Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu știam ca pe acest topic poți lua cartonaș galben pentru off topic și apoi ștergerea mesajului din partea moderatorului Iancu. Am ajuns de rasul curcilor. Alo conducereaaaa. Asta înseamnă moderare obiectiva???
    Last edited by aris86; 30 August 2017, 17:39.

    Comment


    • Pe toate topicurile poti lua avertisment sau rosu, pentru off topic. Asta ca sa stii, sa nu fii surprins cu alta ocazie..
      Avertismentul, adica galben, e ca o mangaiere; nu o lua ca pe o tragedie. Au mai luat si altii, chiar rosu, acu ceva timp si n-au facut atata tam tam (daca nu cumva asta e si tinta dumitale). Au inteles probabil mesajul.
      Si da, posturile OFF se sterg sau nu dupa cum considera moderatorul.
      Daca esti nemultimit Raporteaza sanctiunea; e singura cale de rezolvare a unor probleme aparute si nu se pedepseste; flamele sau declansarea scandalurilor, DA. Pana la urma ce contesti; ca nu ai fost off topic, ca ai fost averizat fara motiv, sau ce? Sa inteleg si eu.
      Ce te impiedica acum sa pui postul ala pe topicul care trebuie?
      Last edited by IancuMIC; 30 August 2017, 18:12.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • E cineva pe aici care ofera meditatii de Maghiara?

        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Multe Urari Europene la toti ungurii din lumea asta! Poate traiessc destul, sa vad si eu Budapesta ocupata iarasi de Armata Romana, ca-n 1919.

          Comment


          • poi cica nu suntem toleranti. o sa fim ca frantujii sa se urce musulmanii si negrii in capul nostru.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • La Mecca se urca unii peste altii, la propriu.

              Comment


              • Aia nici nu au sarmale gratis.

                Comment


                • Deci nu te duci acolo.

                  Comment


                  • Pai daca nu halesc o sarma, la ce ma duc?

                    "daca nu servesc" trebuia sa scriu... mi-a scapat.
                    Last edited by Fanez; 1 September 2017, 21:47. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Strange bani sa vii la Iasi, mitropolia are nevoie de bani, cica cere patriarhia ca sa termine casoiu' neamului.
                      Castig: liniste sufleteasca.
                      Bonus: niste sarmale.

                      Comment


                      • Tnr:
                        Începe deratizarea în bucureşti! Primăria a cumpărat cu 9 milioane de euro o pisică şi îi va da drumul pe stradă

                        Comment


                        • Natura ne-a demonstrat cat de fragili suntem pe aceasta planeta; platim oare abuzurile asupra acesteia prin intermediul naturii care isi reseteaza rolul pe acest pamant, prin aceste hazarde antropice?



                          Irma este cel mai puternic uragan care s-a format în Atlantic în ultimele decenii şi unul dintre cele mai mari înregistrate vreodată. Şi de parcă nu ar fi fost de ajuns, nu este un singur uragan, ci în prezent sunt trei active simultan în Atlantic.
                          Attached Files
                          Last edited by IancuMIC; 8 September 2017, 13:38.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Originally posted by IancuMIC View Post
                            ...platim oare abuzurile asupra acesteia...?
                            Cu siguranta. Oricat am reduce noi "poluarea" prin metodele impuse astazi.
                            Oare experimentele nucleare (testarea bombelor), razboaiele, or fi contribuit cu ceva?

                            Comment


                            • A fost doar o perioada cu temperaturi mari in zona si s-a inmagazinat in apa marii o energie care s-a canalizat apoi intr-un uragan.
                              Uragane sunt dintotdeauna.
                              Cat despre locuitorii acelor zone, lasandu-i pe miliardari deoparte, asta e riscul cand traiesti intr-un paradis tropical, mai apar si furtuni...tropicale.
                              Last edited by mr.K; 8 September 2017, 14:54.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Cu siguranta. Oricat am reduce noi "poluarea" prin metodele impuse astazi.
                                Oare experimentele nucleare (testarea bombelor), razboaiele, or fi contribuit cu ceva?
                                Acum cativa ani sintagma ”efect de sera” era considerata doar un bau-bau al ecologistilor; cine nu crede ca incalzirea globală nu ne va afecta, este in cel mai fericit caz, un ori ignorant.
                                Si sa amintim urmarile incalzirii globale;
                                -creșterea nivelului mărilor și oceanelor
                                -secetă și deșertificare
                                -acidificarea oceanelor
                                -intensificarea urganelor și furtunilor
                                -pericolul extincției totale
                                ...
                                Din pacate, umanitatea poartă responsabilitatea, prin acțiunile ale caror efecte le-am enumerat. Eu cred ca de-abia acum incepem să intelegem mai bine cum afectam planeta și de ce. Rămane la latitudinea voastra sa credeti sau nu aceste lucruri.
                                Last edited by IancuMIC; 8 September 2017, 15:13.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google