Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cei care au dat autorizatia de constructie, la puscarie cu ei.
    Attached Files

    Comment


    • trebuiau bagati din 2013, cand era pdl, apoi psd, apoi pnl, azi iar psd. ceva-mi spune ca toti sunt manjiti, sau la toti le-a fost frica sa miste ceva, ca nu cumva cineva cu pile sus sa ii traga pe dreapta.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • In 1998 a inceput constructia.
        Din 2013 evita Oprescu sa puna in aplicare hotararea judecatoreasca, țoapa a preluat stafeta.


        Acordul initial bisericii a fost pentru o cladire „relativ înaltă" (respectiv 17 m înălțime).

        Au retras acordul cand si-au dat seama ca astia au de gand sa faca langa biserica aia ditamai turnul.

        Cu toate astea
        .. in 2006: în ciuda protestelor oficiale repetate, firma investitoare primește autorizația de construire de la Primăria Sectorului 1.
        Ca la romani. Hotii nu au culoare politica cand se apara intre ei.

        Demolarea clădirii de lângă Catedrala catolică Sf. Iosif este o decizie definitivă a instanței.

        Primarul Gabi Firea anunță: ”Vom face sondaj pentru a întreba bucureștenii dacă sunt de acord să dea câteva milioane de euro pentru dărâmarea Cathedral Plaza”.
        cu alte cuvinte:
        Primarul Gabi Firea anunță că îi va întreba pe cetățeni dacă să respectăm legea sau nu!
        Mai e ceva de comentat cat o duce capul pe prompterita asta?
        Last edited by mr.K; 17 May 2017, 15:54. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • "Consuma mult, boss! Mai mult decat alimentez eu..."
          Attached Files
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • o fi luat-o din reprezentanta si-o vrut sa ajunga in delta cu ea
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • A vazut consumul dat de producator (5.9 l/100km urban) si a crezut.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Guvernul nu e de acord cu stabilirea unui prag pentru abuzul in serviciu. Cere CCR sa respinga sesizarea fostei sotii a lui Dragnea.
                Hopaaaaa!

                Prevad o remaniere, pe ici, pe colo, in punctele esentiale.


                Pensiile speciale vor creste si mai mult. La cererea lui Dragnea, PSD a renuntat la suspendarea cresterii acestora
                Totusi, guvernul face ce zice Livake.

                Olgutza nu vede nimic anormal in pensii babane, de sute de milioane de lei vechi? Numai indemnizatiile de crestere a copilului i se pareau nemuncite.
                Pentru pensii speciale se contribuie o mica parte din ce se castiga. Plus ca astia traiti bine, o duc pana la 90-100 de ani, au si cu ce.
                Nu doar 2 ani cat se dadea indemnizatia pentru cresterea copilului.
                Ipocrizia ingroapa Romania.
                Last edited by mr.K; 18 May 2017, 09:18.

                Comment


                • După atacul WannaCry ce a avut loc vineri, ”cercetători ai unei companii IT de securitate, Proofpoint, au descoperit un nou atac cibernetic numit, Adylkuzz, ce ar avea legătură cu WannaCry”.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Ce armonios se integreaza cladirea buclucasa cu cladirile din jur!
                    Daca era Sagrada Família alaturi, cred ca spuneau ca se incadreaza ca regim de inaltime.

                    Ce-ar mai darama prompterita țoapă biserica aia.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Tzoapa cu tupeu zice dar nu face.

                      Firea nu poate cumpara decat 2 tramvaie si 10 autobuze anul asta, dupa ce a promis 600.

                      In luna octombrie a anului trecut, Firea anunta ca vor fi cumparate 500 de vehicule pentru RATB, din care 30% vor fi electrice. Edilul estima atunci ca licitatia urma sa aiba loc in jurul lunii februarie.

                      In decembrie 2016, acelasi primar plusa la 600 numarul vehiculelor, fara a spune si la ce suma se ridica aceasta investitie.

                      La aproape un an de la instalarea in functie, nu s-a intamplat nimic in acest sens, iar termenul dat chiar de Firea e deja depasit cu cateva luni.

                      Potrivit viceprimarului Aurelian Badulescu, lucrurile abia au ajuns in stadiul de intocmire a caietelor de sarcini. In plus, a mai spus el miercuri la Europa FM, producatorii ar fi anuntat deja ca nu pot livra prea multe vehicule curand.

                      Concret, doar 2 tramvaie si 10 autobuze vor putea fi cumparate de Primaria Capitalei in acest an. Asta, in conditiile in care, la inceputul lui 2015, fostul primar Sorin Oprescu declara ca, in ceea ce priveste tramvaiele, de exemplu, 80% trebuiau schimbate. Iar de atunci au mai trecut doi ani.

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        Dupa atacul WannaCry ce a avut loc vineri, ”cercetatori ai unei companii IT de securitate, Proofpoint, au descoperit un nou atac cibernetic numit, Adylkuzz...
                        Si vor mai descoperi si altele.
                        producatorii ar fi anuntat deja ca nu pot livra prea multe vehicule curand.
                        Daca pentru un Logan astepti cateva luni, cat trebuie sa astepti pentru 500 de autobuze sau tramvaie? O fi vrei firma care sa aiba 300 de autobuze pe stoc? Sau luam iarasi sh-urile altora cum am luat gioarsele nemtilor?
                        Last edited by Fanez; 18 May 2017, 10:57.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Cei care au dat autorizatia de constructie, la puscarie cu ei.
                          Da' nu mai bine sa fie obligati sa plateasca cheltuielile de demolare din veniturile lor proprii? Ca la puscarie stau pe banii nostri, au regim de 5 stele si raman si cu spagile grase in conturi. Daca as sti ca am prin cine stie ce paradis fiscal un cont cu enspe milioane de parai in el, mi-ar conveni si mie sa stau "la pension" fo 2-3 ani, acolo, pentru linistirea fraierilor, dupa care sa traiesc toata viata ca un nabab.
                          Eu n-as baga pe niciunul in puscarie, i-as aduce la sapa de lemn obligandu-i sa plateasca tot ce-au furat si distrus+ dobanda, dupa care le-as interzice atat sa mai lucreze vreodata la stat pe orice post, iar in sectorul privat sa nu aiba dreptul sa ocupe functii de conducere. Pentru ei asta ar fi mai groaznic decat 25 de ani de puscarie platiti din bugetul de stat. Banii aia care se cheltuiesc pe tinerea "VIP"-urilor in parnaie i-as aloca pentru tratatrea copiilor bolnavi de cancer.
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Eu n-as baga pe niciunul in puscarie
                            Clar; esti pesedist.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Da' nu mai bine sa fie obligati sa plateasca cheltuielile de demolare din veniturile lor proprii?
                              Asta e deja prevazut in lege, cheltuielile de demolare le va plati cel ce a construit cladirea fara autorizatie.

                              Eu vorbeam de cei care au dat autorizatia, nerespectand procedurile si legile.

                              Ma rog, dumneata, vrei sa-i premiezi probabil, pentru curaj/prostie/tupeu.

                              Eu as vrea sa stea macar 6 luni la puscarie, ca altora sa nu le mai treaca prin gand sa autorizeze tot felul de cladiri, ilegal.
                              Trebuie inceput de undeva.
                              Last edited by mr.K; 18 May 2017, 11:17.

                              Comment


                              • Mno, acuma fiecare crede ce vrea.
                                Cand am zis ca nu i-as baga la puscarie, m-am referit si la componentii echipei "F.C. Oaspetii", nu doar la "gazde" (recte pezedistii, ca sa citez un mare klasic in viata

                                Originally posted by mr.K View Post

                                Eu vorbeam de cei care au dat autorizatia...
                                Pai si io tot de aia vorbeam. Hai sa-i lasam liberi si in sapa de lemn, ca-si pun singuri streangul de gat, decat sa huzureasca in puscarie pe banii tai, ai mei, ai lui Fane, ai lui Iancu si-ai tuturor celorlalti, bani de care e mare nevoie in alte parti.
                                De ce-i tot dam cu "puscarie-n sus, puscarie-n jos", cand putem sa fim mai pragmatici?
                                In puscarie sa stea (chiar pe viata, daca s-ar putea), criminalii, violatorii, pedofilii si traficantii de droguri, ca, din pacate, s-a abolit pedeapsa cu moartea.
                                Last edited by Cherubino; 18 May 2017, 11:21. Reason: Automerged Doublepost
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google