semnalizare stanga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • semnalizare stanga

    imi cer scuze daca mai este acest thread, dar eu nu am gasit pe forum!
    Azi, in trafic, dau semnal stanga si aud cum pacanitul acela de semnalizare o ia razna, semnalizeaza mai repede, iar uitandu-ma in reflexia de pe masina din fata am vazut ca si semnalul e mai rapid ... palpaie mai repede!
    semnalul dreapta nu face asa! Putin uimit am intrebat un taximetrist si mi-a spus ca e din cauza sigurantelor de la stopul din spate! Sunt la servici, nu am facut nimic pentru remedierea problemei, si vreau sa aflu daca ati patit asta si cum ati rezolvat-o! sau cum se poate remedia aceasta defectiune! Multumesc!
    Logan - siguranta si incredere!

  • #2
    E un bec de semnalizator ars.

    Comment


    • #3
      tocmai asta este, am uitat sa spun, merg toate! ca atunci cand am oprit-o m-am uitat la ele si functioneaza toate doar ca palpaie mai repede! o fi de la inghet?!
      Logan - siguranta si incredere!

      Comment


      • #4
        Daca aprinzi avariile, cum se comporta?

        Comment


        • #5
          merge normal cu avarii ca am verificat si asta! dreapta merge bine, doar ca semnalul stanga, simplu si cu toate becurile de pe partea stanga functionale, palpaie mai repede decat normal!
          Logan - siguranta si incredere!

          Comment


          • #6
            Cred ca e o problema cu releul, daca functioneaza inclusiv beculetul de pe aripa, atunci ar fi bine sa schimbi releul.

            Comment


            • #7
              si ala functioneaza ...
              Logan - siguranta si incredere!

              Comment


              • #8
                La sigurante te-ai uitat,cum zicea taximetristul?Probabil omul ala s-o lovit de chestia asta,ca doar asta-i painea lui.Sau s-ar putea sa fie vreun contact slabit pe undeva.De obicei cand vine gerul instalatia electrica face fitze.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #9
                  asta voi face, a zis ca stie el de la cineva care a avut probleme similare, ca a dat stopul spate jos si a curatat cu smirghel pe la mufele de prindere (sigurante) pentru ca sunt "depuneri" acolo! Repet nu am avut timp sa ma uit, sunt la servici si am solicitat un sfat crezand ca au mai avut si altii aceeasi problema sau stiu ceva despre remedierea ei! Voi face ce a zis taximetristul si daca nu merge probabil ca merg cu ea la service ...
                  faina chestie
                  Logan - siguranta si incredere!

                  Comment


                  • #10
                    Si de ce nu te duci in service direct? De ce trebuie sa umbli tu si sa faci cine stie ce boroboatze pe-acolo. Banuiesc ca mai ai garantie la masina.

                    Comment


                    • #11
                      e in garantie inca 2,5 ani, dar ma gandeam ca daca se rezolva asa cum a zis nenea e mult mai bine ... sti si tu ca la service te programeaza, nu stiu sigur ce are, nu ma pricep si pot sa ma abureasca cu orice! bataie de cap si costuri! dar pana la urma cred ca asta voi face
                      Logan - siguranta si incredere!

                      Comment


                      • #12
                        Si ce daca te-abureste! Masina e in garantie si e obligatia lor s-o rezolve. Asa ca... da fuga in service, eu zic sa nu te duci la colt de strada la nea Ion sa te-abureasca el.

                        Comment


                        • #13
                          da, ai dreptate
                          Logan - siguranta si incredere!

                          Comment


                          • #14
                            E un contact imperfect sau becul nestrans in soclu.
                            Tacaneala mai rapida este "avertizarea" in cazurile astea.
                            Circuitele stanga-dreapta sunt independente, de aia pe dreapta mergea ok!
                            Si Logan-ul nu are releu pentru functiile de semnalizare si avarii... totul e realizat electronic de catre UCH.... cel care nu mai contine relee si face discret bib bip dintr-un generator de "zgomot"/semnal.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by andrei
                              ..................

                              Si Logan-ul nu are releu pentru functiile de semnalizare si avarii... totul e realizat electronic de catre UCH.... cel care nu mai contine relee si face discret bib bip dintr-un generator de "zgomot"/semnal.
                              Tu vrei sa spui ca niste circuite electronice sustin un consum de min 30W? Ar lua foc... intr-adevar in habitaclu se aude acel semnal electronic dar comanda de aprinde/stingere becuri e facuta de relee (cu exceptia celor mici ca cele de plafoniera)...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google