MAIDANEZII-o Amenintare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai sa terminam odata cu boschetareala asta privind grija acordata de ONG-uri animalelor.

    Copilul ala a fost mancat. Nu muscat. MANCAT!
    Eu nu-s un om prea sensibil la diverse cauze de felul meu, dar suferinta unui copil ma atinge intotdeauna pentru ca sunt tata, iar un copil nu are capacitatea de a se apara singur.

    Cui ii e mila de maidanezi, sa-si proiecteze imaginea unui copil cu fata mancata. Sa se gandesca la faptul ca i se poate intampla oricui.

    Cand unul din cainii mei de la tara suferea, l-am impuscat tocmai pentru a nu se mai chinui.

    Dar javrele de langa blocuri sunt si un focar de paraziti si boli, pe langa ca-s un pericol imediat prin coltii lor.

    Luati si scapati de ei fiecare, primariile, chiar de ar vrea si ar putea, nu vor rezolva prea rapid situatia pentru simplul motiv ca acesti maidanezi sunt prea multi.

    Comment


    • Cand vad imaginea acelui copil MANCAT de caini pe strazile Romaniei nu pot decat sa fiu furios pe AUTORITATI! Este vina LOR si doar a LOR ca au lasat cainii sa se inmulteasca in halul asta, este efectiv INIMAGINABIL! Ala e un animal, nu gandeste, eu as incepe masacrul cu cei din primarii, cu "autoritatile"....vreau o duba, sa o umplu la refuz cu caini pe care sa-i eliberez in curtea primariei, in curtea guvernului dar si la parlament dar si prin centru (nu ca nu ar fii si pe acolo) pe la Primaverii, Aurel Vlaicu, Unirii, etc ...."mandru ca sunt roman"

      Comment


      • Unde esti tu, Eminescule, sa rezolvi problemele??!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • am la bloc nu la mine la alta scara doi nebuni sot/sotie care elibereaza de cate ori pot caini din adapost , le cumpara boabe cu sacu si au in apartament 5 matahale de maidanezi , in apartament , vecinii aia sunt ingroziti a venit politia si toti ceilalti "este bre in casa omului si asta e nu avem ce sa facem " raspunsul organelor de control .
          cand incep aia sa urle si sa latre indiferent de ora , mirosul specific de caine si toate cele cred ca-ti vine sa-ti bagi pu_a in ea de viata si in ei de caini si sa stai noapte cu paru la usa si cand iese sa-i fu_i una ........
          va rog sa va imaginati o astfel de situatie , unii din prieteni mei o traiesc zilnic , asta referitor la luarea de pe strada si cresterea cainilor in apartament
          Last edited by tirum76; 6 September 2013, 09:43.

          Comment


          • Intr-o tara civilizata, li s-ar confisca toate animalele, fara drept de apel. In State, daca esti in cartier cu circuit inchis si iesi cu cainele din curte pana la masina, fara lesa, iti iei amenda 100 de dolari, iar daca nu te potolesti, risti un proces de toata frumusetea. Ca sa nu mai zic ca daca nu e casa ta si stai doar cu chirie, te dau afara.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Exista un proiect de reglementare prin care toti posesorii de caini, ce locuiesc la bloc, trebuie sa aiba acceptul celorlalti vecini.
              Astept, poate se aproba.

              Daca vine vreun vecin la mine cu cereri din astea, il iau la fugarit pe scari cu securea tip ciocan de batut snitele.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Pai sa terminam odata cu boschetareala asta privind grija acordata de ONG-uri animalelor.

                Copilul ala a fost mancat. Nu muscat. MANCAT!
                Eu nu-s un om prea sensibil la diverse cauze de felul meu, dar suferinta unui copil ma atinge intotdeauna pentru ca sunt tata, iar un copil nu are capacitatea de a se apara singur.

                Cui ii e mila de maidanezi, sa-si proiecteze imaginea unui copil cu fata mancata. Sa se gandesca la faptul ca i se poate intampla oricui.

                Cand unul din cainii mei de la tara suferea, l-am impuscat tocmai pentru a nu se mai chinui.

                Dar javrele de langa blocuri sunt si un focar de paraziti si boli, pe langa ca-s un pericol imediat prin coltii lor.

                Luati si scapati de ei fiecare, primariile, chiar de ar vrea si ar putea, nu vor rezolva prea rapid situatia pentru simplul motiv ca acesti maidanezi sunt prea multi.
                Idem cu tine, dar hai sa plusez si eu.
                Mama obisnuieste sa mearga adesea in acel nenorocit de parc avand in grija nepotelul meu de 3 ani si juma.
                Sora-mea era la serviciu, a venit o colega la ea si i-a spus ce s-a intamplat cu bietul COPIL, sora-mea fiind mai sensibila, uneori foarte...N-a mai stat pe ganduri a luat telefonul si a sunat-o pe mama. Ghici ce, maica-mea se chinuia sa-l adoarma de pranz si nu a raspuns, ea in schimb nestiind ce se intamplase. Acum, va dati seama dita haosul pe capul lui sor-mea ca mama nu a raspuns.

                In fine, totul a fost ok, au vorbit, nicio problema.

                Daca ma pun in situatia PARINTELUI aluia, nu stiu ce faceam, nu stiu cum reactionam, nu stiu....Probabil ca-mi luam pistol dar cum am mai spus nu cred ca as fi omorat prima data cainii, i-as fi impuscat pe nenorocitii astia de ne conduc, apoi ONG-urile, apoi cainii.

                Ma uitam la tv si astia spun ca baietelul cel mare spune intr-una, NU-S EU DE VINA, NU-S EU DE VINA!

                N-am mai putut la fraza asta, chiar mi-au dat lacrimile.
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment




                • Comment


                  • Originally posted by Eu4yas View Post
                    ....Probabil ca-mi luam pistol dar cum am mai spus nu cred ca as fi omorat prima data cainii, i-as fi impuscat pe nenorocitii astia de ne conduc, apoi ONG-urile, apoi cainii.

                    Ma uitam la tv si astia spun ca baietelul cel mare spune intr-una, NU-S EU DE VINA, NU-S EU DE VINA!
                    +1 ...faceam o echipa buna sa impuscam niste jeguri.
                    Doamne fereste!!

                    Comment


                    • Eu sunt din generatia care a crescut cu cheia la gat. Parintii era la servici si eu veneam de la scoala singur. Nu erau maidanezi pe strada. Cate o pisica se mai gasea.
                      Pai acum, pana acasa, un copil traverseaza o adevarata jungla, de la animale pana la soferi tembeli.

                      Comment


                      • Vand pistoale airsoft!
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • O jungla tampita! O idiotenie de timp, in care dupa ce ca te chinui sa-i CRESTI, faci totul pt ei ca si PARINTE, iti vezi copilu' la teve, muscat, mancat, lovit de o piatra de la casele cu bulina rosie care nu mai au bulina rosie pe ele, cazut in nu stiu ce gura de canal care nu mai exista si tot asa.

                          Oprescu ar trebui sa mai puna o intrebare pe referendumul acela, vreti sa ne dam demisia eu, consiliul general, deputati, senatori, prim-ministru, presedinte, vreti sa ne dati jos pe toti?

                          As fi curios de raspuns.
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Asta cu referendumul este o PROSTIE! Omul nu e in stare sa-si asume nimic si arunca acum decizia pe umerii prostimii, adica noi! Pe langa asta, referendumul ala, daca va fii, si va fi, votat de marea majoritate cu DA, trebuie dus in parlament ca sa schimbe cretinii aia legea...si dureaza! Si romanul uita, ..o sa treaca fumul asta de paie si noi o sa ramanem cu catelushii pe strazi, pentru ca asta e Romania.

                            Primarul Oprescu a reuşit să mă convingă că lăcrimatul în public poate fi mai dezgustător decât urinatul în public.

                            „Iertaţi-ne pe toţi!” a găsit de cuviinţă să ragă cunoscutul clănţău patetic.

                            Care toţi, băi, edilule? N-ai promis matale cu glas mare şi schimonoselile de rigoare, în campania electorală, că dai jos ţeapa cu chiftea din Piaţa Revoluţiei şi rezolvi problema câinilor vagabonzi, ca să nu mai scoţi un cuvinţel despre asta vreme de 5 ani, de când eşti primar?

                            Domnul PG are nevoie de referendum – în 5 ani de primărie n-a fost în stare să afle ce vor bucureştenii. Mai mult, întrebat fiind cum va vota la zisa consultare locală, Oprescu spune că n-are importanţă. Mai rar asemenea combinaţie de laşitate cu şulfărie şi tupeu. S. Oprescu a fost ales în funcţie ca să dea bucureştenilor soluţiii, decizii raţionale şi eficiente, nu lacrimi şi referendum.

                            Probabil că are de gând să mai candideze o dată la preşedinţia României, că acolo se câştigă cu plânsul la minut şi cu referendumul.

                            Primarul erou Onţanu, în schimb, a plătit cu sec, făcându-se nevăzut după ce a dat un comunicat despre „incidentul căţel”. Dacă-i mai punem la socoteală pe viceprimarul Nicolaescu, autorul unei glume de miliţian la căpătâiul copilului sfârtecat, şi pe preşedintele FRF, Mircea Sandu, care oferă familiei „lui Ionuţ” bilete de consolare la meciul România – Ungaria, constatăm că în viaţa publică românească jigodiile nu bântuie doar pe străzi.

                            O ultimă întrebare: de ce nu sunt acum mii de români în stradă care să strige în amintirea lui Ionuţ şi să ceară scoaterea din funcţiune a jigodiilor de tot soiul? Viaţa unui copil nu valorează cât aurul de la Roşia Montană?

                            by CTP
                            Last edited by PCH; 6 September 2013, 10:53. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Pentru ca romanii cauta vinovati, d-aia nu fac nimic. Am avut ocazia sa lucrez cu o echipa din Japonia si sa-mi dau seama de ce suntem unde suntem (ca neam). Bai nene, daca se intampla ceva, se ivea vreo problema sau cineva o dadea in bara, toti se mobilizau sa rezolve problema. La noi e cu cautarea de vinovati si pasarea responsabilitatii pana cand se uita care a fost problema, de fapt.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Mare adevar! Numai cine nu a vazut strainatatea sau nu e capabil de obiectivism, nu poate sa vada acest lucru. Strainii sunt de vina, comunismul, capitalismul, masonii, cainii, turcii, rusii, etc. Totul ne-a fost potrivnic, altminteri la ce somitati am scos pe banda rulanta, eram cel putin a doua putere in lume
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google