Purtati centura de siguranta?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Purtati centura de siguranta?

    Sunt curios cum stati cu puratatul centurii..

    Eu recunosc ca in oras o port foarte rar dar ma straduiesc sa imi intre in obisnuinta sa o port pretutindeni.
    397
    Da, o pun imediat cum ma urc in masina
    74.81%
    297
    Da, dar numai in afara localitatii
    8.06%
    32
    Uneori, daca mi se pune pata
    8.06%
    32
    Doar cand vad politia
    6.30%
    25
    Nu, ce sunt prost/proasta?
    2.77%
    11
    numar secundele

  • #2
    In orash nu prea port,faza e ca ma incomodeaza in intersectii...cand tre sa mai bag capu inainte sa ma asigur,ma tine strans si nu pot sa ma "desfasor" :d
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Eu nu o pun, decat cand vad politita.Este enervant sa o pui si sa o scoti de fiecare data cand intri sau iesi din masina.;)

      Comment


      • #4
        Da, o pun imediat cum ma urc in masina
        Last edited by 2fast4u; 18 June 2007, 22:53.

        Comment


        • #5
          Eee...li ciuda ca ai logan ;)
          Eu o pun la drum lung..si cand ii vad...dar cum am folie pot sa o pun cand is langa ei..ca tot nu isi dau seama :p
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Eu o port numai in afara.. in oras mi-am propus dar uit de ea mai tot timpul. Adevarul este ca incomodeaza dar luati in considerare ca daca nu ia centura pusa mai bine nu ai airbag ca te ia naiba la un impact. Stiu, toata lumea zice ca e sofer bun si nu o sa i se imtample tocmai lui, dar nu e chiar asa. Am avut un coleg cu un Clio care s-a "ciocanit" cu altul si desi avea centura l-a invinetit airbagul, dar daca n-ar fi avut?

            Comment


            • #7
              Daca nu ar fi avut ,airbagul putea sa-i franga gatul,pentru ca Loganul(reno) nu e ca alte masini straine(bmw,mertz),in cazul in care nu ai centura pusa sa nu mai sara airbagul.In situatiile fara centura airbagul face mai mult rau...
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Marius_N
                Sunt curios cum stati cu puratatul centurii..

                Eu recunosc ca in oras o port foarte rar dar ma straduiesc sa imi intre in obisnuinta sa o port pretutindeni.
                Port de foarte multi ani centura de siguranta chiar si in localitate.Un factor decisiv fiind si multele accidente pe care le-am vazut si asistat...Conduceti in siguranta.
                Mini Cooper S

                Comment


                • #9
                  Dreptate ai,in oras ma cam incomodeaza si nu o prea port,dar in afar' unde se circula la viteze mult mai mari o port tot timpul
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    sunt foarte mandru de mine ca de la un timp mi-a intart in obisnuinta sa o pun si in oras. ma gandesc ca daca sare airbagu imi face fata si gatu de comanda...
                    numar secundele

                    Comment


                    • #11
                      va spun eu ca daca avea martorul de centura activat... altfel statea situatia. pe mine ma enerveaza sa vad ceva aprins pe bord cu rosu.

                      Comment


                      • #12
                        low buget , ce sa-i faci
                        numar secundele

                        Comment


                        • #13
                          Da,conform cu noul cod rutier primesti 2 puncte de penalizare pentru nepurtarea centurii de nesiguranta...o centura nepurtata o parcare aiurea ....si usor ramai fara permis Idiots!!!
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            ma de ce idiots ma?? ca te ard daca incalci legea?? Codu asta e o adunatura formata din ce au gasit mai drastic prin alte coduri rutiere din UE, recunosc da la gibonii din rumenia faci legea doar cu paru. Bravo bai Garcea , ai facut si tu un lucru bun(oarecum).
                            numar secundele

                            Comment


                            • #15
                              Pai deh...da nu cred ca o sa-ti convina ca sa iti suspende 1 luna permisul pentru ca nu ai purtat de 2 ori centura,ai parcat odata aiurea...ca deh ..nu prea gasesti loc de parcare...si mai 10km/h ai depasit radarul....aaa?
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google