Chinezii Si Bulgarii Ataca Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chinezii Si Bulgarii Ataca Dacia

    Ce parere avetii? http://www.youtube.com/watch?v=cHRLpvz69bg

  • #2
    sa vedem cat de mult o sa afecteze, Dacia are piata de desfacere facuta.
    sigpic #

    Comment


    • #3
      n-ati vazut ca sifonierul nu are nici macar un air bag? au si facut comparatie la teve... dacia are in standard chestiuni ce tin de siguranta, pe cand sifonierul de confort, gen geamuri electrice sau ac... ori in caz de accident, te cam **** pe el ac si geam electric, si ce bun ar fi fost un airbag afurisit
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        ce imi place concurenta, acum sa speram ca si producatorul nostru o sa scada pretul sau o sa mai adauge unele dotari la varianta de baza
        sigpic

        Comment


        • #5
          Salut.
          Nu sunt un real pericol...........deocamdata............si sper sa nici nu fie..........oricum eu am o parere proasta de masinile chinezesti............ e posibil ca la prima ploaie sa intre la apa
          Numai bine.
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • #6
            Baieti stai putin, acestia vor sa faca concurenta, dar pentru noua Dacie care inca nu stim cum arata.
            Dar cand comunica pretul te cam da pe spate, asteptati si vom vedea!
            Last edited by Seba; 9 August 2011, 00:25.

            Comment


            • #7
              Eu unul nu as cumpara o masina de genul asta, de ce ? Pentru ca sigur nu se ridica la performantele si fiabilitatea Daciei si pentru ca mai mult ca sigur nu au mai mult de 2 serviceuri in toata tara si alea fara piese si cu mecanici de trotuar.


              Si sunt convins ca asa gandesc multi.

              Ganditi-va cate masini LADA modelul nou vedem pe strazi ? Extrem de putine desi au si ele performante si unele dotari.
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • #8
                ABSul parca e obligatoriu, nu? Eu unul nu as da 12000 euro pe o masina care sa nu aiba nici macar un airbag si ABS. Fara geamuri electrice si AC as putea supravietui, asa cum supravietiesc si acum fara ele, dar totusi un suv fara abs si airbag...
                sigpic
                Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                Comment


                • #9
                  concurenta este minunata ......asa poate mai aranjeaza si francezi lighianul nostru.
                  Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                  Comment


                  • #10
                    corect!concurenta paote face Dacia sa fie un pic mai ieftina si cu mai multe dotari.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #11
                      nu cred că aceste chinezării sunt prea sigure..părinții mei au avut logan mcv de nou,și până la160000 km,nicio problemă majoră..și l-au cam chinuit,pe drumuri de munte...până într-o zi,când am avut accident(era zăpadă pe jos,nu aveam anvelope de iarnă și într-o curbă a derapat)...evident,pasagerii n-au pățit nimic dar mașina s-a dus..daună totală

                      Comment


                      • #12
                        Eu zic ca totusi concurenta este buna ca poate asa mai imbunatatesc si astia ceva pe la ale noastre.

                        Comment


                        • #13
                          concurenta inseamna sa scoti ceva mai bun la bani mai putini, nu ceva prost la bani mai multi. culmea, la renou ar trebui si sa-i si fie frica de asta voi vedeti ce scrieti?
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google