cat e rovignieta la 1,5 dci 85 cai?si-a luat cineva?de unde?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cat e rovignieta la 1,5 dci 85 cai?si-a luat cineva?de unde?

    cat ma costa rovignieta la 1,5 dci 85 caluti?si de unde? pe un an vreau...merci....

  • #2
    Eu am platit tot pentru 1.5 dci in iulie 71.59 lei pretul nu poate fi diferit cu foarte mult ...incearca la statiile de carburant...Petrom,Rompetrol...etc sau la posta dar azi cred ca e inchis...
    sigpic

    Comment


    • #3
      aproape 1mil te costa acum...

      sigpic

      Comment


      • #4
        Si se poate face la orice benzinarie, la AND sau la unele oficii postale.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          97 ron ceva de genu asta acum 10 zile
          http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

          Comment


          • #6
            Programul de calcul pentru roviniete aici:

            Cauti Rovinieta? Plateste rovinieta online rapid si sigur. Nu ai nevoie de ea fizic. Livrarea se realizează prin email.


            Si tot pe site apare o alta magarie, cu rovinieta egala indiferent de nivelul de poluare....
            sigpic
            Ambition 1.5 dc

            Comment


            • #7
              S-a mai discutat chestia asta, la tot ce e peste Euro 2 e acelasi pret, la Euro 1 alt pret si la non-euro alt pret. Si eu cred ca e corect, altfel ar fi fost prea ieftina pentru cei cu masini Euro 5 (Audi de exemplu) si prea scumpa pentru cei cu masini Euro 2 sau 3.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                La euro 5 si peste (daca exista) am inteles ca nu se plateste rovigneta.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Daca trece OUG-ul o sa plateasca toti la fel.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #10
                    Noutati?

                    Hmmm
                    Imi spuse tatane-miu ca i-a expirat rovinieta si ca nu gaseste sa cumpere; a fost la mai multe statii peco
                    Mie imi expira undeva prin august.
                    Gasisem prin jungla net-ului ceva de prin aprilie 2008 cum ca s-a propus guvernului de catre transportatori sa fie inclusa in pretul carburantilor.

                    Are cineva date concrete despre tarasenia_mizeria asta?
                    Oricum...la ce parale greleeeee se strang din diverse taxe, accize, impozite si alte alea, ceeee mai strica un ban luat in plus pentru nimic?
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • #11
                      Parerea mea e sa nu iti mai iei si eu auzisem ca s-a scos si ca s-a inclus in pretul carburantului.....de aia s-au si scumpit de ieri carburantii :|
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Pe un an e undeva in jur de 100-120 lei, nu stiu sigur ca nu eu ma ocup de aspectul asta (se ocupa tata). dar parca e 37 de euro pe an...

                        Comment


                        • #13
                          Ce spuneti voi au cerut transportatorii, dar ministrul transporturilor a refuzat ultima data. Sa vedem ce vor face la intalnirea cu primul ministru saptamana viitoare.
                          Pentru moment rovignetele sunt necesare. Cred ca mai mult ca sigur gasesti la posta.

                          Comment


                          • #14
                            Pentru logan 110 lei parca am luat prin martie la cealalta masina nu am mai luat .....doar la logan ca trec prin zone frecventate de gabori ( cate 3-4 echipaje / noapte in week-end )
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              O poti comanda on-line si sa iti vina acasa sau cu plata ramburs la posta direct la AND:
                              Cauti Rovinieta? Plateste rovinieta online rapid si sigur. Nu ai nevoie de ea fizic. Livrarea se realizează prin email.

                              Preturile le calculeaza in functie de euro, daca o comanzi astazi e 103 lei pentru un an
                              P.S. Poti sa ai si tank, daca l-ai inmatriculat ca autoturism platesti tot 28 euro pe an .... sau 7 euro pentru o luna
                              sigpic
                              Ambition 1.5 dc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google