Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Orice model asus eepc merita toti banii, modelul 1005-N280 fiind model mai nou are procesorul N280 cu un consum mai mic si de aici si autonomia marita,plus ca e si bateria de generatie mai noua...oricum e super practic acest notebook de la asus, mic,usor,ai wireless,ecran maricel de 10"...plus ca ii poti dubla lejer memoria ram schimband modulul de 1gb cu altul de 2Gb,la fel si HDD-ul il poti schimba cu unul de 500GB(un seagate momentus la 5400rpm sau 7200rpm).
    Nici nu se compara cu un laptop clasic care are 3Kg,e mare,greu,bateria nu te tine mai mult de 3 ore(navigand pe net).

    Comment


    • da asta e misto la eee pc , sau mia bine zis politca asus , ca sa ai acces la ram , hdd ai 2suruburi sau 4 daca nu ma insel fara sigilii fara nimic. eu am schimbat hardu de nenumarate ori faceam teste cu diverse sisteme de operare etc... si da upgradeu la rami maine imi vin 2g de rami kingston nu mai stiu modelu dar pe amazon din 200de cumparatori de eeepc 160 au cumparat si aceasta palcuta de rami acest model.

      oricum un hdd maricel si poate si rami mai multi se vor simti la consumul de baterie. memoria poate nu hardu sigur da. eu astept sa strang banii de un SSD de 32g sa zicem si cu un card sd de 16G nici nu ai nevoie mai mult ptr un laptop si stii ca poti sa faci offroad in timp ce descarci de pe torenti
      Last edited by Seba; 6 January 2010, 16:53. Reason: Automerged Doublepost

      sigpic

      Comment


      • @mumus si 2supercar: intra toate intr-un sac, nu trebuie avion hercules...acu', clar, tre'be un sac ceva mai mare, da' merge...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Multumesc ca mi ati rasp
          Dau o berica
          sigpic
          !

          Comment


          • Maine e ziua in care Iisus se naste.Nu e aniversare metro sau selgros,nu se dau bonusuri nicaieri,dar noi putem fi magi.Niste loganisti din Timisoara au reusit sa fie Mos Craciun.Si noi de ce nu am putea fi?Cu rugamintea catre administratori si moderatori,sa nu stearga postarea mea,va rog sa cititi o poveste:
            Un om de afaceri aflat în vacanţă se plimba într-o zi pe o plajă.

            Pe plajă erau multe steluţe de mare, aduse de val.

            Observă un băieţel care aduna fiecare steluţă şi o arunca înapoi în apă.

            Vrând să-i dea o lecţie de viaţă, omul de afaceri se apropie de băieţel şi îi spuse:

            - M-am uitat la tine văzând ce faci şi mi-am dat seama că ai o inimă bună şi că le vrei binele. ÃŽnsă îţi dai seama câte plaje sunt pe aici? Şi câte steluţe de mare mor în fiecare zi pe ele? Nu crezi că ar fi mai bine să faci altceva în timpul pe care îl pierzi salvându-le? Crezi că, salvând câteva steluţe de mare, contează?

            Băiatul se uită la el, se aplecă şi luă o steluţă de mare pe care o aruncă în ocean, şi-i spuse:

            - Pentru asta contează.

            In spiritul Craciunului,pe care vi-l doresc cat mai fericit alaturi de familie va invit sa aflati despre cum puteti arunca o steluta in mare:

            Si acolo veti gasi povesti minunate.Craciun minunat tuturor celor care au fericirea de a fi sanatosi!

            Comment


            • baieti am nevoie de putin ajutor ... am luat un film de pe un tracker.... filmu este in format .ISO .. daca il deschid in calculator cu daemon tools merge...asa ce vreau eu sa fac .... vreau sa trag filmu pe cd...dar sa mi-l citeasca un dvd (de casa ) ..... cum pot sa fac asta ?

              Comment


              • il scrii pe un cd. formatul .iso e imagine de cd. apoi de pe cd-ul tau (de preferat un rw, sa-l poti folosi la alte tiganeli), ii faci o conversie intr-un format "citibil" de catre dvd-ul tau. dupa care il scrii iar pe cd/dvd.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • @Loganu Daca filmul este DVD atunci faci in felul urmator 1. Poti scrie imaginea pe DVD-R cu Nero (ai in meniul Backup: Burn Image to Disc deci el iti va scrie continutul imaginii .iso pe dvd. Daca nu ai nero poti folosi Poweriso.

                  PS. Daca filmul este xvid atunci uita-te prima data daca DVD Playerul tau stie si acest format. si scri pe dvd cum am scris mai sus

                  Comment


                  • Baieti, acum cateva zile mi-am gasit masina sparta. Mi-au luat Cd-ul - partea din interior, nu si fata pe care o luasem in casa. Plus stergatoarele, care probabil vor fi vandute la semafoare, caci am vazut asemenea vanzatori colorati la semafoare cu un manunchi de stergatoare neambalate in mana.
                    Masina are o urma de lovitura sub butucul portierei din dreapta.

                    Intrebarea e: ce fac hotii cu cd-ul doar cu partea de interior, fara fata? Toti s-au crucit cand au auzit si au spus ca n-au ce face cu el daca nu are fata. Stie cineva ceva?

                    Comment


                    • Poate-l vand pentru piese de schimb. Desi raspunsul cel mai probabil este ca au vrut sa-ti faca doar paguba de nemernici ce sunt.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Mersi. Ma gandeam eu ca o fi ceva cu piesele.
                        Dar m-am distrat la meserie in ziua aia cand am fost sa-mi cumpar stergatoare. Ploua...

                        Comment


                        • Originally posted by Renault View Post
                          @Loganu Daca filmul este DVD atunci faci in felul urmator 1. Poti scrie imaginea pe DVD-R cu Nero (ai in meniul Backup: Burn Image to Disc deci el iti va scrie continutul imaginii .iso pe dvd. Daca nu ai nero poti folosi Poweriso.

                          PS. Daca filmul este xvid atunci uita-te prima data daca DVD Playerul tau stie si acest format. si scri pe dvd cum am scris mai sus


                          mersi foarte mult...varianta ta a fost ce-a mai simpla

                          Comment


                          • Unde gasesc huse de scaune pt Logan mai de ,,Doamne-ajuta!,,?

                            Comment


                            • la biserica

                              sigpic

                              Comment


                              • acuma depinde ce preferinte ai...materialu poate fi din piele sau bumbac
                                La magazinele de piese auto sau in metro-carrefour

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google