Cine A Devenit Somer Si Care Va Deveni Somer?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine A Devenit Somer Si Care Va Deveni Somer?

    in urma cu cateva minute am fost anuntat ca de la 1 februarie 2010 sunt somer cu acte in regula,maine si poimane sunt in concediu de odihna si cam asta e......... multumim de participare .ei acum urmeaza greul ,luni de iarna ,facturi de facturi ,si din start lumea vazuta de mine se schimba cu 180 grade , planuri date peste cap,vise spulberate ,inca nu vreau sa constientizez ce ma asteapta ,........nu vreau sa fiu cap de lista ,cu noii someri din 2010 dar cred ca sunt primul pe anul in curs ,problemele acum incep.
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

  • #2
    cred ca problema se pune cam asa:cine mai lucreaza?sau cine va mai gasi de lucru?e un lucru dramatic.bucurestiul e orasul cu cele mai multe firme(14000) cre au pus lacat.urmeaza cluj ,iasi etc.in total 106 mii firme au inchis sandramaua anul trecut.anul asta cred ca se continua pe aceiasi tema.si mai zicea fostul ministru de finante Pogea ca:" nu se inchid firmele din cauza taxei forfetare".abureala.
    Last edited by margelatu; 27 January 2010, 19:35.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #3
      E nasol sa fii luat prin surprindere (banuiesc ca nu stiai) cu treaba asta si pe vremurile astea.
      Peste tot e nasol si incertitudinea e prezenta.
      Mie mi s-a spus acu 2 sapt ca sunt dat afara ( ''dar nu de la 1 Feb, ci de la 1 Martie, ca sa fiu om'' vorbele patronului ''inimos'' ) si dupa juma de ora si-a retras cuvintele, a vrut sa bage stres si mai mare intre oameni. Dar avand in vedere ca de 5 ani de la o luna la alta traiesc cu incertitudine, nu e o problema.

      Comment


      • #4
        Si eu sunt in somaj, cu data de 15.12.2009..pana cand..nu stiu. Si anu trecut am fost, dar in somaj tehnic (cu revenire). Acu, sa vedem ce si cum va mai fi si anul acesta..sper ca de la vara, sa inceapa munca.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #5
          Imi pare rau sa citesc ca cineva isi pierde locul de munca.Ziceau la tv ca vor fi 1.000.000 de someri pana la jumatatea anului.Si,cica,vestea buna este ca FMI vor elibera urmatoarele transe de imprumuturi.Ne asteapta vremuri grele.
          Sotia mea e bugetar,se asteapta la concedieri.La mine au inceput sa reduca din salarii sau din orele de munca(cu consemnare in cartea de munca)Deocamdata la mine la munca se incearca evitarea concedierilor...pt cat timp nu stiu.
          Last edited by D-FENS; 27 January 2010, 19:48.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #6
            Aha, vad ca la toti ni greu! Eu credeam ca numai mie mi-a scazut de lucru! Capu sus domnilor! Ce pacat ca toate le importam din china si la noi se inchid toate peste noapte! Mortzii m... de treaba!!!!!

            Comment


            • #7
              nici eu nu sunt departe de "stat pe bara"
              succes oricum pe viitor

              Comment


              • #8
                Cred ca toti angajatii traiesc cu frica in san. La ora actuala sunt aproximativ 700.000 someri, dar cat de curand o sa mai fie 300.000. Si cand ma gandesc ca Boc a zis ca anul acesta o sa mai fie maxim 80.000... E rau cand ne conduc strainii tara.
                niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                Comment


                • #9
                  Aceeasi experinta am trait-o si eu acum 1 an si a fost foarte greu sa trec peste.
                  Dupa 6 luni mi am gasit de lucru si acum cand criza loveste puternic nu esti sigur de nimic.
                  My BMW is fantastic

                  Comment


                  • #10
                    Cand treci de 40 de ani mai greu gasesti servici.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      De luni va zic si eu daca somer...sunt ceva sanse...vreo 25%.Si sa zic ca 50% mi-ar pare rau...

                      Comment


                      • #12
                        am fost si eu somer pana in septembrie (din februarie anul trecut), aici unde m-am anagajat e un rahat mare, trebuie sa suport orice moft a sefului si a colegului, din cauza limbii caruia sefu nu mai poate sta de loc in scaun (sper sa intelegeti la ce ma refer )
                        salariul e pe masura...dupa ce imi platesc rata la masina, imi platesc factura la telefon si alimentez de 2 ori, nu-mi ramane nimic.
                        Last edited by DaniD; 27 January 2010, 21:30.

                        Comment


                        • #13
                          Mah...nu e bine ce se intampla!
                          Danme, imi pare sinver rau de ce citesc...vorbeam noi la telefon zilele trecute...si uite ca ....
                          Mna..ce sa zic: capul sus si mergem inainte!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • #14
                            imi pare rau pentru voi
                            nu se putea o perioada mai nenorocita dar eu am o parere
                            orce sut in fund e un pas inainte
                            pina acuma nu am fost concediat niciodata [dar nu e timpul trecut] de obicei simteam cind se duce sandramaua si plecam inainte [alt job] sa apara furtuna iarna trecuta si asta primavara am acceptat orce job platit ,sofer pizza, schelar, zugrav,paznic cu mult sub pregatirea mea, doar ca sa supravietuiesc iar din primavara lucrez la o multinationala care face in continuare angajari am un job bun ,nu traies inca sub stres ,
                            tot cea ce este mai important , nu deveniti negativisti ,fiti optimisti, mergeti la interviuri , sunativa prieteni sau dusmani aflati informatii
                            nu mergeti la interviuri cu o atiudine de invinsi ,de oameni care au pierdut sau va milogiti pentru un salariu de nimica ,veti fi descalificati din prima
                            todeauna fiti optimisti , cereti mai mult atit de la dumneavoastra cit si de la viitorul angajator, vindetiva pielea cit mai scump, fiti fara teama va avea angajatorul grija sa isi scoata banii pe ia
                            Last edited by mmaxalb; 27 January 2010, 22:48.
                            baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                            Comment


                            • #15
                              Imi pare rau dar gasesti tu o varianta oricum bafta!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google