Depasirea Cu Peste 20 Km/h, Nu Va Mai Fi Amendata.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by CataLiNNN View Post
    ........................................ca defapt sunteti niste misogini.
    .................................................. .
    Ce suntem?! De unde si pana unde ai tras tu concluzia asta?
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #32
      Uh,ce am scris
      Aveam o discutie foarte aprinsa cu un prieten si mi-a scapat,nu am scuza oricum

      Vroiam sa zic ca romanii sunt un neam de sado maso !
      Later edit: oricum se potrivea perfect...pentru ca si eu sunt impotriva vorbitului la telefon in timpul condusului,mai ales cand o fac femeile!

      PRO:
      -Depăşirea vitezei cu maximum 20 km/h
      -nerespectarea obligaţiei pasagerilor de a purta centura de siguranţă
      -conducerea autovehiculului în mod nejustificat cu o viteză cu cel puţin 10 km/h sub limita obligatorie
      -imposibilitatea înmânării actului de identitate, a permisului de conducere, a certificatului de înmatriculare, la cererea poliţistului, când şoferii nu au la ei acele acte, din motive obiective - Foarteee PRO,sa nu uitam ca mai avem si noi o janta,o folie,un xenon...

      Contra:
      -nerespectarea obligaţiei de semnalizare a manevrei de schimbare a direcţiei de mers
      -folosirea telefoanelor mobile în timpul conducere
      -nerespectarea obligaţiei conducătorului auto de a lăsa liber traseul tramvaiului când drumul are o singură bandă.

      Cam atat !
      Last edited by CataLiNNN; 25 March 2011, 15:58.

      Comment


      • #33
        Originally posted by CataLiNNN View Post
        Corect!

        Si atata vreme cat de fiecare data cand plecati cu masina incalcati cel putin o lege de circulatie nu va mai dati voi aici bunii samariteni,ca defapt sunteti niste misogini.
        ....................

        ...
        Cred ca voiai sa zici, ipocriti.
        Eu recunosc: sunt si misogin. Doar in ce priveste soferitele.
        Cu cele care nu-s soferite, n-am treaba.

        Comment


        • #34
          Depasirea vitezei legale cu pana la 20km/h in afara localitatii mi se pare ok. Nici nu cred ca ar trebui deloc sanctionat In localitatile rurarle pe portiunile de drum cu vizibilitate buna, sa se pedepseasca cu avertisment, iar in localitatile urbane sa se interzica.

          Legat de semnalizare, ar cam trebui construite masine in asa fel incat daca simte ca masina trece de pe o banda pe alta sau se invarte volanul mai mult de un anumit unghi sa se declanseze singur. Asta pentru ca sunt multi care nu semnalizeaza doar ti se baga in fata ceea ce nu e bine fiindca daca intri in ei nu vor fi ei vinovati fiindca nu prea ai cum demonstra ca nu au semnalizat...

          Folosirea telefonului mobil cred ca trebuie sanctionat fara avertisment. Sunt sigur ca orice persoana care detine o masina si un telefon mobil cu multe sute de minute incluse si este nevoit sa vorbeasca in momentul in care conduce masina, nu si-ar permite o casca bt...

          Legat de centura de siguranta, in afara localitatii obligatoriu fara discutii, iar in oras, daca se uita, e ok avertismentul :P

          Asa ar fi ok, sau?
          Last edited by DaniD; 28 March 2011, 10:53.

          Comment


          • #35
            Lumea nu poarta centura in oras ca cica lasa ba, ca de ici pan' la saormerie merge si fara, chiar daca fac poc e usoara treaba ca se merge incet si astea...ei uite ca se intampla si d'alea nasoale in oras si uneori se lasa si cu racituri, iar o centura ar fi putut face diferenta dintre viata si moarte...am vazut cazuri in oras de persoane ejectate prin parbriz, sau aruncate pe usa etc.

            Cat despre madularu' la ureche, aici e o scoala...multi si in special multe au invatat ca schema functioneza cand vor 'sa se bage', adica ai nevoie de o banda si nimeni nu te lasa si atunci te faci ca esti "neatent" si pui celularu la ureche la sto' asa si brusc ala de langa tine incetineste crezand ca nu esti atent si de frica sa nu te sui pe el te lasa...

            La faza cu depasitu' vitezei legale nu ma bag, eu merg regulamentar (right...)
            Keyboard error or no keyboard present.
            Press F1 to continue or DEL to enter setup...

            Comment


            • #36
              si eu sunt oarecum impotriva centurii. de multe ori te salveaza de multe ori te omoara. si cine sunt ei sa hotarasca daca traiesti sau mori? lasa-l pe fiecare sa doarma asa cum isi asterne
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • #37
                De acord cu tine.Centura,ma priveste pe mine daca o port sau nu.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #38
                  pana la urma s-a votat sau nu acest proiect de lege?
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • #39
                    s`a votat sau nu eu am depasit cu 11km/h si am primit bonus 260 de ron si 3 puncte..asa ca nu va bazati pe toate tampeniile scrise pe ici colo

                    Comment


                    • #40
                      ...si eu am luat o amenda pt centura cam acum o luna si nici nu am mai auzit nimic de legea asta cu avertismentele,era prea frumos...
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by D-FENS View Post
                        De acord cu tine.Centura,ma priveste pe mine daca o port sau nu.
                        Centura trebuie sa fie obligatorie ca si RCA-ul, si inainte ca cel din urma sa fie obligatoriu se auzeau multe voci care nu erau de acord. Tot la fel spuneau "baietzii": accidentul ma priveste pe mine, il fac ... platesc, numai ca nu prea aveau cu ce! D-FENS, te asigur ca o ruda a unui pacient care a paralizat in urma unui accident rutier nu o sa tipe niciodata la ruda lui pentru ca nu a purtat centura, ci o sa se revolte impotriva sistemului sanitar, sau impotriva oricui, numai impotriva proprii rubedenii iresponsabile nu...

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google