Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am spalat-o ieri..dupa o luna si 3 saptamani...
    si azi deja are noroi pe portiere,aripi,praguri....deci..spalata aproape degeaba.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • masina are 2 LUNI SI O SAPTAMANA de cand nu mai e spalata, a mai spalat`o ploaia si zapada care s-a topit ... ca daca o spala in o zi e la fel ... o sa se spele cand voi schimba distributia (adica miercuri) pana atunci ramane asa ... o sa ii fac o poza sa vedeti cum arata ... nu se merita sa o speli la cum e afara ca oricum in maxim 2-3 zile va arata la fel la ...

      Comment


      • eo am spalat-o si sambata si cum s-a murdarit evident ...azi am fost iar la spalatorie ca sa facut vremea buna
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • am spalat`o acum o luna si 3 saptamani...insa la ce vreme e ..cred ca mai stau inca o luna si 3 saptamani pana o spal

          Comment


          • Am spalato cu o zi inainte de revelion, insa acum e oribila . oricum decat sa o spal si cand plec cu ea sa o fac la loc mai bine o las asa pana vad eu ca e vreme buna !

            Comment


            • Am spalat-o pe la sfarsitul lui noiembrie-inceputul lui decembrie. Mi-a fost mai mare dragul de ea 1 zi pana am facut drumul inapoi spre Bucuresti(am spalat-o in Rosiori de Vede) cand arata de ziceai c-am facut offroad cu ea. De atunci a mai nins, plouat, etc si s-a curatat cat sa fie la stadiul de acceptabil.
              Weekendul asta am facut iar un drum pana la Rosiori, am plecat din Bucuresti cu ea in starea acceptabila de care ziceam mai sus iar cand am ajuns in rosiori 3/4 batea spre alb de la mizeria de pe drumuri.
              Cred ca o sa pun furtunul pe ea cat sa dau mizeria jos(+spalat tavitele de cauciuc de la interior si ceva aspirat) si prima spalare/curatare serioasa o sa i-o aplic cand dispare flescaraia asta de pe drumuri ca altfel trebuie spalata la fiecare 2 zile si mai rau ma enervez
              ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
              Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

              Comment


              • rar..foarte rar..nu se murdareste foarte repede...dar nici timp nu am..scoala..clasa a 12-a..pe tata nu prea il vad sa se intereseze de ea..are alta))...o curat cam 1 la 2 luni..:|dar o fac "luna")

                Comment


                • Originally posted by god View Post
                  Am spalat-o pe la sfarsitul lui noiembrie-inceputul lui decembrie. Mi-a fost mai mare dragul de ea 1 zi pana am facut drumul inapoi spre Bucuresti(am spalat-o in Rosiori de Vede) cand arata de ziceai c-am facut offroad cu ea. De atunci a mai nins, plouat, etc si s-a curatat cat sa fie la stadiul de acceptabil.
                  Weekendul asta am facut iar un drum pana la Rosiori, am plecat din Bucuresti cu ea in starea acceptabila de care ziceam mai sus iar cand am ajuns in rosiori 3/4 batea spre alb de la mizeria de pe drumuri.
                  Cred ca o sa pun furtunul pe ea cat sa dau mizeria jos(+spalat tavitele de cauciuc de la interior si ceva aspirat) si prima spalare/curatare serioasa o sa i-o aplic cand dispare flescaraia asta de pe drumuri ca altfel trebuie spalata la fiecare 2 zile si mai rau ma enervez
                  unde mai vezi tu flescaraie ?
                  on - azi spalata la jet , sa sara noroiu`

                  Comment


                  • E valabil si pentru Bucuresti cu flescaraia dar mai putin ce e drept de cateva zile incoace insa nu merg doar in Bucuresti si crede-ma ca dupa un drum(dus, nu mai zic si la intors) de doar 125 km facut weekendul trecut mi-a facut-o de nerecunoscut
                    ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                    Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                    Comment


                    • de vreo doua luni de zile nu am mai spalat-o. de la prag pana la jumatatea portierelor masina are culoarea cenusie in rest este galben spre cenusiu
                      sigpic

                      Comment


                      • Cred ca nu am mai spalat-o de prin octombrie. Nu are rost. Daca o spaeli in 2 km e la fel . Asa e in Romania, cu noroiul nostru de pe strazi. Traiasca Romania.

                        Comment


                        • sunteti culmea sa mor , auzi , nu o spal ca se face la loc.
                          da dc nu mai mancati ? ca peste 3 ore vi se face iar foame.

                          Comment


                          • Comparatie fara sens


                            O masina poate sta nespalate o luna, dar ma tem ca un om nu poate sta o luna nemancat.

                            Adevarat, Nu?

                            Comment


                            • Am spalat ieri una. Iti faci mustata in ea...problema e ca a fost cam frig si de dimineata era alba ca zapada .
                              Azi este episodul doi "Spalarea Reloaded", ca e mai jegoasa decat prevede legea bunului simt. Nu e problema, fac loc pentru urmatorul jeg.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • ...cred ca sare de 2 luni de cand nu am mai spalat masina.Deci anul asta nu....E adevarat ca am lasat-o mai moale si cu drumurile.Oricum pe timpul asta cel putin la exterior nu va tine foarte mult.O mai las asa

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google