarea deciziei prin care CCR a stabilit ca DNA a perturbat activitatea Guvernului atunci cand a dispus anchetarea modului in care a fost adoptata OUG 13.
                    Premiera in Coreea de Sud: Presedintele a fost demis in urma unui scandal de coruptie
                    Deh, noi ii punem sefi la parlament pe corupti si condamnati definitiv.

                    Dovada ca electoratul psd e dintr-o categorie aparte.
                    Oraşul falimentar unde fotoliul de primar „se predă“ din tată-n fiu. Bilanţul clanului care conduce Lupeniul de 20 de ani.
                    ÃŽn ultimii 17 ani, Primăria Lupeni a fost condusă, pe rând, de Cornel Resmeriţă şi fiul său cel mare, Cristian Resmeriţă, în prezent senator PSD, iar la viitoarele alegeri locale, plănuite în această primăvară, unul dintre candidaţii propuşi va fi tot un membru al familiei Resmeriţă, fiul cel mic, Lucian Resmeriţă.
                    Si nu degeaba ii tot aleg pe astia, au si merite.

                    Lupeni s-a aflat în ultimii ani într-o situaţie economică aproape dezastruoasă. ÃŽn 2014, municipiul din Valea Jiului a fost la un pas de insolvenţă, având arierate de 32,71 de milioane de lei. Doar un ajutor guvernamental de urgenţă a împiedicat atunci administraţia locală să ajungă în blocaj financiar.






                    În ultimii 17 ani, Primăria Lupeni a fost condusă, pe rând, de Cornel Resmeriţă ÅŸi fiul său cel mare, Cristian Resmeriţă, în prezent senator PSD, iar la viitoarele alegeri locale, plănuite în această primăvară, unul dintre candidaÅ£ii propuÅŸi va fi to...


                    La mineri multa carte nu se cere, doar sa votezi cu psd.
                    Last edited by mr.K; 10 March 2017, 16:41. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Iancu, ai dreptate, tariceanu doar in raport cu ponta si mai vreo doi-trei putea sa aibe prestanta
                      ce mai e nasol, ca am ajuns sa ne dam cu parerea despre niste nenorociti si eu de cateva luni nu-mi aduc aminte sa fi vorbit macar despre unul capabil si corect, care sa fi facut ceva cu adevarat remarcabil, sau macar in limitele normalului; numai despre gunoaie, din orice tabara. si ce-i culmea, gunoaiele astea mai au si sustinere neconditionata din partea unora. iar daca spui ceva "contra", automat esti catalogat ca sustinator al celorlalti. la noi chiar nu merge decat cu "cine nu-i cu mine e impotriva mea"?
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Pe scurt, situatia sta in felul urmator. In 2013, Radu Mazare, pe atunci primar al Constantei si mare iubitor de carnavaluri, a avut un vis. Se facea ca e si rege african, si Stefan cel Mare, si regele Babilonului, si Hitler, si Ludovic al XIV-lea, toate la un loc. A doua zi, cu avant si uriasa incredere in sine, a batut cu pumnul in masa la sedinta Consiliului Local si a zis: Dati-o dracu' de lege, asta-i pohta ce pohtesc eu!
                        Tipic pesedist!
                        Consiliul Local a facut o plecaciune si a adoptat o hotarare ilegala potrivit careia puteau primi o masa calda gratuit la cantinele sociale toti oamenii cu venituri de pana la 500 de lei, in conditiile in care pragul prevazut de lege era de doar 126 de lei lunar.
                        Dar, la PSD, ce mi-e 126 de lei, ce mi-e 500; cata vreme e sub 1 milion, nu conteaza. Sa curga voturile de la bietii pensionari carora le aruncam, din cand in cand, kile de pui congelati, zahar si faina.
                        Curtea de Conturi s-a dovedit, insa, nemiloasa. A venit, a constatat, a calculat si a decis: Sa iti fie rusine, Radu Mazare! Iar voi, banii inapoi!

                        Primaria a contestat in instanta, dar a pierdut procesul. Ca deh, unde-i lege nu-i tocmeala.

                        Acum, 754 de batrani si tineri cu probleme de sanatate sunt disperati pentru ca trebuie sa scoata din buzunare bani pe care nu ii au, sumele fiind cuprinse intre 12 si 2.190 de lei. In total, Primaria Constantei trebuie sa recupereze acum de la bietii oameni 1.382.000 de lei, informeaza Digi24.
                        Dar nah, oamenii au votat, dar se pare ca raman si cu votul dat, si cu banii luati.
                        Corect ar fi sa plateasca Mazare, fiind abuz in serviciu. Si cei din consiliul local care au votat asta.


                        Ce solutie credeti ca a gasit actualul primar, Decebal Fagadau (tot PSD, cum altfel)? Una in acord cu vremurile actuale: AMNISTIA!

                        "Voi avea o discutie, luni, cu doamna ministru al Muncii, in vederea identificarii unei solutii, cat este posibil, de amnistie", a declarat el.

                        Cu alte cuvinte, noi am incalcat in scop electoral, voi ar trebui sa platiti pentru ce-am facut noi, dar ne aranjeaza pe toti Guvernul Grindeanu. Da-o dracu' de lege!
                        Pomenile date de PSD se sparg, mai devreme sau mai tarziu, tot in capul celor care le-au primit si s-au bucurat de ele fara sa se gandeasca la ziua de maine. Astazi va prezentam cazul a peste 700 de nevoiasi din Constanta care trebuie sa scoata multi bani din buzunare din cauza lui Radu Mazare.


                        Sunt sigur ca CCR va spune ca e ilegal ca DNA sa ancheteze cazul.
                        Last edited by mr.K; 10 March 2017, 21:27.

                        Comment


                        • Pai cine a gresit?

                          Comment


                          • Ce nu intelege lumea e ca aceste chetuieli fara cap facute de guvern peste noapte se vor intoarce ca un bumerang, iar de suferit vor suferi tot cei multi si prosti, ca vor saraci si mai tare.
                            Sa nu vedem scene ca in tarile africane, cand mergeau cu roaba plina cu bani ca sa ia 2 paini.

                            Pai cine a gresit?
                            Consiliul local +primarul.
                            Doar beneficiarii nu au furat macarea.
                            Consilierii astia locali sunt niste pioni, e adevarat, dar in realitate pe votul lor se decid multe. Si votul lor trebuie dat functie de legalitatea unei decizii. Dar multi sunt cu vaca, sau voteaza tot ce le zice partidul.
                            Cred ca niste puscarie la cativa (6 -12 luni, nu mai mult) din fiecare oras/ comuna ar pune pe ganduri viitorii consilieri daca sa mai ridice mana din reflex sau sa judece inainte de mai vota aiurea.
                            Last edited by mr.K; 10 March 2017, 21:39.

                            Comment


                            • Mazare ii pune sa plateasca?
                              Sa plateasca cine a gresit.

                              Comment


                              • Ai baut/fumat ceva tare? Vorbesti fara noima.

                                Un tanar cultiva canabis intr-un bloc din Sectorul 2. L-a dat de gol factura astronomica la curent


                                Uitasem, nu stai in 2. Si nici chiar tanar nu mai esti.


                                Cred ca intelege si un copil cine a gresit cu adevarat. Astia mici fac in clasa a 4-a educatie civica, stiu mai multe decat pesedistii despre cum se administreaza corect un oras.
                                Last edited by mr.K; 10 March 2017, 21:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google