Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar S3 alb!
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • IOS, extrem de sigur
      Utilizatorii Apple din Australia au luat cu asalt forumurile de asistenţă online ale companiei pentru a reclama blocarea dispozitivelor lor de către un hacker care cere o răscumpărare de 100 de dolari, în schimbul revenirii lor la normal.

      iPad-urile, iPhone-urile şi calculatoarele Apple au fost ţinta infractorilor cibernetici care au lansat un atac masiv, peste noapte, în statele New South Wales, Queensland, Victoria, South Australia şi Western Australia, scrie huffingtonpost.com şi dailymail.co.uk.

      Posesorii de device-uri Apple au fost treziţi dis de dimineaţă de o alarmă însoţită de mesajul: "Dispozitiv spart de către Oleg Pliss ".

      Hackerii par să fi folosit "Find My iPhone", o aplicaţie folosită de utilizatori pentru a bloca de la distanţă a dispozitivele pierdute sau furate.
      Utilizatorii Apple din Australia au luat cu asalt forumurile de asistenţă online ale companiei pentru a reclama blocarea dispozitivelor lor de către un hacker care cere o răscumpărare de 100 de dolari, în schimbul...

      Comment


      • Pai ce, Androidul e mai breaz? Sparg astia site uri la NASA, dar un amarat de telefon.

        Comment


        • am comandat un lg l70 ce parere aveti? e ceva de capul lui?
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by PCH View Post
            Pai ce, Androidul e mai breaz? Sparg astia site uri la NASA, dar un amarat de telefon.
            Androidul e open source.
            Parvenitii cu iOS au impresia ca-s exclusivisti ca tin gardul inchis la sistem, si tocmai le-a aratat ala ca-s in oala mare cu siguranta.

            Comment


            • Nu am mai postat, dar am primit N5-ul inainte de paste la pretul redus. Deocamdata asta e primul android pe care il posed si sunt tare incantat de cat de repede se misca.
              @nicu rcn - eu nu ma impac deloc cu dualsim-ul, daca l-ai gasit la un pret convenabil, e destul de ok la configurare hardware. Sa-l stapanesti sanatos
              http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

              Comment


              • nu e dual sim e d320 n, dualsim e d325 n, inca n.a ajuns, sper sa ajunga maine, daca lucreaza posta...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Androidul e open source.
                  Parvenitii cu iOS au impresia ca-s exclusivisti ca tin gardul inchis la sistem, si tocmai le-a aratat ala ca-s in oala mare cu siguranta.
                  Parveniti si avari sunt multi.
                  Daca ai Iphone nu inseamna automat ca esti parvenit. Aia asa sunt ei, indiferent ca exista Iphone sau nu. SI daca nu exista Iphone, sigur aparea altceva.
                  Genul ala de oameni, din pacate multi, nici nu stiu motivul pentru care isi cumpara un smartphone.
                  Insa nu-i nimic, cineva trebuie sa-si creasca business-ul pe barba lor, nu?

                  Comment


                  • Era un pamflet, cu un sambure de adevar pentru o parte a detinatorilor de dispozitive iOS. Multi au asa ceva doar pentru ca da bine, nu ca ar fi util.

                    Comment


                    • Ce ziceti de LG G3 un smartphone cu ecran de phablet ?
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • are ecranul mare dar cred ca se vede foarte bine filmuletele si altele pe el din cauza rezolutiei si a ppi. si totusi ppi sunt cam putini pentru acea rezolutie. iar softul e modificat la greu de catre LG.
                        sigpic

                        Comment


                        • daca nu ma insel la momentul actual G3 e cel mai puternic android...
                          sigpic

                          Comment


                          • rectificare. G3 este probabil cel mai performant telefon cu SO android. cea mai recenta versiune de android este 4.4.3 sau 4.4.4
                            sigpic

                            Comment


                            • Mr. K nu o sa vezi in veci așa ceva pe iOS
                              Părerea mea e ca BlackBerry are cel mai bun sistem, urmat foarte aproape de iOS. Vorbesc din punct de vedere al Securității. Tocmai pt ca este opensource, Androidul este foarte ușor de spart; așa cum s-a demonstrat public de multe ori
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                                rectificare. G3 este probabil cel mai performant telefon cu SO android. cea mai recenta versiune de android este 4.4.3 sau 4.4.4
                                Android 4.4.4 ,dar este doar pentru terminalele Google (Nexus 4,5,7).
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google