Cat De Daunatoare Este Narghileaua Fata De Tigari. Este Daunatoare In Vre Un Fel ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cat De Daunatoare Este Narghileaua Fata De Tigari. Este Daunatoare In Vre Un Fel ?

    am de gand sa achizitionez o narghilea si ma intrebam cat de daunatoare si nociva este in comparatie cu tigarile. mentionez ca nu se mai foloseste tutun pentru aroma ci o combinatie de melasa trestie si glicerina cu diverse arome.

    intrebarea mea este : este daunatoare narghileaua ? daca da cum este in comparatie cu tigarile ?

  • #2
    daca dai un search pe net vei vedea ca sunt tot fel de articole ce sunt pro/contra narghilelei. uni spun ca este mai daunatoare decat o tigare si invers.
    eu unul zic ca este mai ok decat o tigare deoarece nu mai gasesti si alte adaosuri cum sunt in tigari.

    nu sunt fumator dar mai frecventez narghileaua
    From Miami 2 Ibiza
    Voucher
    http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

    Comment


    • #3
      Intr-o tigara exista 4000 de agenti nocivi. Din 4000, 3900 de agenti nocivi sunt numai in hartia si cleiul tigaretei. Fa si tu calculele. Eu sunt pipar acum si cand mai trag cate o tigara, parca fumez medicamente. E mult mai ok un tutun cat de cat natural (in Romania nu prea se gasesc tutunuri d-astea) luat din afara...tutun pt. pipa, evident. Acelasi lucru e valabil si la narghilea...depinde ce pui in ea.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        pe aroma de la narghilea scrie asa. melasa reziduu din trestie glicerina conservanti aroma. depinde acum ce inseamna conservanti si aroma. fumul abia se simte. nu este ca cel de tigara si mai este filtrat si de apa.
        o combinatie foarte tare este sa pui vin sampanie sau vodka in loc de apa in narghilea. eu personal am incercat cu vodka si aroma multi fruct. e high rau.

        Comment


        • #5
          Am fumat de doua ori in viata mea narghilea si de doua ori mancarea pe care o mancasem a iesit afara pe unde a intrat. Nu pot sa fumez asa ceva, nu-mi dau seama de ce...
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Daca tragi fum in piept nu este bine, nu conteaza originea fumului!

            Comment


            • #7
              Atentie domnilor....fumul de narghilea nu se trage in piept, ci se mentine in cavitatea bucala (gura). Si se intampla, ca multi dintre fumatorii inraiti, nu pot sa traga din narghilea, puternic, asa cum trag din tigara.
              Combinatia de lichir, sau esente mai puternice , intr-adevar e ff high.....dar atentie la cantitatea de tarie care se pune. Pentru cei care nu sunt obisnuiti cu fumul de tigara, aroma de tarie deja ii va da mult peste cap...inclusiv pe cei mai "tare de caracter".

              Dupa mine, harghileaua, nu este nociva fata de tigara...dar tinand cont ca fumul inspirat, ataca capitatea bucala...aici are o bila neagra,in rest, cica ar fi un leac pt cei care vor sa se lase de tigari.

              Detin una de 2 ani, si cand imi vine cheful, mai fac cate "un fum". De precizat, ca dupa un timp de "fumat', fumul devine mai tare, din cauza neaerisirii vasului cu apa.
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • #8
                se trage si in piept. mai stiu pe cineva care tot asa varsa dupa narghilea si nici sa traga in pipet nu putea sa traga. majoritatea din logan club constanta stiu ce narghilele stiu sa fac , conteaza cum o faci cu ce o faci si sa o faci din pasiune.
                eu dupa ce mam lasat de fumat am frecventat rar la 2-3luni o narghilea si dupaia baietii din club mi-au daruit de craciun o narghilea nu creeaza dependenta nu m-am reapucat de fumat si cum zice dark , acolo e tutunu cu melasa. cu glicerina aia e cam artificiala nush ce aroma e aia.

                sigpic

                Comment


                • #9
                  marx vezi ca este un magazin online unde poti gasi tot ce iti trebuie pt narghilea. daca doresti linkul pm ca sa nu fac publicitate. incearca si cu lapte in loc de apa
                  From Miami 2 Ibiza
                  Voucher
                  http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                  Comment


                  • #10
                    Orice, oricat de natural ar fi, daca tragi fumul in plaman nu esti departe de tigara aprinsa, narghileaua cred ca o folositi ca pe o "scuza"!

                    Comment


                    • #11
                      da da ..sonykel face o narghilea buna ... cand mai aduc niste carbuni ?

                      Comment


                      • #12
                        deci nu contine tutun. vorbim de narghilea fara tutun. sa nu tragi in piept ?? nu stiu cum ar fi posibil pentru ca se trage destul de greu din ea. trebuie trasa o cantitate mai mare. eu nu simt nimic cand trag. mi se pare foarte usor fumul. este un abur defapt.

                        Comment


                        • #13
                          Pff....eu m-am lasat de fumat de 1 an jumate si de vreo 2 luni am narghilea ...daruita de un prieten...am fumat o data de doua ori dar nu creeaza dependenta si nu m-a facut sa ma reapuc de fumat..fumul nu se simte si trag in piept..adica nu cred ca e nociva sau altceva...am citit undeva ca 200 de narghilele fac cat 1 tigara..deci...nush mai documentativa dar eu zic ca e numai buna la un chef sau altceva..adika 1 data la 2 luni )..numai bine..

                          Comment


                          • #14
                            eu nu sunt fumator de nici un fel.,...dar curiozitatea m-a impins sa trag atat din tigare cat si din narghilea!diferenta este ca la tigare fumul,in general,este tras in piept si acest fum vine si de la hartie,care este destul de nociva!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google