Regiuni? Voievodate?BIG Judete?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @darksid3 fiecare expune aspectele pozitive sau negative observate in orasul lui, de unde sa stie un om simplu plusurile sau minusurile unui program instituit in cadrul unui judet? Omul se duce la munca, apoi la piata, la bere si acasa... vede, rumega si trage concluzii doar din ce vede cu ochii lui, iar asta este foarte bine. Ideile despre macroeconomie sunt expuse si impuse de TV, majoritatea populatiei nu are posibilitatea sa-si faca o imagine obiectiva asupra ideii de "macro" decat de la TV. Scuze pentru modul haotic in care gandesc si ma exprim!

    Comment


    • #32
      E un algoritm vechi de cand haul. Ignoranta nu e o scuza, din punctul meu de vedere.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #33
        Originally posted by vasile78 View Post
        Omul se duce la munca, apoi la piata, la bere si acasa... vede, rumega si trage concluzii doar din ce vede cu ochii lui, iar asta este foarte bine.
        Nu stiu de ce, dar anticipam un astfel de raspuns....normal, ce mai are de facut omul decat sa munceasca, sa crape in el, scuzati expresia si sa se c@ce! Exact ca o masinarie programata sa umple sticle de pepsi....aia doar atat face! a, si sa nu uitam, sa urmarim cu sufletul la gura si aer in piept antena 3 si realitatea tv!

        Dark, referitor la lucrurile bune aparute in Romania dupa ianuarie 2007, avem borduri noi, palmieri, 2800 km autostrazi pe care le folosim gratuit si mai nou, am auzit dimineata ca vor sa faca telegondola in bucuresti, zona doamna ghica...cica parcul plumbuita, nu stiu ce biserica/manastire si palatul ghica sunt obiectivele turistice observate din aceasta! ...astia in loc sa rezolve problema cu inundatia din zona la cea mai mica ploaie, fac telegondole

        Cum a spus si seba...mai vor sa atraga atentia cetatenilor de la lucrurile importante!

        Comment


        • #34
          asa ar trebui sa se imparta romania
          Attached Files
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #35
            Originally posted by PCH View Post
            Nu stiu de ce, dar anticipam un astfel de raspuns....normal, ce mai are de facut omul decat sa munceasca, sa crape in el, scuzati expresia si sa se c@ce! ...
            Si dumneata cam ce crezi ca ar trebui sa faca omul? Ar trebui sa zburam toti pe luna, sa ajungem toti presedinti, sa fim toti patroni sau sefi? Nu cred ca viata unui bugetar englez de exemplu este cu mult mai diferita decat a mea, doar ca are alta marca de masina, mananca mai putin si bea mai mult, iar vacantele si le face in alte parti, in rest cred ca si ala se c@c@ cand ii vine...
            IGNORANTA te poate proteja de multe neplaceri, la fel si NESIMTIREA...

            Comment


            • #36
              Eu va recomand "1984" a lui G. Orwell. Cine sunt prolii si care e PARTIDUL. Predarea "armelor" si lamentarea individului.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #37
                Am citit rezumatul de pe wikipedia, am urmarit (pe sarite, recunosc) filmul pe internet. Concluzia mea... politica, filosofie si paroxism toate duse la extrem, daca ma uit cateva ore la reallitateatv gasesc similitudini.
                O sa-mi repeti ca sunt ignorant, privindu-ma prin prisma cunostintelor tale se poate sa ai dreptate...

                Comment


                • #38
                  Nu te cunosc dar nu esti ignorant din ce observ, virtual vorbind.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google