Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa. Si? Ce treaba are suspiciunea cu certitudinea?

    Am zis eu vreodata ca cineva sa nu fie pedepsit pentru ilegalitati?
    Am zis doar sa fie pedespsit pe drept si pentru ilegalitati comise, nu inventate.

    Am zis ca vreau puscarii ca in norvegia. Gratierea ar fi o pedeapsa in cazul in care am avea asa ceva. Rata de recidiva ar fi 99% (ma refer la cei inchisi pe vinovatie).
    Last edited by Fanez; 4 April 2017, 13:13. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • La noi recidiva e aproape obligatie.

      Niste tigani au iesit dupa 10 ani de parnaie (oentru omor). S-au dus la cei care i-au denuntat (tot niste tigani) si au omorat 2 persoane.
      Caz de acum 2 zile, dintr-un orasel aflat la 20 km e Iasi.
      Acum nah, nu plang dupa tiganii aia, e bun cand se elimina intre ei.

      Sa mai vorbim de hoti? Pai ala doar nu crezi ca se apuca de munca dupa ce e prins prima data.
      Last edited by mr.K; 4 April 2017, 14:34.

      Comment


      • In romania, recidiva este de 90%. Pe langa faptul ca nu exista programe de integrare dupa puscarie...si pedepsele sunt in multe situatii simbolice.
        Din punctul meu de vedere, una dintre probleme este faptul ca in multe situatii se ia pedeapsa cea mai mare...si nu cumul de pedepse. Adica...la noi...ca ai omorat o persoana sau 10...sau ai dat o spargere sau 10...tot pentru un omor sau o spargere esti pedepsit. Nu pt toate 10. Din nefericire este discriminator din punctul meu de vedere. Imi pare incorect ca nastase sa faca doar 1.5 ani pentru 4-5 infractiuni...si mosul care a batut un tarus pe pamantul pretins a lui sa faca 5 ani

        Comment


        • Cum se "munceste" la pesedisti.

          Pe 18 aprilie 2014, Jenica Dumitru, şefa Resurselor Umane din DGASPC, l-a sunat, la ora 09.05, pe Remus Boboc, şeful Serviciului Administrativ, căruia îi spune să o cheme la sediul instutuţiei pe Anisa-Niculina Stoica.
          Jenica Dumitru: Remus, Anisa este la Serviciu azi?
          Remus Boboc: Nu ştiu.
          Jenica Dumitru: Sună să vină, să-mi semneze condica pe 2010, trebuie să o xeroxez, că nu am nicio semnătură de-a ei în condică.
          Remus Boboc: Bine! Bine! Bine, bine, bine! Pa!
          Jenica Dumitru: Bine, pa!
          Pe 18 aprilie 2014, Jenica Dumitru revine cu un telefon la Remus Boboc, aceasta insistă ca Anisa-Niculina Stoica să vină în acea zi la sediul DGASPC Teleorman să semneze pontajul pe 2010.
          Jenica Dumitru: Remus, mai sun-o p-aia, că eu nu fac Paştele aici, f***-o în gură de paraşută, pe Anisa!
          Remus Boboc: Hai că vin la tine, să-ţi mai spun ceva, hai, pa! Jenica Dumitru: Păi, hai, vino!
          18 aprilie 2014, ora 14.37, Jenica Dumitru revine cu un telefon la Anisa-Niculina Stoica pe care o cheamă să vină să semneze pontajul din 2010.
          Jenica Dumitru: Anisa, crezi că eu stau să fac mâncare la servici, astăzi, aşteptându-te pe tine?
          Anisa-Niculina Stoica: Eu i-am spus lui Remus, nu pot s-ajung, da’... şi nici bani de un taxiu’ să vin pân’ acolo...
          Deci, nici in 2014, fata nu putea sa ajunga la munca juma' de ora ca sa semneze condica pe 2010!!!!
          Si nici bani de taxi nu avea, chit ca salariul ii era virat lunar.
          Din punctul meu de vedere, una dintre probleme este faptul ca in multe situatii se ia pedeapsa cea mai mare...si nu cumul de pedepse
          Asa e. Fenechiu e in parnaie pentru mai multe dosare, dar iese acusi, ca a executat cea mai mare pedeapsa.

          In USA poti primi inchisoare pentru 3 vieti, pedepsele se pun una peste alta, nu una langa alta si se alege cea mai inalta.

          „Nu cunosc cu exactitate motivul pentru care s-a recurs la această soluţie însă datorită faptului că nu am putut fi remunerată de la organizaţia politică la care mi-am desfăşurat activitatea, preşedintele organizaţiei judeţene Teleorman din acea perioadă, Liviu Nicolae Dragnea, care deţinea şi funcţia de preşedinte al CJ Teleorman, a luat hotărârea ca pentru o perioadă temporară, până se va găsi o soluţie de angajare efectivă a mea în cadrul organizaţiei PSD Teleorman, să fiu angajată în funcţia de referent în cadrul DGASPC Teleorman, instituţie ce se afla în componenţa şi subordinea CJ Teleorman”,a explicat Stoica.
          In traducere: pentru ca PSD nu avea chef sa cheltuie parale pe salariul gagicii care lucra pentru partid, prezidentul a hotarat sa fie platita din banii statului, temporar asa, fo' cativa ani, sau chiar decenii, daca nu ii descoperea cineva.
          Last edited by mr.K; 4 April 2017, 15:12. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by bolovan View Post
            ...pedepsele sunt in multe situatii simbolice.
            ...si mosul care a batut un tarus pe pamantul pretins a lui sa faca 5 ani
            Simbolic.
            Du-te si fura o gaina sa vezi cum iei minim 4 ani, simbolic ca e la prima abatere.

            Originally posted by mr.K View Post
            ...
            Niste tigani au iesit dupa 10 ani de parnaie (oentru omor). S-au dus la cei care i-au denuntat si au omorat 2 persoane.
            Ii gratiaza Dragnea.
            ...pedepsele se pun una peste alta, nu una langa alta si se alege cea mai inalta.
            Si la noi tot asa. Dar numai pentru unii.
            Last edited by Fanez; 4 April 2017, 15:16.

            Comment


            • Si la noi tot asa. Dar numai pentru unii.
              Pentru ce pezedist s-au cumulat pedepsele?
              Eu ii vad liberi, la tribuna parlamentului...

              Comment


              • Cazul Voiculescu, Camelia Bogdan: "ii dadeam 20 de ani dar n-am avut codu' ".
                Altii care au facut fix si exact acelasi lucru n-au "probleme cu justitia" pentru ca nu era ilegal sa faci exact ce a facut Voiculescu.
                Numai pentru voiculescu era ilegal. Ce sa mai spun despre ceilalti din acelasi dosar care au facut puscarie tot degeaba (mai ales Menci).

                Apropos, Voiculescu iese luna asta. Ptiu. N-au apucat astia sa-l gratieze.
                Last edited by Fanez; 4 April 2017, 15:31. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Toti "ai tai" fac puscarie pe degeaba.
                  Probabil ca merita ala 20 de ani, pacat ca nu s-a putut da.

                  Apropos, Voiculescu iese luna asta.
                  Mult a mai stat. In USA acolo putrezea. Pe merit.

                  Comment


                  • Intr-o tara normala, Voiculescu nici pentru drumul spre cramtoriu nu avea voie sa iasa din puscarie.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Toti "ai tai" fac puscarie pe degeaba.
                      Nici unul dintre "ai mei" nu fac puscarie (nici degeaba, nici pe merit).
                      Probabil ca merita ala 20 de ani
                      Hai sa probam. Pentru ce ar merita? Cu dovezi, nu ca "asa cred io".

                      Uite asa vom bea bere japoneza.
                      japonezii de la Asahi Breweries au preluat operaţiunile SABMiller din România, Cehia, Slovacia, Polonia şi Ungaria. Valoarea totală a tranzacţiei s-a ridicat la suma colosală de 300 de miliarde de yeni, echivalentul a 7,3 miliarde euro.

                      Suma plătită de gigantul nipon este cea mai mare pentru o achiziţie peste hotare, anunţă firma Asashi. Compania a anunţat că prin această operaţiune doreşte să devină un jucător principal la nivel global pe piaţa berii.
                      Last edited by Fanez; 4 April 2017, 16:17. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Discutii despre orice va trece prin cap

                        IMG_0497.JPG poza luat de pe *******.ro cu un model de buline.Nu inteleg de ce dieselul de 1.5 euro 6 cu 95 la emisii este in aceeasi categorie cu benzinare de euro 4 cu nu stiu ce emisii?

                        Comment


                        • Pentru ca dieselul e cancer pur pentru atmosfera, luand in calcul toate noxele.

                          Comment


                          • Parlamentarii europeni, vor sa controleze la sânge emisiile NOx la diesel deoarece măsurătorile din laborator nu corespund cu cele reale din trafic.

                            Comment


                            • sau daca furi de mancare dintr-un magazin iei un an sau doi si daca furi un judet intreg "ca unii pesedisti " e abuz in serviciu ...

                              bine , acum vine fane si ne zice cu nu doar psd-ul a "furat" judete , ca alilalti fac la fel ... asa ca il mai intreb o data : -Oare merita Dragnea sa faca puscarie pentru ca dadea banii statului unor pesedisti ?
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • @aris86 de parca la benzinare corespunde...Cred ca tate trebuie controlate mai bine...adevarat...producatorii or sa aibe imense probleme...dar nah...cine nu face fata...sa stea acasa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google