Atacurile Hackerilor Români, Combinaţie Între Distracţie şi Fraudă

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Merci Renault...Dupa ce am pus printscreen-urile de mai sus am sters toate mesajele primite de la ei si nu mai stiam de la cdresa mi-au fost trimise mail-urile dar cum era firesc am primit acum altul proaspat si l-am bagat in block adress.Sa vedem ce-o iesi.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Nu ai pentru ce si altadata.

      Comment


      • #18
        Originally posted by valeriuciprian View Post
        De o vreme incoace primesc o multime de e-mail-uri de la Raiffeisen.Mentionez ca nu am fost,nu sunt si nu voi fi clientul lor...sper
        Ce pot face sa nu mai primesc aceste mesaje?
        Am trimis replay la mesajele primite si mi s-au intors inapoi
        La fel cu mesajele trimise la adresa de pe site-ul lor.
        Merci.
        poti sa le dai un telefon sau sa te deplasezi pana la ei sa vezi daca are vreo legatura cu ei, si daca da, care e aia
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #19
          alindrgn...daca nu o rezolv prin converatia pe email o sa du o fuga pe la ei ca nu am ce face.
          Vad ca iar primesc atentionari de la ei...de la alte adrese
          sigpic

          Comment


          • #20
            pai ia fugi pe la ei si fa-te ca esti nervos...
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #21
              @valeriuciprian se pare ca mail urile care iti veneau tie provin de la niste hackeri care au fost prinsi in caransebes, hunedoara, timisoara. Copiau cardurile si nu mai stiu ce. Nasoala treaba

              Comment


              • #22
                Din punctul meu de vedere nu e nasoala treaba pentru ca eu nu am treaba cu Raiffaisen...din punctul de vedere al clientilor acestei banci da...e o problema...oricum am luat legatura prin email cu banca si ei spun printre altele ca..
                "Referitor la adresa dumneavoastra de mail, cea la care ati primit acel mesaj de phishing, nu este preluata dintr-o baza de date detinuta de Raiffeisen Bank, ci din alte baze de date din diferite surse care nu au nicio legatura cu Raiffeisen Bank".
                Asta nu ma incanta cu nimic...sa puna mana sa cerceteze cine,cum si de ce trimit aceste email-uri(ca doar au bani )
                Ce solutie am gasit eu...bagarea la ignore a adreselor de la care primesc acele mail-uri si folosirea functiei "Forward" pentru ca email-urile pe care le primesc sa le primeasca si banca.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Eu mam referit ca e nasoala treaba in general cu hackeri astia si ca fura bani copiaza carduri etc. Dar na or fost prinsi astia las ca ii bine. Na deci ai reusit sa blochezi adresele pana la urma. Ma bucur atunci. Numai bine

                  Comment


                  • #24
                    De reusit nu cred ca am reusit ca imi tot apar adrese noi de la care primesc aceste mesaje...si le bag la ignore...pana se vor epuiza toate adresele posibile...alta sansa nu am.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Acum vedem daca mai primesti ca din moment ce au fost prinsi cei in cauza na vom vedea.

                      Comment


                      • #26
                        valeriu: sau poti sa apesi pe butonul spam si gata. eu acolo le trimit pe toate care nu ma intereseaza, si crede-ma ca am numa mail-uri unu` si unu`. daca ar fi sa adun toate sumele de bani din cele 500 si ceva de mail-uri din spam, cred ca as fi cel mai bogat om din univers, si i-as depasi pe toti cei din top 500 cei mai bogati oameni din lume, la un loc. si numai lire si dolari am castigat, sume peste 700000 lire sau dolari. de blocat am blocat si eu, dar de fiecare data primesc de pe alta adresa, asa ca le tin in spam si nu ma mai incurca
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google