Tren Cu Automobile Dacia Deraiat în Austria!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tren Cu Automobile Dacia Deraiat în Austria!

    Un tren care transporta automobile Dacia către Franţa a deraiat în Austria automobilele din cele 10 vagoane ieşite de pe şine fiind distruse.

    Un tren care livra la export automobile Dacia, plecat din Curtici către Valenton în Franţa, a deraiat ieri seară în Austria în apropiere de Braz, Vorarlberg. Accidentul s-a produs din cauza unei probleme tehnice la vagoanele din coada trenului, la o viteză de 60 km/h. Această reacţie în lanţ a făcut ca 10 din cele 16 vagoane să se desprindă de pe şine şi să ajungă în decor cu întreaga încărcătură automobilistică.

    Locul accidentului arăta înfiorător zeci de modele Dacia Logan, Sandero şi Duster fiind împrăştiate pe o rază mare cu daună totală. Din fericire, în ciuda catastrofei de proporţii, nu s-a înregistrat nici o pierdere omenească, singurul rănit fiind mecanicul celei de-a doua locomotive, dar acesta se află în afara orcărui pericol fiind transportat la spital şi diagnosticat doar cu răni minore.

    Daunele nu au fost încă evaluate, dar conform declaraţiilor oficialilor austrieci fiecare vagon transporta 15 sau 20 de automobile, deci pagubele numerice se pot ridica până la 200 de automobile . Autorităţile austriece apreciază că pentru a curăţa locul accidentului de rămăşiţele automobilelor Dacia este nevoie de cel puţin două zile, interval în care această rută va fi închisă traficului feroviar. Pentru operaţiunile de decongestionare vor fi mobilizaţi peste 100 de muncitori.
    Mai multe imagini si video le gasiti aici :http://www.vol.at/news/vorarlberg/ar...00616-04413588
    Attached Files
    Last edited by FastFurious; 17 June 2010, 09:53.
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

  • #2
    de ciuda.sabotaj!!!
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #3
      vreau si eu o bara ph2 si fetele de usa

      Comment


      • #4
        200 de masini vandute in plus de catre Dacia

        Cele 200 de masini distruse vor fi platite de asigurarea transportatorului, iar Dacia va mai vinde 200 de masini clientilor initiali, deci tot raul spre bine
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • #5
          Ce de piese de schimb noi noute.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #6
            sa-mi dea mie vreo 3 dustere asa distruse, ca-mi fac eu singur unul care sa mearga brici.
            ma multumesc si cu 3 logan, nu neaparat duster

            Comment


            • #7
              Nu ma mai uit ca ma doare inima!!!...oare ce se intampla cu ele?dezmembrari?vreau si eu fete de usi...
              sigpic

              Comment


              • #8
                pacat.

                toata lumea vrea fete de usi ?

                Comment


                • #9
                  Va dati seama ca daca era in Romania accidentul, conationalii nostri furau tot ce era posibil?Baterii, roti de rezerva, rotile de aliaj, portiere cu totul, radio-cd-uri si tot ce era intact.
                  Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

                  Comment


                  • #10
                    io vreau un motor dizal de 110 cai sau un 16volti si instalatia de clima, basca cutia de viteza aia de la varianta 4x4 a dusterului.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google