Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu cred ca o sa trec pe Ice Cream
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Originally posted by Cezar View Post
      Eu am Blackberry si e de tot rahatul...
      Cred ca iau un HTC, ca tare mi-a placut cum sunt lucrate.
      Samsung pare de rahat, nu-mi place deloc.
      Ce BB ai si ce nu iti place la el ?
      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

      Comment


      • Dark e mult mai stabil CM7 sau CM9 decat Honeycomb ...

        PCH - nu e mare filozofie , il rootezi , pui ROM Manager si iti downlodezi ce vrei si de acolo este floare la ureche . Asta imi place cel mai mult la Android ,nu-ti mai place ceva,faci backup, ai schimbat softul in maxim 5 minute si nu pierzi nimic (contacte,mesaje,loguri,setari)

        Comment


        • Originally posted by Cristi_Xp View Post
          voi astia care scrieti asa , ati folosit IOS o perioada, sau vorbiti doar din google ?
          eu am folosit android pe 2 telefoane si nu mi s-a parut a excela in ceva , in afara ca e plin de buguri,iar pe IOS l-am tinut 1-2 luni fara sa il restartez o data.
          Sau aveti chestii de alea ca si caii la ochi si vedeti doar inainte ?
          Cristi, tu ai Samsung Galaxy S si IPhone (unul langa celalalt) dar ar fi interesant sa faci o comparatie intre Galaxy S-II si IPhone4 si ai sa vezi diferentele. :-)

          IPhone 4S exceleaza la vreo doua puncte: camera si timp de raspuns interfata grafica. Daca omitem cele doua (desi diferentele nu sunt foarte mari, dar se simt) si il pui langa un Galaxy S-II ai sa vezi adevaratele diferentele, in favoarea S-II-ului.

          Iar pana la Android v4, iOS a fost net superior (din punct de vedere al stabilitatii). Dar acum lucrurile incep sa se schimbe, Android v4 chiar arata ca un OS pentru smartphone-uri.

          ***

          IPhone 4 (ca de altfel si predecesoarele) e facut cu componente produse de Samsung :-) iar procesorul lor (mult laudat si foarte slab ca performanta) deriva din ARM Cortex-A9; deci nu prea inventeaza ei lucruri cum se lauda, mai mult sunt integratori...

          ***

          HTC e alta clasa, exista o vorba in domeniul auto: "Mercedes si restul", cam asa e cu HTC si restul producatorilor de smartphone-uri. Ei au o tinta clara de cumparatori si nu fac compromisuri; telefoane mai scumpe decat restul dar bune.

          *** LE:

          Android Honeycomb (3.x) e pentru tablete, nu incercati "tentativele" de ROM-uri pentru smartphone-uri pentru ca puteti sa va transformati telefonul intr-o "caramida" (brick) :-)

          S.
          Last edited by Silviu; 16 March 2012, 11:06.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Comparatie se face intre Iphone 4 si Galaxy S.....si nu cu S2!

            Comment


            • asa la prima vedere

              Iphone nu are nici o treaba cu Flashul , Nu are nici o treaba cu Radio , Nu are nici o treaba cu HDMI , Minus la BTH ....
              Attached Files
              Last edited by cos_min_i; 16 March 2012, 11:21.

              Comment


              • Telefonul ala este gandit si creat pentru oameni de afaceri, pentru o alta categorie sociala....ce-i trebuie lui Tiriac, radio pe telefon?

                Comment


                • Apple plateste catre Nokia niste parale pentru fiecare iPhone vandut. Oare de ce?

                  Comparatie se face intre Iphone 4 si Galaxy S.....si nu cu S2!
                  Ba cu S2. Iar in curand cu S3. Cand va apare un model nou de carcasa, Iphone 4s va fi redenumit iPhone 5 . SI ceva in plus la camera ai foto. Cand mi se strica camera foto, cumpar iPhone.

                  Nu uitati, de cate ori Steva Jobs a parasit Apple, astia au intrat in picaj. Acum i-a parasit de tot.

                  Comment


                  • Vrajeala.......

                    Cu S1 il compari!

                    Comment


                    • Pt IOS exista aplicatii care te pot ajuta sa asculti radio, de flesh nu prea ai nevoie.
                      PCH nu pot compara I4 cu S1 e ca si cum ai compara BMW cu Dacia
                      Megane II faza II 1.5dcI K9K

                      http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                      Comment


                      • Ce vina au ailalti ca Apple are cate un singur model din orice? Inclusiv la telefoane. Plictisitor.

                        Comment


                        • Originally posted by Silviu View Post
                          Cristi, tu ai Samsung Galaxy S si IPhone (unul langa celalalt) dar ar fi interesant sa faci o comparatie intre Galaxy S-II si IPhone4 si ai sa vezi diferentele. :-)

                          IPhone 4S exceleaza la vreo doua puncte: camera si timp de raspuns interfata grafica. Daca omitem cele doua (desi diferentele nu sunt foarte mari, dar se simt) si il pui langa un Galaxy S-II ai sa vezi adevaratele diferentele, in favoarea S-II-ului.

                          Iar pana la Android v4, iOS a fost net superior (din punct de vedere al stabilitatii). Dar acum lucrurile incep sa se schimbe, Android v4 chiar arata ca un OS pentru smartphone-uri.

                          ***

                          IPhone 4 (ca de altfel si predecesoarele) e facut cu componente produse de Samsung :-) iar procesorul lor (mult laudat si foarte slab ca performanta) deriva din ARM Cortex-A9; deci nu prea inventeaza ei lucruri cum se lauda, mai mult sunt integratori...

                          ***

                          HTC e alta clasa, exista o vorba in domeniul auto: "Mercedes si restul", cam asa e cu HTC si restul producatorilor de smartphone-uri. Ei au o tinta clara de cumparatori si nu fac compromisuri; telefoane mai scumpe decat restul dar bune.

                          *** LE:

                          Android Honeycomb (3.x) e pentru tablete, nu incercati "tentativele" de ROM-uri pentru smartphone-uri pentru ca puteti sa va transformati telefonul intr-o "caramida" (brick) :-)

                          S.
                          galaxy s2 e de generatie cu iphone 4s nu cu 4 . Galaxy S e de generatie cu iphone 4.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Originally posted by PCH View Post
                            Vrajeala.......

                            Cu S1 il compari!
                            Daca vrei sa compari un procesor dual-core cu un procesor single-core (indiferent de memorie ... prea putin conteaza) si comparatia sa fie considerata obiectiva atunci n-ai decat.

                            IPhone NU este telefon pentru oamenii de afaceri. In categoria asta bagi BB-urile, singurele care au caracteristici necesare oamenilor de afaceri .... (nu cred ca vezi vreun director important de companie mare fara BB ...)

                            IPhone e bun dar daca e sa facem comparatii obiective, nu prea mai are suprematia de alta data ...

                            @Cristi, Corect, IPhone4 merge cu GalaxyS. Ai actualizat GalaxyS la ultimul Android 2.3 oficial?
                            Singura diferenta notabila este interfata grafica care pe iOS4 este mai rapida decat pe Android 2.3 (si acest lucru e vizibil) dar in rest, nu prea am vazut diferente. Stabilitatea iOS4 nu e prea buna, de asta s-au grabit sa scoata iOS5 ... (au reparat multe defecte din iOS4 ...)

                            S.
                            Last edited by Silviu; 16 March 2012, 12:21.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Apple plateste catre Nokia niste parale pentru fiecare iPhone vandut. Oare de ce?



                              Ba cu S2. Iar in curand cu S3. Cand va apare un model nou de carcasa, Iphone 4s va fi redenumit iPhone 5 . SI ceva in plus la camera ai foto. Cand mi se strica camera foto, cumpar iPhone.

                              Nu uitati, de cate ori Steva Jobs a parasit Apple, astia au intrat in picaj. Acum i-a parasit de tot.
                              cum sa paraseasca apple , cand el era fondatorul compania lui ?

                              iphone 4 e single core... 4s e dual core
                              @cosmin, explica si mie cu flashul ala .Abode flash n-o avea,ca doar e IOS si nu scrie niciunde ca trebuie ca trebuie sa aibe adobe,office,winamp si alte povesti din windows, mie imi reda fisierele de tip .swf
                              Last edited by Cristi_Xp; 16 March 2012, 12:30. Reason: Automerged Doublepost
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • adica daca vrei sa intri pe voyo/ro sau vplay.ro sau trilulilu, e la fel de util cao caramida crapata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google