Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajunge la fri-ze-rie!


    Fostul premier Victor Ponta a declarat luni seară că a fost "ajutat" de SRI, SIE, BNR şi Curtea de Conturi, în sensul că a fost "protejat" pentru a "guverna bine".
    Ponta a spus că a fost de mai multe ori în concedii cu fostul şef al SRI George Maior, cu care a fost în relaţii "apropiate".
    Last edited by mr.K; 25 April 2017, 15:35.

    Comment


    • ca tot se numeste topicul "discutii despre orice va trece prin cap", iaca mie imi trec urmatoarele intrebari prin minte: exista vreun logan cu LSD? (nu pastila) sau ma rog, presupunandu-se ca ajungi sa ai un logan cu 200 250 de cai (1.8 turbo de ex) si vrei sa te si dai cu el pe circuit, s-ar putea monta asa ceva? ar avea rost? da stiu ca e intrebare de NEFESE si de SF si de altele, dar sunt curios asa..
      si a doua intrebare, cum se numesc suruburile sau nu stiu cum sa explic..chestia aia de tabla pe care se prinde un amortizor de capota/portbagaj ? ma refer la chestia aia rotunda care e la un capat al amortizorului
      Semințele acelaș gust are.

      Comment


      • Asteapta sa apara tot unul de 18-19 ani, pe careil intereseaza SF-urile de pe un forash ca Loganul.

        Comment


        • Originally posted by grigu32 View Post
          si a doua intrebare, cum se numesc suruburile sau nu stiu cum sa explic..chestia aia de tabla pe care se prinde un amortizor de capota/portbagaj ? ma refer la chestia aia rotunda care e la un capat al amortizorului
          Cupela
          Fansa
          Rulment

          Toate formeaza un ansamblu, nu sunt unul si acelasi lucru.
          Last edited by Kojak; 25 April 2017, 21:29.

          Comment


          • Flansa amortizor. Un rulment "tras" in cauciuc, pana la urma.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Da, ca neapolitanele joe trase in ciukalata.

              Comment


              • Esti, off topic.
                Ai report.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Cum pot sa trimit un pdf prin PM?

                  Comment


                  • Nu cred ca merge, am incercat si io.

                    Sa ne zica moder(l)atorii!

                    Comment


                    • Comisia juridica a Senatului a decis, marti, ca persoanele care vor beneficia de legea gratierii vor avea la dispozitie doi ani de la eliberare pentru a achita despagubirile si obligatiile civile stabilite de instanta, fata de un an, cat prevazuse Guvernul, altfel urmand ca gratierea sa fie revocata, iar persoana se va intoarce in penitenciar.
                      Livake nu are nevoie de 2 ani ca sa achite prejudiciul de 108.000 lei de la DGASPC Teleorman, ii achita in 2 secunde.
                      Hai liberare!

                      In cazul in care persoana nu va achita aceste obligatii, va fi reincarcerata, pentru perioada de care a beneficiat prin gratiere. Comisia a adaugat si o precizare care stabileste ca gratierea va fi revocata doar in cazul "nerespectarii cu rea credinta" a obligatiilor, astfel incat sa fie exonerati cei care puteau dovedi in fata judecatorilor ca nu si-au permis cheltuiala.
                      Pai, a furat, dar nu mai are banii, de unde sa-i dea boss? Important e sa fii de buna credinta, ca scapi si fara sa dai banii inapoi.

                      Ma lamureste cineva ce inseamna escroc dovedit si condamnat si de buna credinta totodata?
                      E o ciocnire de termeni.
                      Last edited by mr.K; 26 April 2017, 08:34.

                      Comment


                      • @mr.K te lamuresc eu: poate insemna mai multe: un viitor presedinte al senatului, un viitor ministru, parlamentar, demn si mandru functionar al statului. Un viitor membru de partid de varza...pardon...vaza

                        Comment


                        • Posibil si un viitor presedinte al Romaniei.
                          Olguta a scapat ieri intentionat ca Livake ar putea sa candideze in 2019.
                          Probabil ca trebuie sa se obisnuiasca poporul cu ideea.

                          Comment


                          • Livake presedinte! Ura!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Traiasca boierul Livake!!! Curand il incornoram...pardon incoronam ca mare domintor

                              Comment


                              • Pagubele cauzate de vremea rea de saptamana trecuta din Moldova s-ar putea ridica la cateva milioane de lei si vor trebui recunoscute de Autoritatea de Reglementare (ANRE) in tarifele finale platite de consumatori, a declarat Catalin Stancu, directorul general al Electrica.
                                Pai, sunt stalpii firmei, nu ai clientilor Electrica.

                                Similar, daca pe un taxi pica un copac, atunci clientii taximetristului trebuie sa plateasca tarife mai mari, special pentru reparatia masinii?

                                Cea mai buna afacere e EON/ENEL. Nu produci, nu transporti, doar facturezi si incasezi energie cumparata la pret preferential.

                                De ajuns un call center, niste imprimante, niste baze de date, o echipa de cititroi si ceva oameni la interventii. Nu multi, sa nu maresti costurile.

                                Ieri am ramas fara curent la munca toata dupa amiaza si aveam treaba...am stat pana la 20 cand a venit curentu'.
                                Last edited by mr.K; 26 April 2017, 09:54.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google