Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Anul acesta, România sărbătoreşte 10 ani de la intrarea în Uniunea Europeană. Tocmai am primit informaţia că preşedintele Juncker intenţionează, în prima parte a acestui an, să efectueze o vizită în România, pentru a celebra 10 ani de apartenenţă la Uniunea Europeană",
    sursa
    Jean-Claude Juncker vizitează România, joi, pentru prima dată în calitate de preşedinte al Comisiei Europene, pentru a se adresa Parlamentului pe tema viitorul Uniunii Europene
    sursa
    Deci care e treaba cu mociorlos?
    Ce treaba are Ciorbea atunci?
    Preşedintele Comisiei Europene, Jean Claude Juncker, susține un discurs în plenul reunit al Parlamentului. Sunt prezenți și fostul președinte Traian Băsescu și foştii premieri Adrian Năstase, Victor Ciorbea şi Victor Ponta.
    sursa
    Acum ai inteles?

    La intrarea în sala de plen, Jean Claude Juncker i-a îmbrăţişat pe Victor Ciorbea şi Adrian Năstase, l-a salutat pe Victor Ponta, iar pe Traian Băsescu l-a şi pupat pe frunte, după care l-a îmbrățișat.
    sursa
    Are si el afinitatile lui.
    Last edited by Fanez; 12 May 2017, 11:49. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • N-am inteles!
      Ce cautau acolo doar unii dintre fostii premieri? Condamnatul Nasty, mai ales! Un INFRACTOR nu poate reprezenta tara.
      Nu mai spun de Frankestein ala care a fost premier acum 105 ani.

      Ala a venit sa viziteze Romania, sau psd-ul?

      Fane, las-o deaqului de politica de partid, si uita-te un pic la realitate, sa vezi cat de stramb se prezinta totul in Romania.

      Iti vine sa crezi ca pista noua a aeroportului din Iasi a fost amanata vreo 10 ani pentru ca sa nu-si traga meritele vreo tabara politica?
      Cine a castigat ceva? Ca de pierdut, am pierdut toti din zona, plus Romania niste investitori.
      Last edited by mr.K; 12 May 2017, 11:56.

      Comment


      • Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport


        Nu credeam ca in anu' de gratie 2017 inca se mai comercializeaza si masini fara niciun airbag ca dotare standard.

        Comment


        • Indienii e multi. Mai scapa de ei.

          Oricum, Renault e singura firma pe langa Mahindra care se prostitueaza sa vanda SUV-uri de zero stele, celelalte masini sunt droaste d'lea 3 la legatura, ori un MPV vai de capul lui gen Enjoy.
          Renault Kwid, Suzuki Maruti Alto, Swift, Celerio, Eeco, Hyundai Eon, i10, Volkswagen Polo, Ford Figo, Datsun Go, Mahindra Scorpio, Chevrolet Enjoy, Tata Zest, şi Tata Nano
          Last edited by mr.K; 12 May 2017, 12:31.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            N-am inteles!
            Ce cautau acolo doar unii dintre fostii premieri? Condamnatul Nasty, mai ales! Un INFRACTOR nu poate reprezenta tara.
            Nu mai spun de Frankestein ala care a fost premier acum 105 ani.

            Ala a venit sa viziteze Romania, sau psd-ul?

            Fane, las-o deaqului de politica de partid, si uita-te un pic la realitate...
            Nu cumva nastase era premier cand s-a facut integrarea? Ce infractiuni a facut? Nu de pe vremea lu' chiorbea a inceput sa suga ue de la Romania? N-au fost toti premieri politici alesi prin vot? Mociorleas a fost si nu stiu io? Da-o dreq de intoxicare.

            Comment


            • Nu cumva nastase era premier cand s-a facut integrarea?
              Era.
              Ce infractiuni a facut?
              Tu vorbesti serios?
              Parnaie se face pentru contraventii?
              Fane, eu zic sa te impusti singur!


              N-au fost toti premieri politici alesi prin vot?
              Ce criteriu e asta?

              Nu de pe vremea lu' chiorbea a inceput sa suga ue de la Romania?
              Esti varzao! Daca te intreb repede, habar nu ai cine a fost premier mai intai, Nasty sau Ciorbea.

              Mociorleas a fost si nu stiu io?
              A fost doar premier, e drept, nu si penal.
              A fost comisar european, iar acolo nu prea ai sanse sa ajungi daca ai dosar penal.

              Da-o dreq de intoxicare.
              Asa am zis si eu, ca deja esti 101% intoxicat, pari cam verde galbui.
              Last edited by mr.K; 12 May 2017, 12:39.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                ...
                Ala a venit sa viziteze Romania, sau psd-ul?
                A venit in vizita la pesedistii de ciorbea si basescu.

                Originally posted by mr.K View Post
                Era.
                .
                Pai vezi de ce era prezent?

                Originally posted by mr.K View Post
                Parnaie se face pentru contraventii?.
                Se face si degeaba. Eu am intrebat ce a facut, nu de ce a fost condamnat.

                Originally posted by mr.K View Post

                A fost doar premier, e drept,
                Penal necondamnat. Si nu politic.
                Last edited by Fanez; 12 May 2017, 12:57. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Ciorbea e pesedist acum.
                  Iar Base lucreaza prin parlament.
                  Eu te-am intrebat ce cautau doar unii din fost premieri acolo?
                  Cel care era cel mai in masura sa asigure legatura cu UE e chiar Ciolos.

                  Ailalti, abia stiu sa dea buna ziua in engleza.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Esti varzao! Daca te intreb repede, habar nu ai cine a fost premier mai intai, Nasty sau ....
                    Nu pe vremea lu' ciorbeanu s-a facut tara praf in interesul ... ? (completeaza singur pe linia punctata).

                    Originally posted by mr.K View Post
                    A fost comisar european, iar acolo nu prea ai sanse sa ajungi daca ai dosar penal.
                    D-aia n-are?

                    Originally posted by mr.K View Post
                    ...
                    Cel care era cel mai in masura sa asigure legatura cu UE e chiar Ciolos.

                    De unde pana cand? N-ai inteles nimic, Varzao.
                    Exact ca legatura dintre prefectura si scoala de balet.
                    Last edited by Fanez; 12 May 2017, 13:09. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Statistica dată publicității astăzi de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor (DRPCIV) arată că, în perioada ianuarie – aprilie 2017 au intrat în circulație în România 167.267 de autoturisme de ocazie și alte 28.916 noi.




                      În timp ce piaţa maşinilor noi s-a apreciat cu 22,29%, vânzările de vehicule second-hand au explodat. Aşa cum era de aşteptat odată cu renunţarea la taxa pe poluare, românii au achiziţionat în primele luni ale anului tot mai multe maşini de ocazie, numărul acestora ajungând, la finalul lui aprilie, la 167.267 de unităţi, ceea ce reprezintă o creştere cu aproape 88,63% faţă de perioada similară din 2016.


                      Marca cea mai căutată de români atunci când au în plan achiziţionarea unui vehicul de ocazie este Volkswagen. Nu mai puţin de 44.227 de maşini purtând această marcă au fost înmatriculate în primele patru luni ale anului, mai mult decât dublu faţă de înmatriculările mărcii de pe poziţia a doua a clasamentului, Opel, care a fost preferată de 21.208 clienţi. Alte mărci căutate de românii care doresc o maşină de ocazie sunt Ford (16.696 unităţi), Audi (14.730 unităţi), BMW (14.501 unităţi) şi Mercedes-Benz (8.344 unităţi). După cum se vede, atunci când cumpără o maşină second-hand conaţionalii noştri se orientează în special către vehicule premium, fapt ce demonstrează că, dincolo de utilitate, statutul generat de maşină şi marcă este foarte important pentru ei.

                      Comment


                      • Mda, se pare ca nu am cu cine vorbi.
                        Fane, cand te maturizezi, mai vorbim.
                        Nu ma cauta, te sun eu.

                        Comment


                        • Fane...
                          Nu ma cauta, te sun eu.
                          Suna-ma cand te trezesti (in lumea reala).

                          Comment


                          • Trezeste-te din utopia infractionala numita societate pezedista.
                            Va veni vremea cand se va curata societatea de infractori de 2 lei, care fura pe fata, ca pezedeii.
                            Atunci o sa-ti pierzi punctul de ancorare in viata.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              ...
                              Va veni vremea cand se va curata societatea de infractori de 2 lei....
                              Abia astept. Inca mai astept sa iasa de prin sertare dosarele dosite. Astept rezultatele auditului facut de mister ministru al super justitiei.

                              Comment


                              • Pana vin alte rezultate, sa ne concentram pe ce e cert, vizibil si definitiv.
                                Cei condamnati sa mearga unde le e locul, dupa gratii, nu sa conduca tara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google