Treziti-va La Realitate!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treziti-va La Realitate!!

    Cineva tocmai a distribuit asta pe facebook. Vreau sa va spun ca pur si simplu iti da lacrimile.. ti se face pielea de gaina cand asculti ce spune Tudor Chirila. Atata adevar... sau http://www.youtube.com/watch?v=w3rme...&feature=share . Sunt adolescent si chiar m-a lasat fara cuvinte.

  • #2
    Domnul Tudor Chirila are perfecta dreptate,asta e lumea din ziua de azi.

    Comment


    • #3
      Domnul Tudor Chirila o sa aiba dreptate cand n'o mai sustine concerte in stare de ebrietate. Pana atunci e doar un alt lup moralist ce trebuie ignorat.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • #4
        Si ce va face pe dumneavoastra domnul Niki, sa credeti ca ceea ce spune el acolo e o aberatie... sau de ce ar trebui ignorat?Nu e un lup moralist ci o alta persoana care incearca sa deschida ochii lumii. Se pare ca nu reuseste nimeni sa ne "trezeasca la realitate" pe noi romanii.

        Comment


        • #5
          Atat adevar pe care il vezi oricum cu ochii tai in orice colt din tara, si la tv, si oriunde.
          Mare chestie, parca ar vorbi de cine stie ce lucruri noi. Ce sa zic face si el pe interesantul.
          Asta e lumea si nu o sa se schimbe prea curand.
          sigpic
          !

          Comment


          • #6
            Foarte bun mesajul, dar aproape imposibil de realizat, ignoranta este cel mai usor de urmat... Ma uit la mine, nu mai sunt adolescent de mult, n-am mai citit o carte de foarte mult timp, daca ma intereseaza ceva e mai simplu sa intru pe Google.
            P.S. maestre parca aveai vreo 16-17 ani acum 3 luni... la 22 de ani (declarati) nu prea mai esti adolescent.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Niki B View Post
              Domnul Tudor Chirila o sa aiba dreptate cand n'o mai sustine concerte in stare de ebrietate. Pana atunci e doar un alt lup moralist ce trebuie ignorat.
              pai era frig la concerte ma , trebuie sa aibe ceva zvanc pe vene

              "P.S. maestre parca aveai vreo 16-17 ani acum 3 luni... la 22 de ani (declarati) nu prea mai esti adolescent."

              creste in 2-3 luni ca altii in 2-3 ani )

              Comment


              • #8
                Originally posted by maestrupiersic View Post
                Si ce va face pe dumneavoastra domnul Niki, sa credeti ca ceea ce spune el acolo e o aberatie... sau de ce ar trebui ignorat?Nu e un lup moralist ci o alta persoana care incearca sa deschida ochii lumii. Se pare ca nu reuseste nimeni sa ne "trezeasca la realitate" pe noi romanii.
                Maestre, eu n'am spus ca e o aberatie.
                "O alta persoana care incearca sa deschida ochii lumii." Nimic mai fals.
                De ce, tu nu esti in stare sa deschizi ochii singur? Bine, sa zicem ca nu esti, dar tocmai de Chirila sa ai nevoie? Tocmai de'asta e un lup moralist si ipocrit pe deasupra.
                Ce s'o fi gandit el, "moooama daca a zis Crin ca eu reprezint pt. el un model, ia sa'i prostesc io pe prosti si sa fiu un Moise printre ei"!
                Hai ma, lasa'ne sa traim noi in ignoranta si lumineaza'te singur ca inca nu esti asa batran!


                Are niste melodii care imi plac, dar atat. Melodiile, nu si el.


                FOF'ule, vara in Vama, ma? Cat poa' sa fie geru' de napraznic?
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #9
                  Mda..Frumos...dar nu prea.L-am oprit la jumatate.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Niki B View Post


                    FOF'ule, vara in Vama, ma? Cat poa' sa fie geru' de napraznic?
                    da ce ma , in vama nu e frig niciodata ?!
                    sau are concerte doar vara ?

                    Comment


                    • #11
                      daaaaaaa e valabil ;) da nu faceam un thrend pt asta ......astea mile zice si tataie ))
                      sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                      Comment


                      • #12
                        Data viitoare o sa-l pun pe Basescu.. ala va place mai mult.

                        Comment


                        • #13
                          Ram pa pa pam, ram pa pa pam... men down!
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #14
                            Iti jur ca am vrut sa zic manele in loc de Base dar am vazut pe undeva ca se da ban.

                            Comment


                            • #15
                              Mda... de parca era nevoie sa vina Chirila, Basescu, Boc sau Cotabita sa-mi spuna care-i treaba. De parca noi nu ne putem da seama cu creierii nostri.

                              Baiatul asta, teoretic, are dreptate. Adica el spune acolo, e pe treaba, face lumea sa planga in hohote. Asa, si?

                              Maistre Piersic, tu ce ai de gand sa faci incepand de acum? Ce n-ai facut pana acum, din ce spune baiatu' ala si o sa incepi sa faci incapand de acum?
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google