Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu rade ca timpul trece repede.
    as vrea sa pot pastra masina ca sa nu car la 70 de ani 10-12 peturi de bere cu carca.

    Comment


    • Sper ca nu te bazezi pe pensie ca sa cumperi toata berea aia. Termina psd-ul banii pana atunci.
      Last edited by mr.K; 6 April 2017, 22:02.

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        nu cred, kauflandul e pentru psd-isti, fiidca baga tot felul de reducerii.
        ...:
        Baga o laie. 3 produse/oferta. Am vazut o eticheta cu reducere pe un raft care n-avea nicio legatura cu produsul respectiv. Nu mai stiu ce produs era, dar pe raft era total altceva, se cunostea ca nici n-a fost vreodata acolo produsul din oferta. Daca ii intrebi, raspunsul este: s-a epuizat stocul. Nici macar n-au avut. Mai pun si etichete prost. Daca era pe un raft gol era mai credibil.

        Comment


        • depinde la ce ora te duci. din pacate cred a ai "scarbici" , dimineata n-ai timp de cumparaturi ca pensionarii , dar cand o sa-ti vina pensia acasa si vei fi acolo cand deschide mega-hiper marketul o sa gasesti reduceri...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Am fost si la ora 9 (si ceva) special sa "prind oferta". Exact epuizat era stocul.
            Alta data au anuntat prin "magafon" nu stiu ce produs. Cand l-am cautat era epuizat. Dupa 15 minute au anuntat iar oferta la produsul epuizat. Desigur era epuizat in continuare.
            M-am hotarat sa nu-l cumpar asa epuizat

            Comment


            • Daca tot veni vorba de pensionari, am mers zilele trecute cu o persoana de 80 ani, care conducea. a fost taximetrist la vremea lui.

              Comment


              • Cand o fi fost ala taximetrist, in Bucuresti se circula o zi cu numar par si o zi cu impar.

                Taximetristii erau printre boieri atunci, ca si ospatarii, macelarii, vanzatorii de la PECO.

                Comment


                • Ia uite ca dna mai si lucreaza.
                  Procurorii DNA il acuza pe Lucian Duta ca, in perioada 2010 - 2012, cand era presedinte al Casei Nationale de Asigurari de Sanatate, a pretins si primit de la reprezentantii a doua firme de software mita de 8,6 milioane de euro pentru a asigura semnarea si derularea in bune conditii a unor contracte sau acte aditionale incheiate cu CNAS.
                  http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile...cle_id=3747934

                  Comment


                  • Si parlamentul lucreaza, vor sa puna pragul de infractiune pentru furt din banii statului.

                    “Sorin Oprescu conduce din umbră Spitalul Municipal!”. După ce iubita i-a devenit manager, oameni din Primărie și din clinicile private ale lui Oprescu au fost numiți șefi în cel mai mare spital public!
                    La Achiziții a fost pus Bogdan Hreapcă, șef al Investițiilor din Primărie, iar director de Îngrijiri a fost numită Luminița Zamrii, asistenta șefă de la clinica ”Academica”
                    Directorul de Investiții de la Primărie a venit șef la Achiziții în spital
                    Bogdan Hreapcă confirmă că ”am fost numit pentru 6 luni șef serviciu Achiziții în spital”.
                    -Ați fost angajat fără concurs la spital?
                    -Prin delegație, de la o firmă privată. Fără concurs pentru că aceasta-i procedura. Intervalul este de 6 luni.

                    -Cum ați ajuns să fiți numit ca șef de Achiziții la ”Municipal”?
                    -Sincer, eu m-am dus la managerul spitalului. Mi-am căutat de lucru. Am vrut să fac ceva mai mult decât făceam la firma privată unde lucram.

                    -O știați pe doamna manager Adriana Nica, prietena primarului Oprescu?
                    -Da, o cunoșteam. Dar faptul că e prietena lui Sorin Oprescu…

                    -Este un fapt.
                    -Sigur. Ceea ce doream să spun e că asta n-are nicio legătură cu angajarea mea. Pur și simplu i-am spus ce vreau, ce știu să fac și facem această încercare vreme de 6 luni.
                    Care mai vreti sefi pe la spitale, mergeti si va angajati, ca e fara concurs, asa prevede procedura.
                    Nu are legatura nici daca va stiti sau nu cu managerul, ati vazut.
                    Last edited by mr.K; 7 April 2017, 09:03. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Si parlamentul lucreaza, vor sa puna pragul de infractiune pentru furt din banii statului.
                      Lucreaza si noaptea (ca hotii) daca e vorba de furat.
                      Numai dna lucreaza din 5 in 5 ani (treaba cu cincinalul). Uneori se mai trezesc si pentru "chestii" de acum 7-8-10 ani.

                      Originally posted by mr.K View Post
                      ...
                      Nu are legatura nici daca va stiti sau nu cu managerul, ati vazut.[emoji38]
                      Prin Iasi nu sunt spitale? Baga-te si tu.
                      Last edited by Fanez; 7 April 2017, 09:27. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Prin Iasi nu sunt spitale? Baga-te si tu.
                        Sa-l sun pe Oprescu ca sa vad unde imi recomanda sa ma bag.

                        Comment


                        • Suna-l pe chirica.

                          Comment


                          • Asta e pezedist marginalizat.

                            TNR
                            Gabi Firea, acuzată de plagiat! A copiat o vizită într-o școală bucureșteană a lui Ceaușescu din 1982.


                            Premierul Sorin Grindeanu a declarat, vineri dimineata, ca Romania condamna atacul chimic de marti din SUA.

                            "Am avut o discutie in aceasta dimineata si cu ministrul Apararii si cu ministrul Afacerilor Externe. Ceea ce pot sa va spun este ca noi ca si stat condamnam atacul cu arme chimice care a avut loc in urma cu cateva zile.
                            ...noi, ca stat... premiere.
                            'ai de capul tau sau de capul cui iti scrie declaratiile.

                            Am auzit una buna recent, cred ca spusa de un parlamentar roman.
                            Cica americanii sunt puternici pentru ca Romania este alaturi de ei.

                            Daianu (BNR): La actualul ritm de crestere, Romania ar reusi sa ajunga din urma media zonei euro abia in 27 de ani
                            Las' ca pune guvernul pezedista cutie de viteza cu 6 trepte si o sa creasca economia cu 10% pe an numai din mariri de salarii.

                            Mai ales ca...
                            Grindeanu promite Ford ca in 2018 incepe constructia autostrazii Craiova-Pitesti
                            Eu nu inteleg, Ford isi vinde masinile la Pitesti?

                            Alt luzăr:
                            Senatorul PSD Liviu Plesoianu a cerut Consiliului Europei sa adopte o rezolutie prin care sa li se interzica presedintilor de tara sa participe la proteste.
                            care si-a luat-o-n rect:
                            Moderatorul conferintei, Hanna Suchocka, presedinte onorific al Comisiei de la Venetia, a spus ironic, in incheierea discursului sutinut din sala de Liviu Plesoianu, ca aceasta este "o discutie romano-romana", intervenind si Nicusor Dan, liderul USR, care se afla la prezidiu. El a sustinut ca nu poti acuza opozitia ca a scos in strada "sute de mii de oameni".
                            Ahahhahahaha, ce caricaturi de oameni are si pezedeu', nu se lasa pana nu se fac de ras si in fata strainilor, ii invata pe aia cum sa inlature democratia, ca vrem noi dictatura hotiei in Romania.
                            Last edited by mr.K; 7 April 2017, 15:17. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • ...noi, ca stat... premiere.
                              e foarte corect si cum a zis.
                              un parlamentar roman.
                              Cica americanii sunt puternici pentru ca Romania este alaturi de ei.
                              Si nu e asa?
                              Eu nu inteleg, Ford isi vinde masinile la Pitesti?
                              de la Pitesti au autostrada la Bucuresti. La Pitesti nu se cumpara/vand forduri?
                              ii invata pe aia cum sa inlature democratia
                              cand ei ne zic noua cum s-o inlaturam.

                              Comment


                              • e foarte corect si cum a zis.
                                Corect o laie.
                                Folosirea lui si e un artificiu pentru a evita o cacofonie, nu sa-l pui peste tot, fara sa fie nevoie.

                                de la Pitesti au autostrada la Bucuresti. La Pitesti nu se cumpara/vand forduri?
                                Eu credeam ca le trebuie autostrada spre vest, dar daca zici tu ca nu e nevoie, nici nu ma mir, pezedistii scruteaza orizontul spre est.

                                Fane, ce pateste mitraliera ala cat e suspendat din psd? Cu ce-l afecteaza? Il tine nevasta numai pe conserve, ca nu mai e membru de partid activ?


                                Doi angajati ai Directiei de Permise Auto din Pipera vor fi cercetati disciplinar dupa ce l-au ajutat, joi, pe fostul senator PSD Dan Sova sa sara coada si sa se bage in fata.
                                Ii suspenda si pe astia 2 din pezede. Chiar d-na secretara de scoala generala ii suspenda, daca tot a ajuns ministru.



                                Si una de amuzament, nu ca nu m-as fi amuzat destul cu netotii parlamentari pezedisti, fosti si actuali.

                                Un pensionar trebuie sa plateasca timp de 6.400 de ani o datorie, dupa ce i s-a pus poprire pe venituri

                                Aceasta este cea mai lunga perioada care a fost calculata pentru plata datoriilor - 6.447 de ani. Pensionarului i se retin lunar 39 de lei, pentru ca are o pensie mica, de aproximativ 600 de lei, in conditiile in care datoria sa este de peste 3.000.000 de lei.
                                Cum naiba a putut ala sa faca o datorie de 3 milioane de lei la o pensie de 600 de lei, cine l-a ajutat?
                                Last edited by mr.K; 7 April 2017, 15:39.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google