Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multă, multă ipocrizie din partea lui Țiriac. Teren au destul tenismenii aceștia. Realitatea este însă că tenisul nu este un sport popular în România. Iar Năstase nu are de unde obține 100 mil €. Să bage Țiriac jumătate.

    Pe terenul bazei sportive din Pipera, unde fostul jucător de tenis a anunţat că va face o arenă multifuncţională şi o Academie de tenis, se pregăteşte locul pentru un club de fiţe.

    Clubul Sportiv Voinţa Bucureşti moare. Clubul cu una dintre cele mai invidiate baze din Capitală, cu o suprafaţă de 63.000 de metri pătraţi în nordul oraşului, e pe cale să devină istorie. Clipele de agonie aparţin celor două grupe de copii de la secţia de fotbal, copii de 10 şi 12 ani care se încăpăţînează să se mai antreneze şi să mai formeze echipe. Părinţii acestora sînt şi mai supăraţi. "Am reuşit să-i scoatem din case, să-i dezlipim de televizor şi calculator, iar acum Ilie Năstase îi dă afară", a spus cu năduf Viorel Popescu, unul dintre taţi.


    Pe hartie, proiect de 100 milioane de euro. Terenul este concesionat GRATIS lui Năstase pe 60 de ani.

    Proiectul "Arenele Ilie Nastase" este grandios, investitia fiind estimata la peste 100 milioane de euro. In final cei 25.000 de metri patrati dati in folosinta lui Ilie Nastase ar trebui sa se transforme intr-o arena care sa includa doua terenuri de tenis cu zgura acoperite, opt terenuri de tenis descoperite, o cladire administrativa cu birouri, o sala de curs, vestiare, grupuri sanitare, o piscina si doua terenuri de squash. De asemenea, este prevazuta o sala de sport multifunctionala, cu 10.000 de locuri, parc acvatic si piscine, poligoane artificiale de alpinism, spatii verzi in suprafata de aproximativ 8.000 de metri, hotel sportiv olimpic de trei stele, cu 200 de camere, sali de fitness si un centru medical. In acelasi proiect sunt cuprinse constructia a doua imobile de birouri, destinate societatilor comerciale care urmeaza sa desfasoare activitati conexe, a unor spatii comerciale si de alimentatie publica, a unui centru de recuperare si sanatate, a unei parcari acoperite, plus reabilitarea statiei de metrou Aurel Vlaicu, cu acces direct la arena sportiva, cu reamenajarea exteriorului acesteia. Tot proiectul este preconizat a se realiza din resurse care nu implica in nici un fel bugetul statului.

    Comment


    • am si eu o intrebare... daca in cartea de intretinere a masinii e recomandata schimbarea filtrului de motorina la 15 mii de km, indiferent de conditiile de mers, si acum cand vreau sa schimb filtrele de polen, de aer, de ulei si uleiul, are 8600 km de la ultima revizie, as mai putea merge cu filtrul de motorina inca aprox 7000 km ?

      Comment


      • Ai putea. Daca am fi in luna mai.
        Dar, avand in vedere ca vine anotimpul rece, eu recomand inlocuirea filtrului de motorina inainte de intrarea in acest sezon. Evident daca asta corespunde cu perioada in care se fac reviziile.
        Eu mi-am programat reviziile la dCi, in oct.nov, tocmai pentru a intra in iarna cu filtre noi si ulei proaspat.
        Last edited by IancuMIC; 10 October 2017, 14:17.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • dar ce s-ar putea intampla iarna ? nu cred ca apa se strange in filtru. senzorul ala de apa e degeaba ? nu elimina in alt mod apa ?

          Comment


          • Filtrul dumitale e posibil sa fie oarecum obosit. Iarna filtrele aduna mai usor apa, cand si condensul e mai des intalnit. Un filtru curat e mult mai indicat, la inceperea sezonului rece.
            Pana la urma nu e o regula; poti incerca si far sa-l schimbi. Eu am spus cum as face eu.
            Ai filtru cu senzor de apa?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Ai deja ceva km cu el , eu zic sa-l schimbi , nu merita sa risti un injector(care de origine costa vreo 1500 lei) blocat de mizerie pentru un filtru de 100 lei.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Originally posted by IancuMIC View Post
                Ai filtru cu senzor de apa?
                da, filtrul cel lung (21-22 cm). senzorul ala nu face nimic ?

                Comment


                • Senzorul nu impiedica ca apa, ajunsa accidental in sistemul de alimentare, sa intre in filtru; el doar indica faptul ca s-a despus apa la fundul filtrului. Iti va aprinde un martor in bord.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • cum arata martorul ? ataseaza ul link sau o imagine

                    Comment


                    • IMG_2452.jpgIMG_2451.jpg. Primaria Onesti...ei sparg asfaltul la mai putin de 1 m de masini...cand vii seara acasa te asteapta o gramada de surprize(neplacute)

                      Comment


                      • Le-ar fi pus anunt, daca nu au binevoit sa mute masinile, primaria nu mai are nicio vina.

                        Comment


                        • Eu nu cred,cel cu Hyundai in muta,zic,nu statea el cu masina acolo.

                          Eu am patit in vara cand au venit de a tunde iarba si pe langa faptul ca am gasit-o murdara toata era si lovita de piatra sarita din elicea motocositoarei.Sotia a spus ca aveau o tabla pentru paravan,dar se sprijineau in ea.Deci cred ca nu a fost nici o instiitare prealabila in cazul spargerii asfaltului
                          Last edited by meticulosul; 10 October 2017, 15:23. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            dar ce s-ar putea intampla iarna ? nu cred ca apa se strange in filtru. senzorul ala de apa e degeaba ? nu elimina in alt mod apa ?
                            Un soferache pe care-l stiu a ramas cu un Nissan imobilizat pe motiv de apa inghetata in filtru. Era rece afara, cel putin -10 grade.
                            Crezi ca filtrul tau de Logan e mai bun ca ala de Nissan?
                            Sau ai incredere in motorina romaneasca?

                            Comment


                            • mda, cred ca il schimb pana la urma.

                              Comment


                              • Iti ramasesem dator cu un raspuns: la voi la dCi cred ca se aprinde martorul ala cu spira, care si pentru bujii, in cazul cand sezorul detecteaza apa in filtru.
                                E mai bine ca te-ai hotarat sa-l schimbi.
                                Cazuri cu filtrul inghetat sunt tot mai rare, cel putin la cei care au filtre mari si cu separator de apa.
                                Ca chestie, in general iarna se pune motorina adecvata: vezi EVO Diesel.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google