Ambulanta, Politia Au Masinile Preparate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ambulanta, Politia Au Masinile Preparate?

    Poate are cineva vreun vecin ,prieten cunostinta , ruda ceva care lucreaza in domeniu sa ne poata oferi ceva detalii , eu is tare curios si de mult ma framanta chestia asta dar nam avut ocazia sa aflu niciodata.Are habar cineva?

  • #2
    e stock la absolut toate capitolele

    Comment


    • #3
      si eu sunt curios, desi nu cred
      sigpic

      Comment


      • #4
        Ambulanta este o masina cu dotari specifice ariei de interventie : sirena, girofar, stikere, statie radio, statie TETRA, defibrilator, diverse truse, targa (rigida, extractoare, de transport...), aspiratoare, etc, etc... dpdv tehnic (motor, cutie, soft) ambulantele sunt stock, ba chiar limitate la 160 km/h. De celelalte masini de interventie nu stiu nimic, poate doar Loganurile de 75.000 euro ale politiei sa aiva vreo uzina sub capota
        L.E. De fapt poti "prepara" cu ce vrei un Logan de politie, nu o sa se tina niciodata dupa un infractor care sigur are o masina de "fuga", iar ambulanta si pompierii cu putin respect din partea conducatorilor auto din trafic ar ajunge la timp fara preparare . Sanatate!
        Last edited by vasile78; 19 September 2010, 17:21.

        Comment


        • #5
          In Romania nu e clar daca masinile de politie sunt "preparate". Passat-urile si BMW-urile de Politie Seria 3 si 5 (in Bucuresti exista asa ceva) au motoare suficient de puternice pentru a mai avea nevoie de tuning. In unele tari masinile de Politie, Salvare si Pompieri beneficiaza de tratament preferential. Stiu ca in State exista o lege speciala care permite asta dar nu mai mult de 250-300 cp in cazul masinilor de Politie.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            Nu cred ca au asemenea modificari.

            Comment


            • #7
              Da mah intunecatule, da BMW-urile alea nu le vedem la politia rutiera (din cate stiu eu alea le folosesc numa fundurile grase in delegatii) iar passat-urile si alea sunt rare. In plus, cand au primit ceva mai de doamne ajuta (mitsubishi evo) au reusit sa-l buleasca imediat...Oricum pana la charger-ele din state mai avem. Alea da masini de 50000 euro
              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

              Comment


              • #8
                Sunt BMW-uri colantate tot ce vrei...nu ma refer la cele negre sau bleu-marin din coloanele oficiale ...nu musai la Politia Rutiera dar nush ce-i cu ele...soferii sunt politisti in unifoma.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  BMW-urile despre care vorbiti sunt folosite pe autostrada...numai pe A2 daca nu ma insel.
                  Le-am vazut dese ori...mie unul imi plac,trec pe langa tine cand ai 150 de zici ca stai pe loc

                  Comment


                  • #10
                    Nu, sunt folosite in Capitala. Pe autostrada sunt folosite MCV-uri Dci
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      Ba sa stii ca te contrazic.Pe A2 sunt si mcv-uri cu radare noi dar si BMW-uri
                      In oras chiar nu am vazut decat Loganuri.

                      Comment


                      • #12
                        Si eu stiu ca au unele accesorii suplimentare dar care sunt strict legate de necesitatile respective....

                        Comment


                        • #13
                          loganurile sunt stock, ce e in plus pe ele sunt statiile, radaru, antenele si girofaru. nimic special.
                          doar logan simplu...cu niste gadgeturi pe el.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by CataLiNNN View Post
                            Ba sa stii ca te contrazic.Pe A2 sunt si mcv-uri cu radare noi dar si BMW-uri
                            In oras chiar nu am vazut decat Loganuri.
                            Coane lucrez langa Politia Capitalei. Sunt BMW-uri si "motociclete" cu 3 roti de Politie o gramada (alea cu 2 roti fata si o roata spate- nush cum se numesc). Or fi si pe A2 mai de curand.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #15
                              Eu te-am contrazis doar la faptul ca ai spus ca pe autostrada sunt decat mcv-uri.
                              Foarte probabil ce ai zis tu,chiar daca punctez inca o data ca nu am vazut in oras asemenea echipaje.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google