Campanie Pentru Locuri De Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by mr.K View Post
    Toti vor parcari chiar langa usa de intrare in scara blocului. Eventual, sa-si poata vedea masina de pe geam.
    Nu e vorba despre distanta de la parcare pana la usa blocului, e vorba despre distanta dintre blocuri. Faci 2 blocuri/hectar? De vazut pe geam, poti s-o vezi si de la 50-60 de metri (daca bati pana acolo) [emoji3]



    via Tapatalk

    Mai comod cum a zis einstein...

    via Tapatalk
    Last edited by Fanez; 6 June 2016, 21:10. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #47
      Eu nu de distanta dintre blocuri ziceam, ci de ce isi doresc oamenii, sa coboare din masina direct in casa.
      Sa-si ia casa cu garaj si se rezolva.
      Cu toate ca cei cu casa cu curte, tot in strada lasa masina, ca le e lene sa deschida poarta si sa bage masina.

      Comment


      • #48
        O..da!

        Am o cunostinta care-si da palme. Si-a facut o casa si cand se uita la ea se gandeste cu amaraciune cati bani a pompat in ea. Doar 2 persoane. Acum, traind in ea isi da seama ca e prea mare pentru ei.
        Ce si-a dorit sotia? Un garaj direct in casa, sa plece din caldura cu masina.
        Ce este acum acel spatiu? Ghici

        Am vecini bolnavi, ca altfel nu pot zice, masini care nu se misca cu zilele, sau chiar saptamanile. Unde credeti ca isi tin masinile???
        Nu odata i-am vazut cum pandesc momentul in care se elibereaza locul asa-zis al lor si isi retrag bijuteria pe locul princiar, mostenit de la Burebista, cu pecete regala.
        Boala curata!
        O tot repet, multor cunostinte: parca suntem o natiune de ologi, seara dupa ora 20:00, cand sunt 20-30 masini maxim, in toata parcarea gen Kaufland, unde sunt puse majoritatea? Fix pe sensul de circulatie. Frecvent observ pe locurile dedicate anumitor persoane, desi in jur e pustiu, masini. De curiozitate am stat sa observ ce persoane sunt: tineri.
        Maaare lene!
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #49
          Cine stie cum pot sa-mi transfer locul de parcare de la vechea masina la cea noua? Care este procedura? Vreau sa ma duc la serviciul parcari (sau cum s-o mai numi) si as vrea sa stiu mai exact ce am de facut, sa ma duc pregatit. A mai facut cineva "manevra asta"?
          Multumesc.

          Comment


          • #50
            Am rezolvat. Simplu. Copie dupa buletin si dupa talon, doua cereri tip, completate acolo, 10 minute.
            Data trecuta mi-a trebuit in plus si contract v-c si copie dupa cartea masinii.
            Last edited by Fanez; 18 October 2016, 11:42.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google