Deviatie De Sept Nazal - Operatie !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Mai poti avea supriza ca te cheama aia de la DNA sa dai declaratii in dosarul operatiilor estetice. Sa nu spuna careva ca ai vrut rinoplastie.

    Comment


    • #32
      Originally posted by mr.K View Post
      Oricum vezi ca e degeaba, ai garantie cat si la Dacia, 3 ani.
      Cat timp mai poti trage o gura de aer, merge si asa.

      Corect. Pe timpu' zilei datorita activitatilor nu bagi de seama, disconfortu' e neglijabil...da' dupa o noate de somn in care respiri doar pa gura ca pestii , senzatia dimineata la prima ora e "priceless", esti uscat in gura in ultimu' hal, doar o clateala cu putin ulei de motor te pune in functiune.

      La 5 ani mi-au fost scosi polipii tocmai din cauza problemelor mai sus amintite de tine + amigdalita pultacee anual, care nu mergea tratata (la vremea respectiva - '81-'84) decat cu injectii cu penicilina...foarte mijto episoadele.
      Tin minte si acu' durerile alea de la penicilina, pisca al drecu rau injectia, de fapt seru' ala. De operatie nu mai zic, a fost de-a dreptu' traumatizanta, a durat doar juma de ora insa mi s-a parut o vesnicie. Doctoru', un macelar bineinteles, m-a taiat pe viu (chiar mi-a aratat una din amigdale dupa ce a scos-o, o tinea in pensa aia sau cum kkt ii zice - o sa ma bantuie imaginea asta pana imi fac ulima comanda de costum, daca nu io, apartinatorii ) , fara anestezic, fara nimic, asa ca derpt bonus de la urlete + durere am facut o mare hemoragie de-am ajuns dupa operatie direct la reanimare. In loc sa plec acasa a 2-a zi, am plecat dupa o spatamana. De kkt, ce sa zic.
      Am respirat normal, "ca la carte", pana prin in adolescenta cand m-am luat de batalii, asa cum ii sedea bine orcarui putziflender, dadea bine la CV/

      Originally posted by 827sam View Post
      Doctorii, Dacia si garantia oferita .
      nici nu se uita la tine daca nu-i pui banul pe birou, ca nici moda plicurilor nu mai este, trebuie sa vada direct bancnotele pana sa-ti dea buna ziua.
      Plicu' e teapa dovedita', poate-i bagi un teanc de hartii de cate 10 lei....sau chiar 1 leu .
      Asa ca prefera biletu' la vedere, footu-i in gura de macelari!
      Last edited by Kojak; 25 June 2014, 10:03.

      Comment


      • #33
        E cel mai nasol in zona respectiva pentru ca e plina de terminatii nervoase, asa toti sunt zmei ca ce mare jmecherie o operatie d-asta, dar sa-l vad eu cum i se inmoaie osul cand te trage aia de pansamentul lipit pe fosele nazale cu tot cu parul din nas. Care rezista bine, care nu, lesina.
        Ce sa zic, indiferent ca mai sunt un milion de specimene care au trecut prin asa ceva, cand simti pe pielea/nasul tau cum isi smulge creierii prin fosele nazale scotandu-ti mesele postoperatorii, n-ai cum sa uiti, e o senzatie unica, cum era stalone cand punea praf de pusca s-isi cauteriza gaura de 5 cm patrati /
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #34
          Eu eram acum cativa ani cu ala micu' la spital pentru eliminare polipi cu anestezie locala, n-am vrut totala ca asa am cantarit eu riscurile ( astept sa-mi scoata ochii cand va fi mare, pe moment a trecut cu vederea, cica a durut oricum, cu toata anestezia locala).

          Si cat asteptam sa-l pot lua acasa, pe hol dau de un prieten vechi. Ala venise la control de 7 zile parca. Arata necajit tare, nu ziceai ca trecusera cateva zile de la operatie. Fusese nevoie sa-i sparga osul si sa-l repozitioneze, eram si eu viteaz tare de felul meu, dar vazandu-l pe ala mi-am mai reconsiderat pozitia pe loc, in sensul de mai bine nu ai nevoie.
          De atunci, ii admir pe aia de se duc drept voluntari la belit nasul. Deh, baba la frumusete sufera, recte rinoplastie.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google