Semnal Stânga=poziție Stânga și Invers...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Semnal Stânga=poziție Stânga și Invers...

    Salut! Nu cred să se mai fi deschis un thread ca ăsta. În caz că...scuze. Ce idee mi-a venit de la un tovarăș...(are AUDI). După ce ia contactul și apasă maneta semnal în jos(pt.stânga) se aprinde pozițiaa numai pe stânga.Dacă ridică maneta(semnal dreapta) se aprind pozițiile pe stânga. Dacă vrei să lași automobilul seara pt. un timp mai îndelungat pe marginea șoselei,eu zic că e o treabă super. Oare putem să facem și noi așa ceva cu 3-4 relee și câteva diode?
    sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

  • #2
    Da asa e pe la Audi , Skoda , WV, si multe altele cred ! E buna ideea daca iti dai seama cum se poate rezolva! Succes!
    sigpic

    Comment


    • #3
      VW pasat - la fel imi facea. Am intrebat la dealer si e ok, asa face toate din grupul VAG
      sigpic

      Comment


      • #4
        Asa "face" multe masini dar noi la golan cum facem? Nimeni priceput?
        sigpic

        Comment


        • #5
          si la ce te ajuta chestia asta? nu poti lasa pozitiile aprinse?

          Comment


          • #6
            economie de baterie daca e lasata masina pe jumatate in afara carosabilului si vrei doar pe stanga sa mearga , doua becuri in minus (de pe dreapta) + becurile din bord + nr de pe spate sunt stanse deci e putina economie la baterie bun topic , si eu ma gandeam sa il deschid
            Its just a car ...

            Comment


            • #7
              stinge toate luminile si faci economie totala

              Comment


              • #8
                MirCip aici e vb de un lucru benefic pentru noi iar pentru cine nu considera a fi benefic sa se abtina de la comentarii sarcastice ! Nu consideri un lucru bun nu comentezi ca nu ai ce si nici nu ajuti pe nimeni!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Mai degraba o lasi pe avarii decat pe o singura pozitie ca oricum nu cred eu ca lasi masina mai mult de 30 de minute pe marginea soselei ca risti o amenda de la vreo patrula de politie.
                  Daca stai mai mult undeva mai bine cauti un loc de parcare si gata cu problema pozitiilor.
                  Sincer va intreb totusi care este rolul acestei chestii??
                  Ca lasi masina pe pozitia stanga sau pe dreapta,,,In afara de chestia cu economia bateriei??

                  Comment


                  • #10
                    am vazut la un bmw faza asta. numai ca maneta de semnalizare trebuie sa mai aibe inca doua pozitii, deci in total 4 sau 5 (punctul mort). daca se poate rezolva aceasta treaba numai cu 2 sau 3 (punctul mort) pozitii s-ar iesi mai ieftin
                    sigpic

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google