Camerele de pe DN1

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Camerele de pe DN1

    Pe DN1 se afla in total 21 camere.

    Dintre ele doar 7 au posibilitatea de a amenda si fotografia pentru viteza. Aceste 7 au camere fixe la nivelul solului ( 1.5-2m ) activate de senzori din asfalt. Acesti sezori sunt pozitionati cam la 5-7m pe banda 1 , la inca 1-2 m pe banda 2 si la inca 1-2m pe banda 3 in fata camerei (respectiv dupa ce treceti de ea. Evident , pozele pt radar se fac doar cu numarul din spate al masinii. Singurul radar cu 3 benzi este la Metro Baneasa pe directia spre Bucuresti.
    Cele 7 camere cu radar sunt, in ordinea Buc - Brasov : Metro Baneasa, Balotesti, Ciolpani, Puchenii Mari, Barcanesti, Comarnic, Sinaia intersectia cu DN Targoviste.
    __________________
    text copiat de pe www.club-toyota.ro
    Last edited by 2fast4u; 31 January 2008, 22:30.

  • #2
    Cu o mica adaugire, cea de la Metro Baneasa s-a desfiintat de mult pentru ca in zona se construieste un pod.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Vad ca nu a mai sctis nimeni, de mult in topicul asta dar am si eu o completare.

      Aveti grija k la intrare in Brasov, dispre Predeal, imediat dupa pod, s-au montat 2 camere. Unii zic ca au si radar, eu nu cred.

      Comment


      • #4
        Camerele alea nu au radar, le urmaresc cei de la Mediu si Politia doar sa vada sa nu fie infractori prin zona. In curand o sa fie facute publice imaginile in direct de acolo.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Originally posted by iuli81
          Vad ca nu a mai sctis nimeni, de mult in topicul asta dar am si eu o completare.

          Aveti grija k la intrare in Brasov, dispre Predeal, imediat dupa pod, s-au montat 2 camere. Unii zic ca au si radar, eu nu cred.

          mie imi tiuie detectorul la camerele alea
          sigpic........restul e NoSpeedLimit

          Comment


          • #6
            gigi da ce detector ai tu,ce model?

            Comment


            • #7
              frate al meu e un cobra 6600 dar si-a scos banii de 1000 ori pana acum.alea sunt singurele camere la care tiuie.pe tot dn1 nu zice nimic la camere dar la alea tipa.duminica cand am venit de la buzau mi-a piuit la ele si cand m-am apropiat una avea un led rosu aprins.
              sigpic........restul e NoSpeedLimit

              Comment


              • #8
                intre cluj-napoca si turda sint7 camere deci aveti grija daca circulati pe acea ruta sa auzim numai de bine
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Eu propun sa circulam cu nr din spate luat jos. Iti rupi suportul de nr si pui nr in parbriz dar in asa fel incat sa nu se vada din directia camerei. sau nu il mai pui deloc si zici ca probabil l-ai pierdut daca te vede politia ca doar se mai intampla.
                  Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                  http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                  Comment


                  • #10
                    Oricum sistemul de pe DN1 nu mai e functional de mult...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Andrei: e pe bune? Ca asa imi vine sa o calc prin zona aia...
                      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                      Comment


                      • #12
                        Da, e adevarat. Ele merg numai pentru a vedea cum e traficul, accidente si alte chestii. Amenzi nu se mai trimit demult.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Miramas sa nu mai trimita ei amenzi desi banuiesc ca au si ei o cota parte din amenzi
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Putin off-topic: sunt camere pe DN2A si DN21 ? Are careva idee?
                            For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                            Comment


                            • #15
                              Fratele meu e programator si a lucrat la sistemul de pe DN1. Sa va explic de ce nu mai functioneaza (cel mai probabil).
                              Pentru ca au avut sute de mii de euro (am auzit chiar un milion si jumatate) buget pentru tot sistemul si nu au fost in stare sa comande si un program care sa scrie automat amenzile. Fondurile s-au inchis la data la care s-a stabilit de UE. Deci la academia de politie era un centru de supraveghere si stateau politaii sa scrie amenzi non stop, de mana. Probabil din acest motiv s-au lasat si pagubasi.
                              Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
                              Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google