Astra Classic Vs Chevrolet Lacetti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astra Classic Vs Chevrolet Lacetti

    Salut . Vreau si eu sa stiu ce ati alege voi dintre Astra Classic si Chevrolet Lacetti , ambele pret 13200 euro , motor 1.6 16.v ,
    -103 cp Astra , garantie 2 ani , cd Panasonic + covorase gratis , pachetele xzad si xzae gratis ,valoare de revanzare mai mare ( cred ) , fabricatie Polonia , livrare aprox 2.5 luni maxim .In afara de dotarile de serie , beauty pack , multi info display ( cb), kit prot sasiu + metalizat .
    -109 cp Lacetti , garantie 3 ani , consum cu 0.5 % mai mare decat Astra , valoare revanzare mai mica ( cred ) , si un model relativ mai nou decat Astra , fabricatie Coreea , livrare aprox 3 luni maxim , mai dotata decat Astra ( este varianta de top ) , fara cb , fara metalizare .

    Am atasat si dotarile cu care vin .
    Attached Files
    B -X X - DDF x 2

    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

  • #2
    Lacetti. E o masina destul de buna care pentru un Daewoo pe mine m-a impresionat destul de mult. In plus, astra nici nu are caroseria galvanizata.
    numar secundele

    Comment


    • #3
      Da contrar gandiri mele eu as alege astra , nu stiu chevrolet astia inca n-am incredere in ei... deci din tot raul aleg raul cel mic si zic astra

      sigpic

      Comment


      • #4
        Discuri fata-spate,controlul stabilitatii,servodirectie progresiva in functie de viteza,climatronic....deci...lacetti.
        Daca intentionezi sa-ti cumperi masina de 13200e iti recomand kia ceed!!!

        Comment


        • #5
          Cu astra classic am mers, tinuta buna de drum, confort, dotari bune, per total mi`a placut...legat de cele chevrolet`uri nu stiu ce sa`ti zic, nu am mers si nici condus cu vr`unu, dar din ce am auzit de la posesori au probleme cu sistemul de franare, iar consumul este cam mare (unde de 16% in oras ) si cam atat am auzit. mai multe nu am idee...oricum as alege oricand opel , nicidecum chevrolet

          Comment


          • #6
            Merci Dodo , dar prefer sedanurile .

            Andrei , si eu as prefera Opel , ca sh are sigur valoare mai mare la revanzare . La service ar fi tot pe acolo .

            Si amandoua parca fac parte din GM.
            B -X X - DDF x 2

            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

            Comment


            • #7
              Opel cu siguranta are valoare mai mare la revanzare...chiar daca e aparut de mult timp ( 8 ani sau ceva de genu`) inca se vinde ...si destul de bine. de ce il cumpara lumea? Ca este bun fiabil si acceptabil ca pret

              Comment


              • #8
                Io as alege ASTRA, conceptia romnului >tot ce ii nemtesc ii bun<, insa cum strainii i-au acordat o sansa Loganului asa si noi ii putem acorda o sansa Chervoletului.
                ...de doi lei :p

                Comment


                • #9
                  sa fiu singuru care nu as alege nici una??? LOGAN prestige .. . AS zice Astraaaa......" un mare plus" ala nu am prea incanta . Dar de ce nu optezi pentru o astra H ?:>
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Offtopic: dorutz asa si eu as alege o octavia 2, un passat b6, deci nici astra nici chevrolet

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by andrrei_ro View Post
                      Offtopic: dorutz asa si eu as alege o octavia 2, un passat b6, deci nici astra nici chevrolet
                      Octavia nu-mi place . Ca si Seat Cordoba .

                      Megane ? Arata bine , dotari bune , fabricat in Turcia .

                      Passat , Jetta , Focus , Mondeo , Bmv-uri , Mazda 3 sau 6 , Audi A..... ,Volvo , ................Ehe , cine nu ar vrea .
                      B -X X - DDF x 2

                      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                      Comment


                      • #12
                        Florin77 tre sa ne limitam la posibilitatile care le avem, iti iei ceva ce si poti intretine, poti plati un casco, sa nu te indoaie la revizii...asa degeaba imi iau bmw`u cand n`am bani nici de impozit la el
                        am un prieten care abia a luat permisu` si vrea sa`si ia astra classic 2, din ce motiv vrea ? Ca`i place cum arata si e buna ca masina. e bun totusi ca inca se mai cauta dupa atata timp

                        Comment


                        • #13
                          Ati cam inceput cu offtopicul pe aici fratilor. Parca aici nu se discuta despre "Octavia, Passat , Jetta , Focus , Mondeo , Bmv-uri , Mazda 3 sau 6 , Audi A..... ,Volvo."

                          Am vazut aseara un Lacetti hatchback cu un kit tunning exterior foarte misto. Probabil de la ei, ca era prea bine pus. Arata super tare, chiar mi-a placut.

                          Astra classic zic eu ca si-a cam trait viata dar totusi se vinde foarte bine datorita ofertelor pe care le fac cei de la ford.

                          Ca sa raspund la subiectul topicului... un Lacetti full.
                          Last edited by iuli81; 9 April 2008, 11:45.

                          Comment


                          • #14
                            Iti dau dreptate Andrei cu intretinerea .

                            Si Opel chiar daca este un model mai vechi ( am inteles ca are 8 ani ) totusi este o masina fiabila si o marca renumita chiar daca se fabrica in Polonia . Daca ar fi si in Polonia aceeasi furnizori de materiale pe care ii au si in Germania nu cred ca ar mai exista indoiala in privinta calitatii lor .

                            Octavia ( Tour ) este pe acelasi nivel de pret si aprox aceleasi dotari ca Astra . Dar mai multa incredere imi inspira Astra decat Octavia . Octavia este pt Vw ce este pentru Gm Chevrolet sau Dacia pt Renault .
                            B -X X - DDF x 2

                            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                            Comment


                            • #15
                              Nu se poate compara un Lacetti cu Astra G . Din nici'un punct de vedere ... lacetti e . Astra G e de domeniul trecutului.

                              iuli81: ala e kitul de WTCC ...

                              Last edited by Razzvan; 9 April 2008, 12:52.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google