Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu prefer Win.. Iar la telefoane as alege Nokia 635, pentru sistemul de operare, aplicatiile instalate din fabrica, durata de functionare a bateriei, nivelul S.A.R. si design-ul aparatului. Ce nu-mi place la acest telefon este: calitatea ecranului, faptul ca foloseste micro sim, lipsa blitz-ului.

    Comment


    • Originally posted by jonnie007 View Post
      aia 20 de MP sunt fix o lae! nu sta totul in cate mii de megapixeli are!
      Greșit! În ultima vreme camerele de pe telefoane au evoluat, făcând poze mai mult decât decente, unele peste multe dintre compactele dedicate de acum 2-3 ani. Unele camere de telefon au chiar senzori (chiar dacă încă foarte mici) destul de evoluați (Sony Exmor), plus optică de calitate mulțumitoare. Ți-o spune unul care are tangență cu domeniul foto și care a studiat problema.
      dpreview are chiar un domeniul dedicat acestor camere de pe telefoane.

      PS: De pildă senzorul de 21 MPix al lui Sony Z2 e vizibil mai curat decât al compactei mele Canon SX150IS.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • A avut cineva Nokia Lumia 625? L-am vazut zilele trecute si mi s-a parut destul de interesant. Nu am avut pana cum telefon cu windows...
        MY CLA

        Comment


        • Eu am venit de pe lumia 820 care m-a dezamăgit in privința semnalului foarte slab, avea momente după închiderea unui apel daca eram sunat înapoi imediat "nu puteam fi contactat".
          625 e o idee mai nou si poate au rezolvat problrma de semnal. WP o sa ai impresia ca se mișcă super mai ales daca faci trecerea pentru prima data. O sa îți dai seama după 2-3luni ca nu e vreo scula cum credeai la început. E doar părerea mea si experienta mea cu WP

          Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
          http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

          Comment


          • cred și eu dacă ai nexus 5,zboara ăsta

            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Ce parere aveti de Allview Viper 16 GB? L-am butonat un pic si mi s-a parut ok, vreau sa-l iau pentru cineva care chiar are nevoie de un dual sim decent(fara pretentii).

              Comment


              • Eu am o părere proasta despre allview, mai bine ia o chinezărie, are Andrei.TMT un zopo nu știu exact modelul, este dual sim și se mișcă bine e super ok

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Si eu am o parere proasta despre Allview(dar legata de modelele ieftine), insa vreau ceva nou cu garantie si in niste conditii de rate. Ma rog, mai studiez pe niste forumuri(oscilez intre P6 Life si Viper 16 GB).

                  Comment


                  • Chinezarie e cam mult spus. Adica nu mai sunt telefoanele chinezesti ce erau odata...
                    Telefonul precizat de bGy este un Zopo ZP1000 de care sunt foarte multumit.
                    Ecran : 5" HD.
                    Procesor octacore 1.7
                    Ram 1gb
                    Rom 16gb
                    Dual-sim

                    Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • Eu am un V1 Viper S de care pot spune ca sunt chiar foarte multumit la banii pe care i-am dat pe el 1100 lei de pe emag, telefonul merge foarte bine nu agata, nu are lag si merge aproape orice aplicatie pe el,,,,
                      La banii acestia nu stiu daca gasesti telefon cu:
                      Ram- 2gb
                      Mem. 16gb
                      Proc. quad-core 1.5
                      Camera spate 13mpx,fata 5 mpx....

                      Comment


                      • Originally posted by bGy View Post
                        Eu am o părere proasta despre allview, mai bine ia o chinezărie, are Andrei.TMT un zopo nu știu exact modelul, este dual sim și se mișcă bine e super ok

                        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                        Pai Allview este tot o chinezarie,rebranduita.Sunt multe chinezarii care bat la fund multe branduri de renume,din toate punctele de vedere.

                        Trimis din Toyota folosind Tapatalk
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • Vezi ca allview e companie românească. în 2002 se numea visual fan apoi în 2004 se numeau allview.
                          Unde ai văzut tu ca allview sunt chinezării?

                          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • O sa ma main interesez,dar cred ca voi merge pe el. La orange este o oferta cu un smartphone functional la schimb pentru reconditionare...
                            Un dezavantaj pentru mine este camera, 5mp doar...
                            MY CLA

                            Comment


                            • domnu' prestige lasă naibii camera ai ditamai dslr-ul o sa strici pozele cu telefonul

                              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu am un HTC Desire 310,l-am luat de la orange la abonament de 8e cu 500 ron si sunt fff multumit de el. Cat despre allview are un coleg unul,nu stiu exact modelul cu 2GB ram,memorie interna de 32GB,camera spate de 13mpx si fata de 3mpx si vreau sa spun ca este mult mai rapid in unele aplicatii decat htc-ul meu...cat despre viper este foarte sensibil la cazaturi.....cu toate astea recomand Allview-ul.
                                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google