Asa Nu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa Nu

    Azi dimineata, pe sos. Petricani, in drum spre servici. Nu sarise airbagu deloc. Doamne fereste.

    PS capota era undeva pe trotuar in dreapta nu a incaput in cadru, nu am putut sa fac decat poza asta ca era coloana.
    Attached Files

  • #2
    Doamne fereste de asa ceva. probabil o fi avut ceva defectiuni la senzorii de la airbag pt ca in mod normal impactul a fost destul de violent.

    Comment


    • #3
      Se mai intampla, doamne fereste
      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

      Comment


      • #4
        Pai stai ce facuse ca nu am inteles? din poza
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #5
          Pai de ce ar sari ? Ca se pare ca e lovita din lateral fata masina...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Da ala s-a intos pe sosea??Sau de pe contrasens!!

            dupa primele cercetari cred ca loganul e de vina!
            e pe dreapta lovit!(posibil sa fi intrat pe contrasens)
            sau a intrat cineva pe sensul lui si la lovit in plin..


            da cealalta masina??

            sau a intrat in stalp?

            sa ne pazeasca D-zeu!

            numai bine!

            Comment


            • #7
              Nu stiu sincer n-am putut sa opresc sa ma uit n-am facut decat poza asta. clar e ca unul din aia a intrat pe contrasens in curba aia nenorocita si n-a vazut...

              Comment


              • #8
                Doua posibilitati. In ambele , vina loganului:

                1. loganul intra in depasire pe contrasens (nu vede linia dubla continua ca e chior) , vine masina din fata, intra pe banda 1 contrasens in loc sa intre pe banda lui inapoi, e acrosat de alta masina
                2. Insa dupa cum e pozitionat pe sosea zic ca s-a intamplat asa : Loganul intra pe contrasens, vine masina din fata, vrea sa intre rapid pe banda lui inapoi, e acrosat de masina pe care loganul incerca sa o depaseasca.
                Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
                Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

                Comment


                • #9
                  Airbag-urile frontale nu trebuiau sa se deschida deoarece a fost lovita din lateral iar senzorul de acceleratie din bara din fata nu a sesizat crash-ul.

                  Comment


                  • #10
                    Doamne fereste ! Nasoala situatie
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by vali007 View Post
                      Airbag-urile frontale nu trebuiau sa se deschida deoarece a fost lovita din lateral iar senzorul de acceleratie din bara din fata nu a sesizat crash-ul.
                      Unde zici ca e "senzorul" ala?
                      numar secundele

                      Comment


                      • #12
                        Daca e numai un *** de senzor..atunci pot compara cu un singur neuron in capul unei blonde treba asta!
                        Last edited by SoNyKeL; 7 May 2008, 22:49.

                        Comment


                        • #13
                          Aia e.. ca nu e nici senzor si nici nu e pus in bara fata.
                          numar secundele

                          Comment


                          • #14
                            Io stiam de AIR-BAG ca sare daca automobilu` se opreste brusc de la o anumita viteza .....sau cam asa ceva.... ( de exemplu de la 60 km/h te opresti mult mai repede decat in caz de franare....adica intri in ceva ....daca gresesc as vrea si eu explicatia reala
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Gresesti. Pentru ca daca detecteaza ca te-ai oprit, practic crashul s-a intamplat deja. Airbag-urile trebuie sa se deschida cand accidentul se intampla, nu dupa. In fractiunea de secunda in care practic intri si abea se deformeaza fata masinii, atunci se deschid airbag-urile. tu inca ai o viteza bunicica in momentul ala.

                              Iar in caz de impact lateral daca nu ma insel airbag-urile nu se deschid pentru un motiv bine intemeiat. Nu ma intrebati care e. stiu ca am vazut o data explicatia acu cativa ani.
                              Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
                              Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google