Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moldovencele mai rele de musca sunt promovate in Bucuresti pe la televiziuni si in politica.

    Comment


    • Stimabil domn @vitriol, pe tapatalk imi arata ca am un avertisment din partea dvs. Nu pot vedea despre ce e vorba (tapatalk e cam varza inca), la laptop n-am acces, prin urmare va rog sa-mi explicati prin PM unde am gresit ca sa iau masurile necesare sa nu mai repet gafele respective.
      Multumesc.

      Comment


      • E foarte simplu: am tot vazut ca ai postat in repetate randuri "scuze pentru offtopic". Incearca sa procedezi ca la sah; intai gandesti mutarea, apoi muti piesa (piesa atinsa, piesa mutata). Daca tot postezi doar de dragul de a posta, macar spune ceva.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Daca tot eram offtopic... pentru asta mi-am cerut scuze intrucat nu pot sa sterg postarea, prin urmare am reeditat.
          O sa mut ca la sah.
          Stii sah?

          Am mancat o "sarmala" primita de pomana cu ocazia sfintei sarbatori. Nu refuzi daca esti invatat sa multumesti si sa apreciezi gestul si efortul... La un moment dat ma certam cu pantofii. O doamna pe la 80 si ceva de ani vine langa mine si ma intreaba: "va e rau?" Uite cine mai are spirit civic. Daca n-ai peste 80 de ani, treci pe langa "lesinat" si zici: "buaaahhhaaa-haaa... ia uite-l pe varza asta! hai sa-l dam pe youtube..."
          Si ne rugam sa intre Dragnea la parnaie ca de altfel.... avem spirit civic.

          @vitriol, jucam sah oricand ai dispozitie. Daca o facem "ca la sah", macar sa fie sah.
          Last edited by Fanez; 15 October 2017, 21:22. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Fane, posteaza la politica ce ai de spus.
            Oricum, altceva nu prea ai de spus...

            Comment


            • La politica te las pe tine ca te pricepi. Las si eu priceputii...

              Comment


              • stie cineva care e diferenta dintre astea doua ?





                vad ca la mahle sunt date ambele coduri ca echivalente. eu stiu ca am avut din asta cu 47 la farsit

                Comment


                • Stiu eu dar nu spun.

                  Comment


                  • yeah, right...

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      Diametru exterior [mm]: 80
                      Diametru evacuare [mm]: 10
                      vs
                      Diametru exterior [mm]: 86
                      Diametru evacuare [mm]: 8

                      Comment


                      • da, si mahle vad ca le inlocuieste pe ambele. loc cred ca au ambele. se racordeaza doar tevilea alea. normal ca o sa-l iau pe ala mai ieftin, ambele fiind oem.

                        Comment


                        • numa' sa "puste" la diametru tevaraiele si colierele, sa nu te trezesti ca are loc filtrul, dar nu-l poti monta...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • pai daca filtrul mahle e perfect pentru ambele coduri, eu cred ca pusca...

                            CODURI DE ORIGINE
                            Coduri OE RENAULT: 7701478546, 7701478547, 8200803830, 8200813237

                            Comment


                            • O batrana in varsta de 93 de ani dintr-o comuna din Teleorman, ce are o pensie de 500 de lei, a donat pentru Catedrala Mantuirii Neamului 10.000 de lei.

                              Daca ar fi pus toata pensia deoparte, fara sa cheltuiasca nimic din ea, ea a avut nevoie de 20 de luni pentru a strange aceasta suma.

                              Femeia spune ca a facut acest lucru pentru a avea pe lumea cealalta "o speranta de liniste, mantuire, o binefacere de la Dumnezeu si lumina".
                              Eu cred ca fiecare face ce vrea cu banii lui.
                              Dar totusi, poate se gasea un nepot/stranepot care ar fi avut nevoie mai mare de banii aia, decat IPS Daniel.
                              Ce sa mai zici...astia suntem.

                              Comment


                              • Eu zic, dupa mintea mea, c-o sa aiba "pe lumea cealalta" exact atata "liniste, mantuire" (si ce sanchi-balamale o mai fi insirat acolo) cati copii bolnavi de boli grave si ai caror parinti nu-si permit tratamente scumpe au fost tratati cu ajutorul acelor bani, ADICA EXACT ZERO BARAT !
                                Mortii ma-sii de babornitza cretina, ar trebui, spre binele ei, sa-si doreasca sa nu existe "rai" si "iad", fiindca daca ele exista, ea o sa arda in focul vesnic. A avut sansa imensa sa ajute si ea o data in viata, iar in loc de asta si-a dat banii pentru inchinare la idoli si facere de chipuri cioplite, la niste satane in sutane putred de bogate.
                                Hai ca iar m-am enervat cu stirea asta, ca m-am mai enervat o data si aseara, cand am citit-o pe feisbuc.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google