Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Prețul la banane a crescut de la 4,5 lei (ianuarie) la 7 lei în aprilie 2017.
    Scump dom'le, scump!
    Dincolo era mai ieftin!
    Originally posted by Fanez View Post
    Apropos, tot in aprilie 2017 dar la alt "comerciant".

    Comment


    • Originally posted by micutzu666 View Post
      Sunt trufandale....Si da,la 7 ron le-am vazut si eu!
      Sunt romanesti, de aia; de la Matca.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Gata'le trece sezonul..
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Scump dom'le, scump!
          Dincolo era mai ieftin!
          Apropos, tot in aprilie 2017 dar la alt "comerciant".
          alea sunt de lidl, dar 70% verzi. au la 6,5 banane bio care arata mult mai bine.
          dar in hiperuri, bananele sar de 6 lei.
          nu mi-e cunoscut locul unde a facut arsis poza, si de aceea tind sa cred ca e profi sau penny, unde nu merg si n-as putea spune de ce.

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Sunt romanesti, de aia...
            In cazul asta se explica. Cele pe care le-am vazut eu erau unele din Mexic si altele din Coasta de fildes, deci d-aia erau asa ieftine.
            Produsele romanesti sunt de regula mai scumpe ca e greu cu transportul si e normal sa coaste mai mult. In afara de asta, ce castig ar mai avea strainii daca preturile ar fi corecte?

            Originally posted by B997NDL View Post
            alea sunt de lidl, dar 70% verzi. au la 6,5 banane bio care arata mult mai bine...
            Imi pare rau ca nu le-am facut poza. Aratau foarte bine, mult mai bine decat cele din poza lui @aris. De data asta aratau mai bine decat cele bio (de care am si luat ).
            Last edited by Fanez; 7 May 2017, 19:49. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              alea sunt de lidl, dar 70% verzi. au la 6,5 banane bio care arata mult mai bine.
              dar in hiperuri, bananele sar de 6 lei.
              nu mi-e cunoscut locul unde a facut arsis poza, si de aceea tind sa cred ca e profi sau penny, unde nu merg si n-as putea spune de ce.
              Sunt din reteaua Carrefour, mai exact Berceni, dar la oricare meri tot pretul acela este, idem si la Auchan Afi Palace si Berceni.

              Tot din episodul cresterii preturilor, iaurtul s-a mai scumpit cu 9 bani/buc fata de saptamana trecuta, kiwi a ajuns la 8,99 lei/kg, portocale Spania si urate si scumpe (6 lei/kg). In ritmul acesta, o sa constatam ca puterea de cumparare scade.
              Last edited by aris86; 7 May 2017, 20:22. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Sunt din reteaua Carrefour, ..., idem si la Auchan Afi Palace si Berceni.
                ... iaurtul s-a mai scumpit cu 9 bani/buc ...
                ...o sa constatam ca puterea de cumparare scade.
                Schimba si tu magazinul.

                Comment


                • eu am observat scumpiri semnificative la carne si mezeluri.
                  am vazut si kaiser la 30 de lei/kg, ca sa nu mai zic ca niste saracii de cremwursti de angst sunt la vreo 32 de lei cei vidati.
                  iar salamurile crud uscate de la cristim pleaca de pe la 45 de lei, si sunt niste porcarii fata de cele de agricola bacau, care sunt undeva pe la 30 de lei.
                  dar deh, cristim isi face monopol, am observat ca au cumparat matache macelaru' si poate si alte firme.

                  Comment


                  • News; E. Macron, noul Presedinte al Frantei.
                    @Nea Fane, ai pierdut pariul.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • @ndl, nu prea mai cumpar mezeluri de vreun an de zile si am ramas in urma cu preturile, dar toate s-au scumpit, mai trece o saptamana le mai salta un pic, ca sa nu bata la ochi.

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        News; E. Macron, noul Presedinte al Frantei.
                        @Nea Fane, ai pierdut pariul. [emoji38]
                        Norocul meu ca n-am pus pariu.
                        Cam nasol cu Macrou asta. Erau multe sanse sa vedem un francexit cu Marina.

                        Comment


                        • era de asteptat la cati sunt din clasa de mijloc la ei ( noi n-avem asa ceva) si cati imigranti. votau marocanii, algerierii, tunisienii si restul africanilor extrema dreapta ?! ii expulzau ca in razboiul cu algeria, ii aruncau francezii din elicopter. baieti buni si ei, dar nu se mai stie.

                          Comment


                          • Micron asta s-ansurat cu culega de clasa a lu' ma-sa.

                            Comment


                            • Frantujii astia sunt varza la capitolul "anticoruptie". Un nene brutar de prin Franta, ca sa-i stimuleze pe concetatenii sai sa mearga la vot, a hotarat sa ofere cate o bagheta (franzela) gratuit tuturor celor care au fost sa voteze. Pai cum e posibil asa ceva, sa se mai si laude cu asta, si sa nu fie inca arestat pentru "incercare de influentare a votului", "mita electorala", "tentativa de fraudare a alegerilor" si cate si mai cate "grozavii" de-astea? Procurorii aia ai lor nu-s normali la cap? Acuma-mi dau seama cate de periculos e Dragnea, ca si-a "tras" acoliti si prin mareata Republica Franceza!
                              Sau poate ca Franta mai este inca o tara normala cat de cat iar noi traim intr-un "delirium tremens" generalizat in care nu mai stim altceva decat "La puscarie! La puscarie! La puscarie cu toti!"
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Ala a facut ca persoana privata gestul, din banii lui.
                                Sa-l compari cu Livake, e pezedism in stare pura.
                                Dar, daca frantuzul a incalcat legea si va fi condamnat, zic sa vina in Romania, ca-l punem presedinte la deputati.
                                Last edited by mr.K; 8 May 2017, 09:44.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google