Recuperare Date

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recuperare Date

    Salutare!Am nevoie de ajutor!
    Un prieten si-a formatat calculatorul si din greseala a formatat alta partitie in care avea niste fisiere foarte importante.
    Exista vre-un program cu ajutorul caruia poti recupera fisiere dupa formatare?
    Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

  • #2
    Easus deleted file recovery. E bun.

    Comment


    • #3
      ok o sa-l probez.mersi
      Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

      Comment


      • #4
        INtre timp sa nu mai foloseasca calculatorul.

        Comment


        • #5
          poti gasi aici niste softuri pt recuperare. eu am folosit active@killdisk
          sigpic

          Comment


          • #6
            getdataback from ntfs pe mine m-a salvat de cateva ori
            http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

            Comment


            • #7
              eu am folosit "datarecovery" parca se numea. daca nu te grabesti diseara ajung acasa de la munca si ti-l trimit. lasa un pm daca nu rezolvi pana diseara
              sigpic

              Comment


              • #8
                cand rulezi programul sa nu faci absolut nimic la calculator in acel timp pentru ca exista posibilitatea sa nu poti sa recuperezi toate datele.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  multumesc tuturor
                  o sa-i transmit, sa vedem care isi faca treaba bine
                  Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                  Comment


                  • #10
                    Daca am reinstalat windows-ul mai pot recupera ceva date?
                    Initial am avut o singura partitie si dupa ce am pierdut niste date am reinstalat windows-ul si am facut 2 partitii.
                    In cazul asta mai se recupereaza ceva,ceva sau adio date?

                    Comment


                    • #11
                      daca dupa ce ai formatat ai si reinstalat poti sa uiti de datedaca ai apucat sa scrii peste by bye
                      http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                      Comment


                      • #12
                        Poti incerca dar sanse sunt foarte foarte mici sa mai recuperezi ceva. De format scapa datele dar daca instalarea noua s-a facut peste datele care ti le trebuiau tie (fizic pe disc), nu mai poti recupera nimic. De aia e important sa nu faci nicio operatie cu discul de pe care vrei sa recuperezi date pana cand nu ai epuizat toate mijloacele si softurile de recuperat.

                        Comment


                        • #13
                          @ Ivan Marian poti incerca o salvare cu active@killdisk (eu asta am folosit) chiar dupa reinstalarea unui nou SO. este un live cd si bootezi de pe el. acolo gasesti fisierele de pe vechile partitii daca sectoarele pe care se aflau nu au fost rescrise
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            sau cu softuri speciale folosite de cia, fbi, etc (softuri facute chiar de producatorii de hard-disk-uri), poti recupera si dupa 2-3 formatari, prin refacerea informatiei din magnetismul redundant al discului. dar costa bani cat nu fac informatiile...getdataback merge foarte bine daca nu umblii intre timp si "fitilesti" mbr-ul si fat-urile paritiilor.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              multumesc inca o data tuturor.
                              programul care l-a folosit a fost pandora recovery
                              Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google