Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Seara e cel mai ''beton'' sa speli masina.

    Aline stai calm, poti sa o clatesti in fiecare zi, atata timp cat nu folosesti spuma activa.

    Comment


    • #62
      Stiu ca e misto seara ca si eu personal am spalat-o seara dar sa o speli in fiecare seara,...............peste 3 ani nu o sa mai ai vopsea pe ea!!!

      Comment


      • #63
        Originally posted by Red_Alin View Post
        Adica in fiecare seara sau cum????
        da. in fiecare seara. nu suport sa o vad murdara si praful/noroiul de pe covorase imi provoaca un disconfort imens. mi se rupe de vopsea, are garantie 6 ani, daca se duce, o sa mio vopseasca astia de la dacia.

        Comment


        • #64
          Tu sti atunci!!
          Eu care imi faceam griji ca o spal cam des de 2 ori pe saptamana))

          Comment


          • #65
            Daca are doar praf pe ea ii fac dush fara sampon, daca e jegoasa ca o purcica face baie de-adevaratelea cu spuma, ceara si alte cele necesare unei bai relaxante (ca doar merita, ca munceste mult ziua).

            Comment


            • #66
              Eu le curat lunar. daca se umplu de noroi chiar nu-mi pasa, pentru nu e una si nu arunc 150 lei prea des sa le curat. dar cand le spal, le spal cu sampon de masina si le dau cu ceara, iar interiorul tot, inclusiv scot bancheta la berlina si curat si bancheta.
              sigpic
              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

              Comment


              • #67
                Ce poate fi mai rau, decat sa-ti speli masina si dupa 2-3 ore sa ploua... .

                PS: stiti cat castiga un spalator ? Cel putin in Arad - am stat cu unu de vorba: are cam 7,5-8 mil. salar...si total daca nu cheltuie bacsisu' ramane lunar cu 16-17 milioane... buna treaba.

                Comment


                • #68
                  Ce sa mai spunem de zilele astea ploaioase??
                  In Arad de cateva zile incoace pana la amiaza e cald iar in rest ploua si tuna fulgera!!
                  Nici nu vreti sa stiti ce jalnic arata masina
                  Ce rost ar avea sa o spal acuma??

                  Comment


                  • #69
                    No bine, ce v-am zis? Am spalat ieri masina si e musai sa ploua Ati vazut ce ploi vin, da? Lasati masinile asa macar o saptamana.

                    Comment


                    • #70
                      Pentru a da noroiul jos de pe ea. Noroiul roade vopseaua aproximativ in acelasi mod ca si acidul (pastreaza apa intre el si caroserie si aceasta se combina cu substantele din el generand agenti corozivi).

                      @Admin. Am scris corect din punct de vedere gramatical?
                      O sa scriu asta pana imi raspunzi!

                      Comment


                      • #71
                        Offtopic putin: stau intr-o zona unde este foarte mult praf pe drum si se pune foarte repede pe masina, e buna peria inmuiata in motorina si lasata la uscat?? e buna de ceva, adica ia praful ???? are vreun efect negativ asupra vopselei motorina??
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          De ce n-o clatesti cu apa? Peria inmuiata in motorina (contine parafina care se solidifica foarte greu) creaza o pelicula grasa pe vopsea care va atrage si mai mult praful, si va fi mult mai greu de curatat. Mai bine ceruiesti si praful va zbura de pe masina cand vei pleca de pe loc.

                          @Admin. Am scris corect din punct de vedere gramatical?
                          O sa scriu asta pana imi raspunzi!

                          Comment


                          • #73
                            Eu spal masina cam o data pe saptamana, in functie de cat de jegoasa este . vin cu ea curata de la pitesti in bucuresti si dupa 2 zile, din gri devine maro din cauza prafului.

                            Comment


                            • #74
                              O data pe saptamana ca medie si cat timp e cald afara o spal eu fara sampon si fara s-o sterg....cati mai putini factori de stres pt. vopsea!
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #75
                                Pai daca n-o stergi, ce faci cu calcarul care ramane pe vopsea? Dupa ce se evapora apa calcarul se pietrifica si se va curata doar cu polish, polish care va lua si un strat de lac.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google