Ce Sistem Audio 5.1 Sa Aleg?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    cu woffer de masina am un prieten care a facut asa si mie nu mi se pare prea ok.. a dat 250 lei pe wofer sii n-are iesire pt woffer si ca sa schimbe il costa mult ( vreo 20 mil ) , are focus din 2008 concluzia sa nu iti iei wofer pt masina sa pui in casa
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #17
      n-am pus ma woofer de masina

      Comment


      • #18
        Originally posted by Mishu View Post
        pana la urma nu am mai luat logitech
        mi s-a oferit sa iau un genius sw5005 la un pret foarte bunasa ca l-am luat

        PS:chiar daca multa lume se plange de sistemu` asta......e foarte bunchiar sunt f.multumit de el
        Si eu am la fel si sunt multumit de sunet...sa il stapanaesti sanatos.
        Sigurante fuzibile sa ai de rezerva,se cam duc la cateva luni daca tragi tare pe subwoofer.

        Comment


        • #19
          merci
          sigurante nu am...dar o sa ii cumpar
          faza e ca....il am de vreo 2 luni...si l-am folosit destul de mult si nu s-a dus vreo siguranta

          PS:ascultat mai tot timpul peste jumatate la volum

          Comment


          • #20
            te laudai intr-un post ca vrei wofer de masina, nu caut acu ca mi-e lene ))))
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #21
              am zis ca vreau nu ca imi iau
              si postu e putin mai sus

              Comment


              • #22
                pot sa spun ca sunt prea prea multumit de acest sistem(genius sw5005)il am de cateva luni si merge de n-ai treaba...normal ca merge pe o placa creative
                mentionez ca zilnic merge 3-4 ore la volum 3/4...e perfect
                il recomand cu cea mai mare placere....foarte bun

                PS: si in masina isi face treaba de minune(doar subwooferul )

                Comment


                • #23
                  ce va place la 5.1, subwooferul !? sa ascultati asa o baraiala continua, un bass fals mixat din 4 canale, amplificat pana in limitare si trimis intr-un difuzor cu o caracteristica de redare indoielnica? un sistem quadro da fum ca si calitate la aproape orice 5.1 vreti voi. drept e ca n-are subwoofer, dar redarea are un bass natural, placut, nu o distorsiune de zgomote la nivelul inferior al benzii audio receptate de om...sau nu mai e la moda sistemul quadro? e fensi (fancy), trendy-flendy, feisan (fashion) sa ai 5.1 !?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #24
                    daca sursa (DVD) este in DolbySurround 5.1 sau 7.1 atunci quadro este cu mult depasit.
                    de vre-o 5 ani folosesc un Philips MMS260 si imi este suficient. (5*4W sinus sateliti+centru si 1*20W sinus woofer)
                    PS primul pseudoquadro pe care l-am avut a fost un Tesla B73
                    Ca sonorizare profi m-am jucat cu un sistem PA 2*200 sinus subwoofer; 2*150 woofer; 2*150 medii-joase; 2*150 medii-inalte si 4*200 tweeter si ala clar nu se compara cu nimic din ce poti tine si folosi in apartament
                    Last edited by dani030669; 3 December 2010, 20:48.
                    sigpic
                    Ambition 1.5 dc

                    Comment


                    • #25
                      eu nu vorbeam de pseudoquadro. chiar si daca sursa e 5.1, poti folosi doar cele 4 canale principale. intr-adevar, 5.1 e mai "spatial" decat 4 boxe, dar ramane subwooferul ala care face brrrrrrrrrrr la fel de lung si de fals indiferent de melodia pe care-o asculti. pune o simfonica pe 5.1 si-o sa te lamuresti ca nu-i nici o diferenta intre bass-ul de la un hip-hop. mergi apoi la opera sau la un concert simfonic si zi-mi daca se aude bass-ul ca la hip-hop pe 5.1
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #26
                        sincer in ultimul timp nu am mai ascultat muzica clasica, iar sistemul 5.1 l-am luat pentru filme si sunt multumit de el.
                        daca vrei cu adevarat un sunet de calitate iei intradevar ceva cu 4 sau 8 incinte egale cu 3 cai decat "junghiurile" pentru calculator/DVD/home cinema, etc.
                        plus ca pe sistemul PA faci toate reglajele din preamplificator/crossover/amplificare finala si doua oale de 22" in incinta labirint + 2*18" + 2*12" + 4*8" + 8*2 1/2 " folosite fiecare la 10% din putere au distorsiuni neglijabile, numai ca daca iti vin bazdacii ii scoti afara din casa si pe cei din celalalt capat al blocului...
                        sigpic
                        Ambition 1.5 dc

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google