Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai nou este acel Flag, situat intre Quote si Like.



    Flag a Post
    Please enter your reason why you want to flag this post. The flag a post feature is ONLY to be used to report spam, advertising messages, and problematic (harassment, fighting, or rude) posts.

    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Originally posted by gogeala View Post
      Vrei sa ma raportezi Fane?
      Nu numai pe tine. dar acum că m-ai rugat, te "denunț" pe tine primul.

      Mulțumesc mumus. N-am incercat butonul ala.

      Comment


      • Cu placere!
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Fane, ai report.
          Attached Files
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Multumesc nenea Iancu. L-am folosit dar nu stiu daca a fost luat in considerare. Ma gandeam ca ar fi bine daca in urma unui "report" primim o informare despre rezultat, ceva gen: "a fost luat in considerare si respectivul a fost sanctionat cu...." sau "s-a verificat si nu se justifica" etc.

            Comment


            • N-am nimic impotriva; pot sa fac asta, mai ales ca mi se pare foarte corect ca sanctiunile sa fie publice; in felul acesta stiu si oamenii ca nu se obosesc degeaba cu report. De altfel, eu cred ca v-am obisnuit cu editari de genu', "post sanctionat cu..."
              ...
              Am in vedere un topic de genul "Abateri disciplinare- sanctiuni", care va fi deschis doar moderatorilor(nu vreau decat sa anuntam despre masurile luate nu sa facem balci) si un altul, deschis tuturor userilor, in care pot raporta/denunta comportamentul abuziv al moderatorilor, dupa lozinca "totul la vedere".
              Ce spuneti?
              Last edited by IancuMIC; 23 December 2018, 13:08.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Eu spun că ideea e foarte bună Merită să fie aplicată.

                Comment


                • Intrucat nu am remarcat daca "reportul" meu a fost vazut l-am mai semnalat o data.

                  Comment


                  • Stie careva sa explice cu ce afecteaza motorul noul combustibil cu norma E 10 ? (continut de etanol 10%)

                    Apar tot felul de aberatii cum ca creste consumul cu mult, ca masina nu mai trage la fel? Care o fi adevarul? Va contine E10 doar benzina de 95 sau si cea de 100 ?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Deşi nu pare la prima vedere, un număr ridicat de modele este afectat direct dacă se va face trecerea de la benzina E5 la benzina E10. În timp ce motorina E7 nu afectează niciun tip de motor diesel, adaosul de etanol din benzină le-ar putea cauza probleme unor şoferi mai puţin norocoşi. Asociaţia Constructorilor Europeni de Automobile au prezentat deja lista vehiculelor care ar putea fi afectate de această problemă pentru a preveni şoferii acestora de utilizarea benzinei cu adaos de etanol fără modificări.

                      În timp ce posesorii vehiculelor cu injecţie electronică şi aprindere electronică cu ajustare automată prin senzorii de detonaţie ar putea să nu fie afectaţi deloc de această problemă, vehiculele alimentate prin carburaţie şi unele sisteme de injecţie vor avea nevoie de reglaje suplimentare pentru a funcţiona corect. Spre exemplu, unele vehicule echipate cu prima generaţie de sisteme de injecţie directă pe benzină, apărute după 1995, ar putea avea dificultăţi cu noul tip de carburant. Există şi alte sisteme care vor avea probleme dacă vor trece la E10, dar oficialii ACEA nu au specificat în ce constau acestea. Potrivit celor de la Capital, singurii constructori ale căror modele nu sunt afectate de această schimbare sunt BMW, Citroen, Dacia ( posibil să nu fie luate în calcul motoarele pe carburator), Ford (cu excepţia lui Mondeo SCI CD 132), Jaguar ( după 1992) , Land Rover ( după 1996) , Maybach, Mini (după 2000), Peugeot, Porsche (după 1998), Rolls Royce (după 2003), Smart, Volvo (excepţie motorul 1.8 GDI al lui S/V40). Mercedes-Benz este singurul constructor de automobile care a recunoscut că modelele alimentate prin carburaţie, care sunt scoase din producţie de mai bine de 25 de ani, vor fi afectate de trecerea la benzina E10.
                      scrie pe aici.
                      Lista cu masini "afectate".

                      La Dacia, lista zice ca n-ai probleme cu E10, la modelele Logan, Logan MCV, Sandero, Duster, Pick-up si Express. Daca totusi ai dubii, sunt indicate in lista telefoanele si mailul de la Dacia Deutschland. "Prin continutul mai ridicat de etanol in E10, la unele modele auto se pot coroda garnituri sau piese din motor", a explicat Andrea Gartner de la centrul tehnic al ADAC din Landsberg. "Masina insa nu va face zgomote nefiresti si nici nu se va opri imediat", a mai precizat ea pentru Auto Motor und Sport.de.
                      https://economie.hotnews.ro/stiri-en...-scumpirea.htm
                      Last edited by Fanez; 26 December 2018, 12:04.

                      Comment


                      • Daca tot vorbim de benzina:
                        Există legende urbane care spun că benzina cu cifră octanică mai mare face motorul să meargă mai bine, scade consumul, crește puterea sau toate la un loc. Care este adevărul?
                        Detalii.

                        Comment


                        • Ceva interesant despre: "amestecuri combustibile ale alcoolilor monoatomici cu benzină"

                          Comment


                          • Poate nu e locul potrivit dar incerc..La multi ani loganistilor,multa sanatate si un An Nou mai bun!
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • La multi ani si multa sanatate tuturor membrilor Logan Club!

                              Comment


                              • La mulți ani vă urez tuturor și să aveți un an 2019 așa cum vi-l doriți!
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google