Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Il schimba daca are ceva aparatul din fabricatie, nu daca ii produci tu ceva.
    Ca mai crede lumea ca il innoiesti de cate ori ai chef.
    De obicei Apple schimba componenta cu probleme. Cineva a schimbat un HDD la un Mac.

    Cezar, la pagina 189 zice si de Rrrromania.
    Last edited by mr.K; 20 March 2012, 16:29.

    Comment


    • Aici poti verifica daca ai garantie Internationala
      Check your Apple warranty status. Enter a serial number to review your eligibility for support and extended coverage.

      mr.K eu am garantie internationala si am sunat la reprezenta din Romania si am intrebat daca pot schimba terminalul deoarece am sesizat eu ca nu am semnal corespunzator iar 3g nu functioneaza cateodata ( motive inventate) si mi-au zis ca pot veni oricand sa schimb terminalul.
      Megane II faza II 1.5dcI K9K

      http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

      Comment


      • Pai asta tine de fabricatie, in cel mai fericit caz, sau de operatorul tau, in ultimul caz in care ti se va zambi politicos si vei ramane cu acelasi terminal.
        Apple nu face profit facand pe armata salvarii.
        Tu mergi si ne tii la curent. Poate-mi cumpar aifon.

        Comment


        • Pai sincer nu am de ce telefonul este nou iar eu il folosesc pe cosmote (nici nu am 3g-ul activ) am intrebat pur si simplu din curiozitate deoarece am citit pe forum ca sunt oameni care l-au schimbat, vroiam doar sa verific imi pare rau ca am sters mailul ca ti-l aratam ( am vb pe mail initial) + ca mai exista si garantia operatorului care te poate ajuta (in caz de nevoie) ;)
          Megane II faza II 1.5dcI K9K

          http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

          Comment


          • Iar s-a ajuns la terminale pe un thread despre softuri...
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Pai daca suntem 13 cu aifoane si ne-a tabarat 60 de androizi,le laudam si noi cat mai mult
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • Ce sa mai zica cei cu Nokia ?
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • oricum poll-ul asta e ca si cum ai intreba pe un forum auto , ce masina preferi,sau care e cea mai buna ,iar 70% o sa voteze logan )
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Am luat Iphone 4 pana la urma, pt ca arata bine si face ce am nevoie, chiar daca nu-i cel mai performant, avand un procesor cu un core si doar 512 ram.
                    Nu mi-a placut HTC sensation din 2 considerente:
                    - prea mare (4.3 '')
                    - nasol la atingere (pt mine conteaza si asta)
                    - delay in tastarea mesajelor (desi, sa mor de inteleg de ce ar avea asa ceva, fiind de 2 ori mai performant pe hartie ca Iphone 4).
                    Si nu, n-am luat 4S pt ca nu sunt dispus sa platesc dublu pt dual core, pe care de altfel nu-l prea folosesc.

                    Telefonul m-a costat 140 euro, iar HTC-ul Sensation m-ar fi costat 90 euro la prelungire de abonament. Cu toate ca Iphone-ul a fost mai scump, e mai putin performant, l-am luat pt ca mi-a placut si ca face acel minim necesar de care am nevoie.
                    Daca nu are,fa UP la 5.1,se mareste autonomia bateriei si mai are cateva chestii interesante in plus.Sa te serveasca bine si cat mai mult !
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • Originally posted by Cezar View Post
                      - delay in tastarea mesajelor (desi, sa mor de inteleg de ce ar avea asa ceva, fiind de 2 ori mai performant pe hartie ca Iphone 4).
                      Din cauza tastaturii implicite, care era setata pe terminalul testat. Oricum actualizat la Android 4.x o sa mearga mult mai bine.

                      La IPhone4 interfata are timp de raspuns mult mai bun decat la orice alt Android; din motive software.

                      Oricum e o alegere buna IPhone4; eu, fiind in aceeasi situatie ca si tine, sa aleg intre cele doua, am ales HTC-ul pentru ecran in principal (am nevoie sa fie mare).

                      S.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Si daca-l scap, ce? Da-l in ma-sa, ca nu-i bijuterie...
                        Pai din smartphone o sa se transforme in spartphone si nu prea o sa'ti placa. )
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • @dan: imi scria ceva acolo ca vrea un update, dar n-am avut timp sa-l las sa-si updateze sistemul. Dar daca voi spuneti ca-i ok, il las sa o faca.
                          @silviu: daca ai nevoie de ecran mare, si performante mai bune, clar HTC.

                          @niki: lasa bre, merge si asa

                          Comment


                          • Cezar procesu de update se desfasoara in aproximativ 7-8minute ( depinde de pc si viteza internetului) si nu modifica nimic din datele telefonului. IOS 5.1 chiar a reparat cat de cat problema bateriei + ca Safari si in general 3G-ul se misca mult mai bine, paginile se incarca mai rapid, am facut eu test cu 2 terminale I4 unu cu ios 5.1 si celalat cu 5.0
                            Megane II faza II 1.5dcI K9K

                            http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                            Comment


                            • versiunea 5.1 e un pic mai ciudata , nici nu actualizeaza ca lumea pierderea de baterie.De ex ai 100% cateva ore , iar dupa cateva ore pica brusc in 60% .Peste alte cateva ore daca te uiti, urca in 80%. Asa facea la inceput cand i-am facut update,acum vad ca a inceput sa mearga cat de cat ok si sa tina bateria , mult mai bine ca pe 5.0.1.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Cristi, ce spui tu e normal sa faca dupa o resetare a starii bateriei (probabil iOS 5.1 are schimbat driverul responsabil cu consumul si administrarea bateriei si face automat si o resetare a starii bateriei).
                                Pana "invata" driver-ul anumite valori se comporta exact cum spui tu iar apoi incepe sa afiseze normal consumul. (la android ai optiunea asta separat si face la fel).

                                S.
                                Last edited by Silviu; 21 March 2012, 16:25.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google