Perle! De Pe Forum Adunate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asta e penalllllll. nu are nicio tangenta cu limba romana
    mai "mananca" omul o litera, o virgula da' nici chiar asa...
    Last edited by popavlm; 29 November 2011, 23:00.
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • @Ivan Marian si restul lumii:

      Off-topic, si totusi...: Ideea "perlelor" e chiar pentru a mai face haz de necaz. Pe de alta parte, cine posteaza, ar trebui sa "mai citeste" regulamentul, ca acolo mai scrie si de semne de punctuatie, acord intre subiect si predicat etc.

      Astea sunt lucruri ce se invata inca din clasa a III-a. Ca mai scapa degetele pe tastatura, e scuzabil; a face din greseli un obicei, e de prost gust. Iar de prostul gust se poate si rade, indiferent de nationalitate, sex, religie sau convingeri politice. Se mai poate numi "vanghelism".
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • Ce atata polologhie...

        Uitati aici PERLA ANULUI 2011!!!

        Cineva se vrea... "mare"...
        Event planner

        Comment


        • "Perle! De Pe Forum Adunate"

          nu ma intereseaza ca userul e ungur si scrie funny, e o perla. acesta fiind doar un exemplu!
          repet, "Perle! De Pe Forum Adunate", nu comentarea perlelor, datul cu parerea sau scuzatul respectivei persoane, motivul greselii sau mai stiu eu ce balarii va trec prin minte.

          tai si spanzur
          Last edited by crististreulea; 30 November 2011, 17:52.
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • Originally posted by Octavian___32 View Post
            .

            Asta dat fiind faptul ca consumul e facut in laborator...
            Totusi,cel mai mare consum e in...bucatarie.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Uite o perla de acu ceva ani de care m`am "lovit" cautand ceva prin functia search.
              nici acuma nu stiu daca omu a vorbit serios sau avea chef de glume, tinand cont ca are doar un post. trag sa cred ca vorbea serios.

              Comment


              • . si i-a spus si "nea Popicu" ca nu-i bine..........
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • @ FOF au mai fost diferite articole pe net in legatura cu acest mers serpuit. este postat la misto

                  Comment


                  • nu conteaza , si elevii la bac zic la misto perlele , poate poate o dreg.
                    eu tot spre concluzia ca a vorbti serios trag , omu daca la caruta nu putea sa mearga serpuit ,macar la masina lui sa poate face asta.

                    Comment


                    • Suna halucinant treaba cu "mersul serpuit"...neverosimil chiar, poate tocmai d-aia are avea mari sanse sa fi fost pe bune
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • [...]iti reduce cu cca 3% consumul, fapt confirmat si de inginerul de la dacoserv. [...]
                        Originally posted by RAZVAN-005 View Post
                        3% reducere de consum ??????????? pai daca un logan diesel ia in bucuresti 5.2% inseamna ca dvs. mergeti cu un consum de 2.2% .... wow !!!!!!!
                        consum de vis ...

                        Genial, sau ce?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • daca apucai sa citesti postul scris de iti dadeai seama ce am vrut sa spun. era vorba ca powerbox-ul ii scade consumul cu 3% si atunci am facut si eu acea remarca.
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • Un logan disel consuma 5 litri/ 100 km (scrierea ''5% consum'' este una eronata).
                            Omul caruia tu i-ai raspuns zice se reduce consumul cu aproximativ 3%.
                            3% din 5 litri inseamna 0,15 litri -> 150 ml.
                            Last edited by crull; 2 December 2011, 18:55.

                            Comment


                            • scuze ! 3% inseamna 3 la 100km....
                              consumul unui diesel este variabil nu batut in cuie 5%... asa ca acei 0.15L sunt variabili (greseala intentionata deoarece un numar exact nu poate fi variabil)
                              accepta ca este o mica perla si trecem mai departe. oricine este supus greseli...

                              seara frumoasa !
                              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                              Comment


                              • Tu nu ai inteles inca sau faci misto? Nu stii ce sunt alea procente?

                                Poate sa consume si 10 litri un disel, habar nu am. Omul ala a zis ca power box lui scade consumul cu 3%.

                                3% din 10 litri inseamna 0,3 litri -> 300 ml
                                3% din 7 litri inseam,na 0,21 litri -> 210 ml.
                                Last edited by crull; 2 December 2011, 19:09.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google