Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam asa arat masina mea ) http://www.diseara.ro/images/poza_zilei/1398.jpg

    Comment


    • Sa nu uiti sa lasi la inmuiat murdaria sau ce este pe ea sa mearga mai usor jos si sa nu sara voseaua daca fortezi murdaria cand este uscata!

      Comment


      • Masinuta mea are doar 3 sapt., Si am spalat-o doar de 2 ori(singur, nu la spalatorie). M-a sfatuit cineva ca e mai bine sa nu o spal prea des, mai ales acum cat e noua, cat mai are vopseaua siliciul ala in ea care ii da si luciul. Cu cat o spal mai des, cu atat exista posibilitatea sa dispara luciul ala. Oricum, imi vine sa o spal in fiecare zi, mai ales ca nu am garaj Si in parcare se pune repede prafu pe ea, mai ales ca toti care intra in parcare nu stiu sa reduca, si uite asa se ridica prafu pana la nori...

        Comment


        • Salutare. Eu mi-am luat o perie de-aia pamatuf pentru praf, se gaseste la raioanele pt masini de la supermarketuri, si dau cu ea daca e strat fin de praf, fara apa... Daca a picat si apa cu praf, sau a fost roua.. Ghinion... In primele luni, la mine, am spalat-o cam o data pe luna.

          Comment


          • Nu are nimica poti sa o speli linistit mai rau este la spalatorie cu jetul ala puternic eu cand o duc le zic la baieti de acolo sa tina mai departe de tabla jetul!

            Comment


            • Din cate stiu nu e prea indicat sa dai cu pamatuf de ala pe masina. BIne, acuma conteaza si cat de mult esti ahtiat ca vopseaua sa arate... ca sa zic asa "best". Inainte ca pamatuful sa dea praful jos, il freaca putin de masina, si incet incet, zgarieturile foarte fine de la particulele de praf matuiesc vopseaua. Acuma fiecare cum crede. Eu unul nu dau pe masina cu pamatuf. Prefer sa las sa se adune praf, si cand o spal, dau cu apa multa pe masina sa se inmoaie, si apoi restu procedurilor
              @radu: de spalatorie nici nu poate fi vorba, mai ales ca baietii nu stiu cum sa faca un unghi mic al jetului de apa cu vopseaua(tabla)...
              Last edited by nenea` sil; 22 April 2009, 17:21.

              Comment


              • Eu am capota putin zgariata de la spalatorie dupa ce cu cateva luni in urma am vopsit-o tot din zauza unei zgarieturi mai profunde de peste noapte in parcare!

                Comment


                • Eu acuma cu vremea asta frumoasa o spal cel putin o data pe saptamana.O duc frumos la tara(la 20 km de Arad)si pun furtunul pe ea.Nu cred ca e asa sensibila si daca ar fi,doar avem 6 ani garantie anticoroziva.

                  Comment


                  • Ma gandesc, ca sigur furtunul tau de la tara nu are aceeasi presiune cu cel de la spalatorie, si atunci e altfel treaba.

                    Comment


                    • Bineinteles.Practic eu imi fac presiunea cum vreau.Pun degetul unde curge apa si imi reglez eu cum vreau.

                      Comment


                      • eu unu o sapl de 2-3 ori pe luna ...si o ceruiesc o data la o luna...parte cu ceruitul ar trebui sa o fac mai rar sau e bine si asa :-? stie cineva
                        si daca ma superi nu-i asa ca e

                        Comment


                        • eu spal masina cel putin o data pe saptamana.
                          sigpic #

                          Comment


                          • Si eu la fel.Si astazi a facut o baie.

                            Comment


                            • lance spumare profesionala

                              Buna ,


                              Va recomand :http://accesoriispalatoriiauto.blogspot.com/


                              S


                              Originally posted by Red_Alin View Post
                              Am deschis si eu acest thread pt. a ma lamuri in aceasta privinta!!
                              Am un prieten care o spala de 2 ori pe saptamana!!!
                              Nu credeti ca e cam des?
                              Nu va avea de suferit pe viitor?

                              Comment


                              • lance spumare profesionala

                                Buna ,


                                Va recomand :http://accesoriispalatoriiauto.blogspot.com/


                                S


                                Originally posted by MAVERICK_SS View Post
                                Eu spal masina destul de rar (odata pe luna) fiindca fiind masina de firma, non stop sunt cu ea pe drumuri si nu am timp de spalat. Daca e foarte murdara o "clatesc" cu furtunul pana am timp sa o duc la spalatorie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google