Opinia ta despre masini?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Opinia ta despre masini?!

    Salut. Tot caut pe net in legatura cu ceva site unde gasesc opinia oamenilor despre masini, dacia in special. Dar nu prea am avut success, singurul gasit este *** dar baietii is la inceput si nu prea au content. Stie cineva altceva?
    Last edited by andrei; 13 December 2007, 14:58.

  • #2
    man... nu stiu... si eu tot caut unul... daca gasesti, sa ma anunti si pe mine...

    PS. noi aici vorbim despre tehnologia cartofilor prajiti. Cu ulei, fara ulei, in cratita, in tigaie (aia care vor tuning si-au luat Tefal, dar eu zic ca e moft).


    PPS. nu cumva miroase a cartofi prajiti cu reclama?
    Logan KissFM 1.5 dC
    B-79-MEF

    Comment


    • #3
      chiar eram curios daca mai stie careva ceva de genu
      PS: ban me if i'm a spamer

      Comment


      • #4
        A...am i crazy or what???
        Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

        Comment


        • #5
          Geo_ge deci tu ce vrei de fapt?Reclama la site-ul cu vechituri sau ce?
          sigpic

          Comment


          • #6
            cred ca e mai mult reclama...ce opinie pot sa am eu despre masini

            Comment


            • #7
              Hmmm... opinia mea despre masini....
              Daca as sta sa intreb multa lume ce cred ei de masini as avea raspunsuri de genu':
              -Un om obisnuit-"e un mijloc de deplasare, ma duc cu masina la servici, in concediu, ma duce unde am nevoie."
              -Un om de afaceri-"atunci cand ma duc sa semnez un contract trebuie sa se vada ca nu sunt oricine, asa ca am o masina scumpa ca sa vada lumea ca prosper. Nu stiu unde este electomotorul, alternatorul, are asa ceva? si zambeste asa ca un copil care cere ceva de craciun. Am sofer si el de ocupa sa o spele sa schimbe uleiul si alte treburi. (pe el oricum nu il intereseaza ce capacitate are motorul, ce putere are, ce performante etc)"
              -O gagica-"imi place ca e rosie si are oglina ca sa pot sa ma fardez"
              -Unu' care stie doar sa puna benzina cand se aprinde becu'- "Nu imi aduc aminte unde am parcat masina.... ca de acolo am luat taxiul. (NICI NU STIE BINE CE NR. DE IMATRICULARE ARE MASINA LUI)
              -Genu' "merge si asa"-(pe care nu il intereseaza daca bate ceva pe la articulatii, daca nu merge un bec sau daca portiera scartie) "erau niste fraieri pe strada aic plina cu gropi mergeau cu 10 la ora, i-am dat de i-au sarit capacele"

              Si as putea sa insir aici sdemii de stereotipuri.

              Pentru mine masina este mai mult decat un mijloc de locomotie. Atunci cand sunt suparat sau am niste chestii neclare in minte, ma urc in masina si conduc in afara orasului, unde ma duce drumu. Nu pot decat sa fiu atent la sunetul motorului, sa fiu atent la fiecare denivelare, sa simt masina mai bine zis. Cei care se urca la mine in masina stiu ca urlu' ca o fiara atunci cand trantesc usile. La mine in masina nu se fumeaza (desi eu sunt fumator), nu se bea, nu se mananca, si cum am vazut de multe ori, nu se sta cu picioarele pe bord. Am observat o chestie interesanta, cei pe care i-am enumerat mai sus atunci cand coboara din masina lor, se uita catre directia unde trebuie sa ajunga si inchid masina cu telocomanda asa.... doar aud beep-ul facut de alarma. Cel care tine la masina lui in schimb, coboara din masina, se uita de jur imprejur injura cainii care si-au facut nevoile pe rotile masinii, nu mai zic, daca vad o zgarietura mica deja e apocalipsa, nu mai vorbeste cu nimeni toata ziua, sta bosumflat ca si cum i-ar fi murit cineva (pe cand daca l-ar parasii iubita s-ar urca in masina si ar conduce in afara orasului).

              Sper ca m-am facut inteles in ce am scris mai sus, ce reprezinta pentru mine masina. ;)
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google