Problema IPhone 3G

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema IPhone 3G

    Va salut. Sora mea are un telefon iPhone 3G, si de cateva zile, dupa ce a intrat pe iTunes si i s-au updatat mai multe aplicatii (automat), acum cand incearca sa intre in ele, intra 2-3 secunde, si iese subit, fara vreo eroare, sau ceva de genul. Am resetat telefonul, inchis/redeschis, degeaba. Ce problema ar putea fi, si daca stie cineva, se poate face update pentru acest telefon la iOS5?

    Care credeti ca ar fi problema?
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    Telefonul are jailbreak sau e ca la "mama" lui ?
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Sincer, habar n-am ce e "jailbreak" sau cum zici tu.
      Cred ca este standard, ca este luat SH de la o fata, care nu cred eu ca a stat ea sa puna cine stie ce pe el....deci merg pe premiza ca este "stock"
      iOS-ul este versiunea 4.
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • #4
        Este o intreaga inginerie sa treci pe IOS 5, incepand cu faptul de a nu folosi Windows XP pana la a folosi anumite softuri, in functie de ce Windows ai. Daca nu ai mai facut asa ceva, nu are rost sa-ti bati capul.
        Incearca pe un forum de profil, poate s-au mai lovit si altii de problema ta.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          Din pacate la iphone 3g ios-ul se opreste din cate stiu la 4.2.1/8C148.....care si asa cu ios-ul asta rupe ram-ul de 128 MB si merge ca un kkt,iar pentru problema ta prima data ar trebui sa stergi toate aplicatiile din telefon si itunes si sa le instalezi iar,daca nici asa nu merge clar trebuie resoftat,cu versiunea actuala sau o versiune mai noua(in caz ca nu ai versiunea 4.2.1).....al meu s-a stricat de cate ori l-am resofta ))

          Comment


          • #6
            A mers cu stergerea & reinstalarea programelor afectate de pe iTunes. Multumesc, se poate inchide
            Logan Ambition 1.6 8V

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google