Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ndl, acum am inteles eu cum e cu steagurile alea
    Costi-bc, ai zis-o de parca... ****! mai bine te abtineai si... ****!
    Ieseai mai castigat.

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      O fi apa marii buna de facut baie? (Ca temperatura zic). Macar sa stiu daca merita sa consum benzina pana acolo.
      Dacă ai puțintică răbdare până pe 10 iulie, te informez eu de la locul faptei.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • E bine si pe 10 iulie dar voiam sa stiu zilele astea ca am un drum pana acolo si sa stiu cum imi planific.

        Comment


        • Am discutat pe pm cu un coleg despre "o afacere". Vad ca nu mai raspunde dar nici eu nu pot sa-i trimit pm. Imi apare ca are casuta plina si nu mai poate primi. Astept niste detalii. (Am last nr de tel pe un pm dar nu stiu daca a fost primit pm respectiv).

          Comment


          • Cica Romania tinde sa devina un tigru economic al Europe, avand in vedere cresterea economica raportata (aia reala.
            Sa nu uitam ca si Grecia era la un moment dat model de crestere economica, numai ca au masluit cifrele pana n-au mai incaput pe foaie.
            Stie toata lumea unde a ajuns Grecia.
            Last edited by mr.K; 12 June 2017, 09:04.

            Comment


            • Originally posted by Fanez View Post
              Am discutat pe pm cu un coleg despre "o afacere". Vad ca nu mai raspunde dar nici eu nu pot sa-i trimit pm. Imi apare ca are casuta plina si nu mai poate primi. Astept niste detalii. (Am last nr de tel pe un pm dar nu stiu daca a fost primit pm respectiv).
              Ai fost racolat de vreun cautator de clienti, in ale uleiurilor?
              Vad ca au aparut si pacilea.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Nu. Era vorba de altceva.

                Comment


                • am si eu o intrebare. la dci-ul meu laureat din 2009 pedala de ambreiaj tine cam sus, ca sa nu zic foarte sus.
                  e pe duca discul sau rulmentul de presiune ?
                  din cate stiu, nu se regleaza, fiind ambreiaj hidraulic. asa e ?

                  Comment


                  • La mare, apa e buna de facut baie. Marea e linistita, la fel si plaja

                    Comment


                    • Vezi sa nu cada vreun MIG 21.

                      Un avion MIG s-a prabusit la Constanta

                      Nu stiu de ce au interzis MIG-urile 29 la zbor, cica astea ar face brazda mai adanca.


                      Puerto Rico a hotarat printr-un referendum sa devina al 51-lea stat american
                      Nu facem si noi referendum ca Romanica sa devina al 52-lea stat american?
                      Sa vezi atunci participare la vot.

                      fara politica aici
                      Last edited by IancuMIC; 12 June 2017, 18:32. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Nu facem si noi referendum ca Romanica sa devina al 52-lea stat american?
                        Sa vezi atunci participare la vot.
                        de cand e stirea asta ?! Puerto Rico e stat american de o gramada de ani, zeci de ani. l-au facut americanii teritoriu SUA ca sa nu mai aiba aia motiv sa emigreze, ca le furau roate rotile si caetofoanele de masini.

                        "Porto Rico,[c][16][17][18] is an unincorporated territory of the United States located in the northeast Caribbean Sea."

                        Unincorporated territory within the United States
                        • Cession from Spain - December 10, 1898
                        • U.S. citizenship granted - March 2, 1917
                        • Constitution adopted - July 25, 1952

                        Comment


                        • Nu e cu acte-n regula.
                          E un fel de concubinaj.

                          AM inteles ca portoricanii nu-s de acord, ca ar veni cu impozitul pe venit la pachet, aderarea asta.

                          Stirea e recenta, duminica a fost referendumul.



                          Ce patesti daca muncesti prea mult.

                          Pezedeii nu sutn tin pericol, aia fug de munca precum dracul de tamaie.

                          Moartea fulgerătoare a unui corporatist „veşnic obosit“: „Muncea foarte mult. Îşi lua şi acasă de lucru. Era epuizat“
                          Un tânăr de 35 de ani din Timişoara a murit la începutul acestei săptămâni în urma unui accident vascular cerebral. Tânărul renunţase de puţin timp la job-ul de la Hella, unde lucra la departamentul de Achiziţii, urmând să lucreze pentru Bosch. Nu a mai apucat să înceapă lucrul la noul loc de muncă.
                          Harald Petcov (35 de ani), angajat al companiei Hella până cu câteva zile înainte de deces, a murit la începutul acestei săptămâni în urma unui accident vascular cerebral care i-a fost fatal. Potrivit unor apropiaţi ai familiei, tânărul a lucrat până recent la departamentul de Achiziţii al Hella, de unde a demisionat invocând suprasolicitarea. „Muncea foarte mult. Era veşnic obosit. Îşi lua şi acasă de lucru. E posibil să fi făcut mai mult decât ar fi trebuit. Muncea pentru încă doi-trei colegi. E posibil să fi făcut mai mult decât e nevoie din proprie iniţiativă, fără să îi ceară cineva”, a mărturisit o prietenă apropiată a tânărului. Potrivit acesteia, Harald nu era o fire foarte deschisă, fiind aproape tot timpul preocupat de muncă. „Tot timpul avea de lucru. Şi în week-end-uri scria la email-uri. A fost în vizită la o rudă şi a adormit pe scaun. Era epuizat”, a mai povestit prietena tânărului, potrivit căreia chiar înainte de minivacanţa de Rusalii, Harald a plecat de la Hella, urmând să înceapă lucrul la Bosch, o altă multinaţională din Timişoara.



                          Un tânăr de 35 de ani din Timişoara a murit la începutul acestei săptămâni în urma unui accident vascular cerebral. Tânărul renunţase de puţin timp la job-ul de la Hella, unde lucra la departamentul de Achiziţii, urmând să lucreze pentru Bosch. Nu a ...
                          Last edited by mr.K; 12 June 2017, 16:40. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Suntem ceea ce mancam!
                            Parca ti se cam taie de carnaraie dupa ce vezi filmulete de-astea:

                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                            Comment


                            • Parca baga botox la mortaciunile alea de pui.

                              Carnaraia e ok daca o ai din sursa sigura. Daca se poate din sursa proprie, e perfect.
                              Abia atunci realizezi ca a face afaceri cu carne nu e tocmai o afacere, la preturile care se practica pe piata, decat daca mai vinzi ceva in plus la carnea ai.

                              Taiasem 2 porci si o cunostinta a vrut niste carne, i-am zis pretul si zice: pai carnea la Kaufland costa tot atat si aleg ce vreau sa cumpar, cat vreau...
                              I-am zis ca eu ii faceam o favoare la pret egal dar carne bio, asa ca i-am urat pofta buna la Kaufland.
                              Last edited by mr.K; 13 June 2017, 12:30.

                              Comment


                              • Ce zici, ce frumosi si umflati ii face! Sa ia ochii la consumatori.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google