Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    ia calculeaza realizarile lui Halep... una castigata, una pierduta... undeva pe la 50-60%.
    Nu ma ocup cu asta te las pe tine, ca vad ca-ti place sa tii socoteala banilor si a infrangerilor acesteia. Mie imi place tenisul si daca am si romani in jocul asta, e si mai bine. Ca n-avem valori, asta e...aplaudam pe altii, ca tot e la moda pacilea.
    Cu 50/60%, avem o romanca pe locul 1WTA, de ~1 an. Evident, o nonvaloare. O fi bine, o fi rau, voi stiti aia care ii tot cantati prohodul; tot de vreun an.
    Apropo; stii cate jucatoare din top 10 au mai ramas in cursa la Wuhan? Asa ca fapt divers...
    Last edited by IancuMIC; 26 September 2018, 21:30.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Cheder de usa de Dacia 1300/1310. In poza colegului @Gil26 se vede.http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=5217
      Mulțam fain!
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        ...
        peste tot sustinem ca am fost primii, cand n-am fost.
        am invatat la scoala ca ...
        La scoala ai invatat si asta? E despre adevaratii urmasi ai Romei, urmasii marelui Imperiu care ne-a invatat pe noi sa vorbim si ne-a civilizat.
        Last edited by Fanez; 26 September 2018, 21:50.

        Comment


        • S-au înmulțit contestatarii Simonei Halep sau erau deja prea mulți dar nu aveau curaj să iasă în față?

          Credeam că sunt singurul.

          Totuși, să nu uităm că cel mai vehement era și cred că încă mai este domnul CTP, la modul la care ăla nu stă pe forumuri s-o desființeze. El o face la TV în prime time! Și dacă nu mă credeți, ask Google!
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • Credeam că sunt singurul.
            Asa ziceam si eu despre mine.

            Comment


            • Pe un forum dedicat sportului alb mi-am permis acum ceva timp să fac o remarcă despre doamna. M-a mâncat undeva, semn că ulterior am primit zeci de replici pe măsura observațiilor mele (replici acide, greu de citat pe aici).

              De atunci nu am mai zis nimic despre profitoarea Halep (să fie clar, nu-i contest calitățile) care dacă Sharapova si Serena s-ar fi aflat atunci în circuit, nu mai pupa ea româno-machendoanca vreodată locul 1.

              End of story.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Si totusi, avand in vedere ca azi e ziua de nastere a Simonei Halep, cred ca merita sa-i uram multi ani sanatosi si fericiti.
                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                Comment


                • Multi ani sanatosi si fericiti, Simona!

                  Comment


                  • Spre deosebire de forumul ala, aici cred ca sunt oameni decenti si nu cred ca cineva poate avea parte de remarcile pe care le-ai primit, doar pentru ca nu o suporta pe Simona Halep; cel putin cat timp voi modera aceasta sectiune.
                    Nu stiu la ce te referi cand vorbesti despre o profitoare; poate ca mai corect ar fi ca nu a ratat sansa sa exploateze in favoarea sa anumite momente. Asta se intampla peste tot, zi de zi si nu e considerat un delict. Pana la urma asta e jobul ei si nu stiu cati dintre noi n-ar face asta, sa nu fim ipocriti.
                    In alta ordine de idei, pe mine nu ma intereseaza decat in mod...accidental , viata privata a Simonei, cati bani sau afaceri are fata asta, pentru ca nu face parte din organizarea mea astfel de indeletniciri. Imi place tenisul; de la Nastase incoace...
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Treisprezece soferi de la Cupru Min Abrud, suspectati de furt de motorina, au fost retinuti de politisti, care au gasit la domiciliile acestora aproape 12.000 de litri de combustibil, importante sume de bani, in lei si euro, arme de vanatoare, precum si obiecte cu continut pirotehnic.
                      Romanii, ca salariati.
                      Nu conteaza ca e companie de stat, si la privat fura tot ce misca, daca nu sunt verificati.

                      Romanul isi alinta copilul mic " 'oțu lu' tata".

                      Comment


                      • Una peste alta e romanca si e nr. 1 mondial la ceva. Cu asta ar trebui sa ne laudam.
                        Bute e roman si a fost campion mondial la ceva.
                        Cu d-astea, d-astea, d-astea d-astea (pentru @NDL, dedicatie asta) si altele asemenea trebuie sa ne laudam si sa ne prezentam in lume.
                        Mai mentionez si asta.
                        Last edited by Fanez; 27 September 2018, 12:15.

                        Comment


                        • Nu tu, ca roman, trebuie sa te lauzi tu cu ce ai, altii (strainii) trebuie sa faca asta.
                          Poti fi mandru, dar daca deschizi gura, deja se transforma in lauda.

                          Trebuie sa ne mandrim mai mult cu copiii aia destepti decat cu Halep.
                          Parerea mea.

                          Comment


                          • Dap, am spus că Halep a fost profitoare... și știți de ce?

                            Deoarece mi-am adus aminte de un caz similar, doar că din fotbal, cu Steaua în 1986 când a câștigat Cupa Campionilor Europeni... În acel an echipele din Anglia primiseră interdicţie să joace în cupele europene, la modul la care rupeau prin Europa la capitolul trofee, românii având marele noroc să întânească echipe slab cotate, iar asta spune multe.

                            Ar mai fi un caz de "profitor", dacă ar fi să mă iau după Doroftei, că tot s-a vorbit mai sus de Bute... Moșu' a afirmat în repetate rânduri că stafful lui Bute alege boxeuri slabi.

                            Dar poate că minimalizarea performanțelor și realizărilor unui sportiv sau chiar ale vreunui coleg de job, vecin de bloc, rudă avută etc stă în ADN-ul nostru... dar asta e altă poveste.
                            Last edited by Catalin S.; 27 September 2018, 13:06.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Originally posted by IancuMIC View Post
                              Nu ma ocup cu asta te las pe tine, c.
                              eu vorbeam cu fane. nu numar banii nimanui, dar halep chiar nu merita locul ala.
                              noroc ca in tenis nu se acorda locul 1 pe valoare. daca joci in multe turnee de cartier, poti sa aduni puncte ca sa ajungi pe locul ala. ca la kaufland, strangi puncte si iti dau tigaia.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                [/URL][/B] (pentru @NDL, dedicatie asta) si altele asemenea trebuie sa ne laudam si sa ne prezentam in lume.
                                Mai mentionez si asta.
                                m-am distrat bine. orban romanul, sau ii zicem urban, el fiind gunoier la urban !

                                si alti romani... https://ro.wikipedia.org/wiki/Familia_Cantacuzino
                                "Familia Cantacuzino a fost o familie boierească română, care a dat domni în Țara Românească și Moldova. Având origini bizantine, Cantacuzinii pretindeau a descinde din împărații Bizanțului."

                                si apropo... zacusca si castravetii murati le-au inventat bulgarii, nu noi. pana si aia au avut imperiu pe teritoriu asta.
                                Last edited by B997NDL; 27 September 2018, 13:14.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google