Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • din pacate se pare ca incep sa-mi descopar inclinatiile de prezicator
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • PSD va distruge in 1-2 ani viitorul economic pe urmatorii 10 ani. Nicio viziune pentru investitii, doar planuri de cheltuieli.

      Ma intrebam si eu de ce ar dori un investitor sa produca in Moldova cand un camion face doua zile pana la granita spre UE, in loc sa faca 6-7 ore?
      Si sa faca reparatii capitale la acel camion in fiecare an.

      Guvernul se va imprumuta cu miliarde de euro ca sa achite nota de plata pentru salarii si pensii, o sa ajungem ca Grecia, dar fara turism din care sa incasam niste bani usor si fara mult einvestitii, ca soarele, marea si nisipul sunt resurse neconsumabile, iar niste spatii de cazare nu-s centrale nucleare sau uzine auto.

      Pensionarii au falsa impresie ca primesc banii din contributiile platite.
      Banii lor au fost folositi la plata pensiilor pentru pensionarii deatunci, pensiile de azi sunt platite din ce platesc cei care muncesc azi.
      Maine va fi la fel, poimanie tot asa.
      Copiii nostri vor avea de plata pensiile noastre+ datoriile facute pentru plata pensionarilor de acum, oameni ce vor fi morti majoritatea cand copii de acum se vor inhama la plata unor datorii ale generatiei buncilor lor.

      Vorba pesimistului: Mai rău de-așa, nu se poate!

      Vorba optimistului: Ba se poate!

      Voi cum sunteti, optimisti sau pesimisti?
      Last edited by mr.K; 27 March 2017, 08:24. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • "Optimist"!

        Comment


        • Bah, cat de dobitoc sa fii!

          Pe principiul „nu este treaba mea”, muncitorii care s-au ocupat de realizarea marcajelor pe DN 69, între Arad şi Şagu, au trasat linia continuă de pe marginea şoselei peste... leşul unui câine.

          Comment


          • Kojak nu-i vorba de dobitocie aici...este vorba doar de o indiferenta si un miserupism colosal. Il doare la banana..ca dara nu face pentru el...si ca o face calumea sau nu...tot banii aia primeste.

            Comment


            • Dorel e international, nu doar la noi.

              USA
              UK
              Last edited by vitriol; 27 March 2017, 15:45.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • 27 martie liber

                27 martie a fost declarata sărbătoare națională pentru sărbătorirea unirii Basarabiei cu România.

                Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport
                Last edited by aris86; 27 March 2017, 17:40.

                Comment


                • Originally posted by mr.k View Post
                  voi cum sunteti, optimisti sau pesimisti?
                  pesedisti

                  apropo , unde-i pesedistul de servici ? Deja mi-e dor de el. Ce a facut ?
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • A intrat intr-un medical mic, ia tratamentu' si revine.
                    Last edited by Kojak; 27 March 2017, 21:47.

                    Comment


                    • nu cred ca-si mai revine. nici la propriu nici la figurat.

                      totusi era amuzant pentru mine...

                      sper sa-si faca alt user , de genul FANEX sau FANEY , FANEL ...

                      kajche ce mai faci bre ? iti iei bemfeu ?
                      Last edited by Costi-bc; 27 March 2017, 21:58. Reason: Automerged Doublepost
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • iau pa dreq...trag de goanga asta, merge bine, curge tabla, da' ruleaza fin.

                        Comment


                        • Un Redline si e ca noua.

                          apropo , unde-i pesedistul de servici ? Deja mi-e dor de el. Ce a facut ?
                          O fi fluierat in biserica.

                          Comment


                          • Vine, vine si redllainu. Acum se poate lua si de pe emag din cate am vazut.

                            Comment


                            • apropo , tre sa schimb si eu uleiul ... si la tddi si la tdi. a draq ford , intra 5,5 litrii , pe cand la passat din 4 litrii mai ramane ...
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Tu ai nevoie de cantitati mari, ia din ala varsat, la butoi.

                                Romanistan!

                                Incredibil! Se întâmplă în România! Două prostituate au ajuns să fie angajate poliţiste!

                                Poliția Capitalei s-a confruntat cu o situație absolut incredibilă după ce, în sistem, au fost angajați sute de agenți din sursă externă, pentru a acoperi deficitul de personal. La scurt timp după ce noii subofițeri și-au primit posturile, polițiștii cu vechime au descoperit că au fost angajați, din eroare, un hoț cu state vechi și două prostituate pe care tot ei le amendaseră de zeci de ori!
                                Dar în ce le privește pe cele două prostituate, situația creată aduce mai degrabă cu o comedie spumoasă. Una dintre acestea, ajunsă la Secția 19, unde s-a încurcat cu mai mulți colegi de serviciu, dintre care unii au ajuns la divorț, în timp ce colega ei a fost încadrată la Secția 22. În cazul acesteia din urmă, un sectorist era să moară de inimă când a văzut-o la birou. Sursele citate susțin că bărbatul tocmai revenise din concediu când a văzut-o pe aceasta la Secție, în uniformă. Mirat, a întrebat-o ce caută acolo, îmbrăcată așa, în condițiile în care o amendase, cu mâna lui, de zeci de ori. Senină, fata i-a răspuns degajat: “Păi suntem colegi!”. Conform polițiștilor, niciuna dintre cele două nu mai lucrează, în prezent, la Poliție, după ce au decis, la presiunea colegilor, să demisioneze.
                                Poliția Capitalei s-a confruntat cu o situație absolut incredibilă după ce, în sistem, au fost angajați sute de agenți din sursă externă, pentru...


                                Alt handicapat a vorbit la o televiziune de handicapati.

                                Gigi Becali, dezvăluiri fabuloase din puşcărie: Aveam baldachin, mâncam cu lingură de aur, iar miliţianul îmi mătura în celulă



                                Gigi Becali a vorbit la România TV despre viaţa pe care a avut-o în puşcărie, condiţiile sale fiind incomparabil mai bune decât ale celorlalţi deţinuţi. "Eu aveam apă în fiecare zi. Aveam patul meu, patul doi nu exista, l-am scos ca să îmi fac baldachin, să mă legăn. Condiţiile mi le-am făcut eu, că sunt Becali şi nu putea niciun miliţian să îmi zică nimic. Şi mâncam cu lingură şi furculiţă de aur, ca să ştiţi. Eu ştiu că ceilalţi o duc greu...
                                Last edited by mr.K; 28 March 2017, 08:54.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google