Ultimul Film Vazut.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ultimul fiilm a fost avatar , acuma in week , ma`m dus si eu la vestitul AFI palace , la Imax3D , nu se compara cu cel de pe pc.
    si un film foarte bun - enemy at the gates

    Comment


    • The book of Eli - vazut aseara....mai bine dormeam!

      Comment


      • sherlock holmes si avatar.mie avatarul mi se pare un film de 2 lei.un desene animat pentru adulti.500 mil dolari pentru a face un film ca asta,mi se pare mult prea mult.sherlock holmes mi se pare mult mai fain.acum fiecare cu gusturile lui.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • Sherlock Holmes. A fost chiar simpatic.
          Avatar nu suna deloc tentant tocmai pentru ca e desen pentru adulti (cum suna asta).
          Don't touch! Never ever steal
          Unless you're in for the kill

          Comment


          • a aparut AVATAR varianta dvdscrn sound-ul este foarte bun, duduie subwoofer-ul; video este acceptabil
            sigpic

            Comment


            • daca nu este 3d mai bine nu il vezi...eu ii dau nota 9.50 acestui film,povestea,ideea si efectele m-au convins,este un film foarte bun,diferit de tot ce a fost pana la el...am inteles ca este considerat la fel de important precum primul film color....conditia sa il vedeti 3D,nu luat dupa torente )


              mi-au mai placut filmele cu Jason Strathan(toata seria Transporter si inca 3-4 filme cu el)

              Comment


              • Avatarul nu e acelasi daca nu-l vezi 3D. Asta ii este farmecul ...am vazut si alte filme 3D dar nu se compara.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Am vazut si eu Avatar in 3D . Super efecte super imagine. Povestea filmului destul de previzibila. Oricum il vad favorit la Oscar . Am mai vazut si 2012 . Slabut rau, cel putin fata de reclama agresiva care i sa facut.

                  Comment


                  • @bogdan_1984 preferintele sunt subiective, stiu asta, dar totusi schiar nu pot intelege in afara de efecte speciale ce are filmul asta de sunt toti pe spate.

                    Din punctul meu de vedere ca si actiune e praf, ca si scanariu e praf ca si "credibilitatea sf-ului" iar e destul de inoielnic. Este o faza in film care pe mine m-a lasat masca, ori e scapare ori imi insulta capacitatea de a gandi. In anul 2200 ei se duc sa ii bata pe aia albastri cu paletul de TNT??? ..... Asta nu se mai foloseste in razboaie de pe vremea lui wynetow... Adica acum avem o gramada de arme de distrugere in masa si ei se duc cu dinamita????
                    sigpic

                    Comment


                    • Eu zic ca ideile abordate in Avatar sunt destul de profunde chiar daca nu e prima data cand sunt folosite intr-un film.

                      Mi-a placut ideea de a reda puscasului marin care era paralizat de picioare, posibilitatea de a merge (prin intermediul avatarului sau).

                      Mi-a placut armonia in care traiau bastinasii cu natura.

                      Mi-a placut cum era subliniata distrugerea naturii pentru atingerea scopurilor financiare ale unor companii si imbogatirea unor indivizi fara scrupule.

                      Mi-a placut cat de unita era comunitatea bastinasilor. Transferarea definitiva in avatar se facea printr-un fel de rugaciune comuna a tuturor celor din trib.

                      Mi-a placut cum a fost ilustrat genocidul facut de oamenii asa zis civilizati asupra bastinasilor din diferite teritorii.

                      Nu prea mi-a placut scenariul relativ previzibil si unele neconcordante intre tehnologia evoluata de atunci si modul de efectuare a anumitor lucruri.

                      9.50 din partea mea pentru film. Un film cu siguranta diferit fata de majoritatea filmelor din ultima vreme, filme care promoveaza numai super oameni, super eroi fara nici o urma de sentimente si efecte speciale care sfideaza fizica elementara.
                      Logan GPL 1.4

                      Comment


                      • Scenariul din avatar contine elemente din filozofia Zen
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Amintiri din epoca de aur: 9-10.
                          http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                          Comment


                          • Originally posted by yrman View Post
                            @bogdan_1984 preferintele sunt subiective, stiu asta, dar totusi schiar nu pot intelege in afara de efecte speciale ce are filmul asta de sunt toti pe spate.

                            Din punctul meu de vedere ca si actiune e praf, ca si scanariu e praf ca si "credibilitatea sf-ului" iar e destul de inoielnic. Este o faza in film care pe mine m-a lasat masca, ori e scapare ori imi insulta capacitatea de a gandi. In anul 2200 ei se duc sa ii bata pe aia albastri cu paletul de TNT??? ..... Asta nu se mai foloseste in razboaie de pe vremea lui wynetow... Adica acum avem o gramada de arme de distrugere in masa si ei se duc cu dinamita????
                            in film este vorba despre lacomia omului dupa bani si putere. iar acesta face orice ca sa obtina ce isi doreste. chiar omorand un popor numit na'vi si distrugand casele lor. si bineteles unul din mesajele filmului este "make love not war!"
                            sigpic

                            Comment


                            • Ok, asta mi-am dat si eu seama. Dar intrebarea mea era legata de acele aspecte de noncorcondanta intre anul desfasurarii, tehnologia avuta si unele tehnici folosite, asa cum a zis si stolniceanulucian. Din acest motiv am dat si exemplul cu paletul de TNT.
                              Ca si gandire profunda legata de disponibilitatea omenirii de a distruge tot pentru avutie , legata de comuniunea om-natura.... etc e ok.
                              sigpic

                              Comment


                              • Town Creek http://www.imdb.com/title/tt0450336/
                                fara linkuri externe in semnatura

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google