Cum Scap De Zgarieturile Astea??

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Scap De Zgarieturile Astea??

    Salutari , asa o avea o intrebare ,defapt mai multe . In dimineata asta m-am trezit cu niste zgarieturi oribile de catre vreun dobitoc care crede ca parcarea ii a luii masa , as vrea sa stiu daca se pot scoate din pasta. Daca nu as primi cu mult drag niste sfaturi sa sa stiu incotro sa o iau si poate si un pret ca sa pot evalua pagauba . Va Multumesc!!
    Attached Files

  • #2
    CASCO ai?
    Sunt adanci zgarieturile?
    sigpic
    !

    Comment


    • #3
      iti zic eu o varinta ieftina.
      ia`ti un creion corector pentru culoarea masinii tale .
      dupa ce ai mazgalit zgarieturile , da`i o mana de polish , abraziv si pe urma de luciu.

      Comment


      • #4
        Originally posted by vdmihai View Post
        CASCO ai?
        Sunt adanci zgarieturile?
        destul de adanci , "norocul" meu ii ca nu e indoita tabla ,asa cum am mai vazut la asti care sau "cadorisit" cu astfel de zgarieturi

        Stiti ceva despre FIX-it PRO ..e bun de ceva sau doar reclama e de el ? Nu de alta dar pare de vis pentru problema care o am eu!
        Last edited by Sound; 1 September 2010, 14:09. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Nu-ti cumpara fix-it pro.M-am interesat eu,pe un forum,si-au cumparat cativa prieteni,au pus bani la un loc sa fie mai putin de fiecare si le-au ajuns pt fiecare masina si a mers,dar dupa ce le-au spalat au reaparut zgarieturile.Fix it pro e bun pt cei ce vand masini.O cumperi,arata lux,o speli si apoi iti pui mainile in cap.
          Cumpar volan de Duster

          Comment


          • #6
            Poti incerca cu un Polish bun sau cu stilou in culoarea masinii tale!

            Comment


            • #7
              Originally posted by CataFOF View Post
              iti zic eu o varinta ieftina.
              ia`ti un creion corector pentru culoarea masinii tale .
              dupa ce ai mazgalit zgarieturile , da`i o mana de polish , abraziv si pe urma de luciu.
              Cata, sunt bune de ceva creioanele astea? Astept si eu sa'mi vina unul... am zis ca oricum nu'i mare pierdere la vreo 12-13 lei.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • #8
                Sa nu dai bani pe prostia de Fix-It Pro pentru ca nu e bun de nimic.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Creioanele alea in culoarea masinii sunt relativ bune,dar daca ai vopsea metalizata,mai bine abtine-te.Unele culori se brodesc altele nu.
                  Fara Semnatura.

                  Comment


                  • #10
                    Nu e vorba de Fix-It Pro. E creion cu vopsea normal si scria pe el "rosu passion" (Carrefour). De'asta am si cumparat...
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • #11
                      Niki B sa spui daca e bun de ceva ca sa iau si eu.Am vrut sa iau si nu m-am riscat.
                      Tot rosu passion am si eu
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • #12
                        Si eu am primit cadou o zgarietura zdravana, fara indoit de tabla. Am luat creion in culoarea masinii (albastru marin) de la Auchan. Se vede destul de tare diferenta, daca nu-i tragi un polish. Am luat apoi set de retus de la dealer. Alta viata. Nu se vede diferenta. A, mai ceva: vopselele retus (creioanele astea de prin Auchan, Carrefour) se duc dupa cateva spalari. Ce am luat de la dealer nu se duce (fie pentru ca e aceeasi vopsea, fie pentru ca setul are si lac, cu care dai dupa retusarea cu vopsea).
                        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                        Comment


                        • #13
                          Sunt destul de bune acele pen-uri.
                          Am luat si eu unul sa am,l-am incercat putin in portbagaj si nu se cunoaste diferenta de culoare sau altceva (Bleu extreme).
                          Cea mai buna metoda ar fii cea indicata de CataFOF.

                          Comment


                          • #14
                            Se continua aici sau aici sau aici
                            sigpic

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google