Portal LoganClub.Ro

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Portal LoganClub.Ro

    acest mesaj este mai mult pentru cei din conducere:

    nu ar fi frumos sa facem un portal LoganClub, cu tot felul de informatii legate de Logan, eventual o sectiune cu HowTO si so on ... ce este acum pe www.loganclub.ro este .... :-)

    Daca se hotaraste realizarea unui astfel de portal eu ma ofer voluntar sa fac parte din echipa de implementare; am oarece cunostinte tehnice in domeniu :P
    I have no special talent. I am only passionately curious.

  • #2
    daca nici aici nu gasesti destule informatii despre logan...atunci nu stiu unde...acest forum este mai mult decat suficient..parerea mea...

    Comment


    • #3
      eu n-am zis sa nu mai existe forum-ul.

      Dar o organizare a datelor importante ar fi mai benefica. Si de obicei un Portal face imagine mai buna decat un forum, deoarece pe un forum gasesti mai greu o informatie, unde e haotic organizata.

      Din punctul asta de vedere ziceam. In plus prin intermediul unui Portal exista metode sa indexam mai bine domeniul in motoarele de cautare...

      sunt multe beneficii ... :-) dar bineinteles forumul ramane principal, Portalul sa fie ca un fel de interfata la un prim contact al utilizatorului.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • #4
        Alpha, cred ca exagerezi! Nu mi-o lua in nume de rau, dar daca dai o cautare cu problema ta, 99.99% gasesti raspunsul la intrebare. Ai dreptate doar dintr-un singur punct de vedere:
        ...un Portal face imagine mai buna decat un forum...
        , dar efortul e mult prea mare.

        Comment


        • #5
          Forumul e foarte optimizat pentru motoarele de cautare, e indexat pe primele pozitii, deci nu e problema.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            e bine ca exista oameni cu idei insa eu cred ca deocamdata forumul asta e foarte bun gasesti tot ce ai nevoie si baieti sunt super de gasca sar imediat in ajutor daca ai vreo problema urgenta

            Comment


            • #7
              Originally posted by andrei View Post
              Forumul e foarte optimizat pentru motoarele de cautare, e indexat pe primele pozitii, deci nu e problema.
              depinde ce inseamna indexat ... :-) daca cauti dupa Logan si Dacia da ... dar daca eu vreau sa introduc o expresie regulata sa caut o problema anume daca sunt organizate datele prost sigur nu o sa o am in prim plan ...

              era doar o idee ... sunt si metode de organizare a datelor din forum direct sub forma unei interfete portal (ex: www.softpedia.com ... ceva de genul ... ma rog respectand proportiile)

              Originally posted by Sp!ke View Post
              Alpha, cred ca exagerezi! Nu mi-o lua in nume de rau, dar daca dai o cautare cu problema ta, 99.99% gasesti raspunsul la intrebare. Ai dreptate doar dintr-un singur punct de vedere: , dar efortul e mult prea mare.
              eu stiu ce spun si nu exagerez deloc (am notiuni de data mining si stiu ce spun ) ...in 99% din cazuri gasesti 100 de thread-uri (depinde cand de hot e problema) si iti trebuie 10 ore sa stai sa le citesti si poate dai de un post care te intereseaza abia ... nu stiu unde.
              unde mai pui ca sunt si 100000 de pareri pe langa sau mai putin relevante ...

              asta inseamna organizare informatii, pui anumite tutoriale, howto-uri raspunsuri la intrebari frecvente etc etc etc....si asta se poate face relativ usor...

              repet, era doar o idee sa nu-mi dati in cap ...
              Last edited by crististreulea; 21 February 2008, 11:15.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • #8
                La cererea initiatorului, aici se inchide.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google