Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ei nu. acum totul se reflecta in garantie si durata estimata de viata. dacia da 3 ani la tabla si 8 ani durata estimata de viata. atat dai , atat face. si nu e vorba doar de fiabilitate. pretul se reflecta in tot , in siguranta activa si pasiva in "feeling" la volan , etc
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • @Costi-bc, pacat ca foarte putini inteleg lucrul acesta.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Durata Garanţiei pentru gama Dacia în România:
        3 ani sau 100 000 kilometri** pentru vehiculele comercializate persoanelor fizice precum şi persoanelor juridice, începând de la data livrării vehiculului către primul proprietar.
        Garanţia anticoroziune este de 6 ani fară limită de kilometri.
        Garanţie vopsea este de 3 ani fară limită de kilometri.
        Contactează serviciul de asistență Dacia pentru România: un singur număr pentru reparații la fața locului sau tractare în caz de defecțiuni sau accidente.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Cand am zis pret de lista de 16.000 euro evident ca m-am referit la Gama Renault spre exemplu Fluence unde durata estimata de viata este cu siguranta mai mare fata de ce se da la Dacia.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • @prometheus, la Renault este identica cu cea de la Dacia, postata de @IancuMIC.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Cred cam spus aici acest lucru, pana m-am plictisit; Dacia este mașină fără pretenții premium, dar care vrea să ofere un raport corect între preț și dotări.
              Cine sa vorbeasca mai bine despre acest lucru, daca nu vanzarile.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • si pentru cativa cocosei in plus mai poti primi si ceva in plus:
                https://www.cdn.daciagroup.com/conte...01.01.2016.pdf.

                Sa zicem ca iei un "logan" de 15.000 dupa 6 ani il vinzi cu 5.000 pierzi 10.000 adica 1700/an devalorzare.

                Iei un "premium" cu 120.000 dupa 6 ani il vinzi cu 20.000 pierzi de 10 ori mai mult .

                Ideea este sa se obisnuiasca omul ca obiectele de consum nu se mai fac ca pe vremuri sa tina o viata (valabil de la masini la telefoane si televizoare, masini de ras etc) deci nici un Passat din 201X nu va fi la fel de rezistent si fiabil ca un Passat din 199X.

                O alta chestie care trebuie sa ii intre in cap mai ales romanului este ca pe vremuri in motor intra aer si carburant si ce rezulta iesea pe toba, in ziua de azi se recircula,capteaza , arde de 100 de ori , ai zeci de senzori, etc nu pot fi la fel de fiabile ca acum 20 de ani valabil de la Dacia la Bentley.

                Comment


                • Salut! Am si eu un subwoofer Hifonics Titan TX12duali si nu stiu cum sa pozitionez difuzoarele in incinta. Incinta este band-pass. In momentul de fata, magnetul este pozitionat in partea inchisa (sealed), iar difuzorul/membrana in partea ventilata (vented). Momentan folosesc un singur difuzor, care are 600rms iar amplificatorul are 230rms. Cum sa pozitionez difuzorul ca sa am un bass mai puternic cu acest amplificator? (stiu ca pentru Sealed este nevoie de un amplificator mai puternic)
                  Multumesc!

                  Comment


                  • Originally posted by prometheus View Post
                    Degeaba au vanzari mari , sunt masini mediocre(nefiabile).
                    Mediocru nu este egal nefiabil.

                    Originally posted by prometheus View Post
                    Pai stai putin , am pretentia ca la o masina ce are ca pret de lista 15-16.000 de euro sa n-am probleme de nici un fel in limita a 150 k sau daca nu ajung la acest rulaj , timp de 10 ani sa n-am probleme ...
                    Pai iti iei masina sa te tina 10 ani sau sa te tina 200.000 km. Tu alegi. Am vazut logan1 (2005 parca) cu 600.000 km pe bord, nu e fiabila pentru ca i-a ruginit o aripa, doua?
                    "Probleme de niciun fel" nu cred ca gasesti la vreo marca, indiferent de pret.

                    Cine s-a mai plimbat pe centura Bucurestiului in ultimele zile? Vreau sa ajung de pe A2 la DN1 si nu stiu daca merita sa risc.
                    Last edited by Fanez; 20 July 2017, 08:43. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Niste africani.


                      Noi ne laudam ca suntem europeni...

                      Comment


                      • ce vorbesti? burkina faso si congo sunt peste noi cu vreo 4 facultati, ca daca e sa numaram cu cate clase sunt peste noi, nu ne ajung degetele. noi incepem sa concuram cu venezuela, afganistan, coreea de nod...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Dorel, loveste la...Cluj.
                          O centrală termică a fost instalată fără autorizație și actele necesare, iar instalatorii au legat invers centrala, au pus conducta de apă la cea de gaz. Puteam sări în aer toți
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • asa-i cand esti idiot si nu stii sa citesti o schema de legare. in plus, stuturile au in marea majoritate a cazurilor, daca nu cumva tot timpul, diametre diferite, nu trebuie 5 facultati sa te prinzi ca 4 tevi au racord 3/4 si una singura are 1/2. mai mult, la multe centrale, gazul are filet interior fata de alealalte 4 mai groase, cu filet exterior si in general racordul de gaz e pe mijlocul centralei iar celalte sunt perechi, 2+2, de-a stanga si de-a dreapta stutului de gaz. am scris ca poate citeste vreunu' p-aci inainte sa se apuce sa faca inventii pe-acasa...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • De regula filetul pentru racordurile pentru gaz se face invers, adica ”pe dreapta”. Nu numai ca n-au folosit ce trebuia dar mai erau si beti.

                              Comment


                              • Locuind la bloc, eu de mulți ani tot repet: Nu mi-e frică de ceea ce am eu în casă, ci mi-e frică de ce au prin case toți „neuronii stingheri” cu care am ghinionul să mă învecinez.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google